Kapitono raištį perleidęs Robertas Javtokas: ir pats būčiau balsavęs už Mantą Kalnietį

Neseniai profesionalo karjerą baigęs Robertas Javtokas – oficialiai nebe Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas. Aukštaūgis raištį perleido Mantui Kalniečiui, kurį naujuoju vedliu išrinko komandos draugai. R. Javtoko toks pasirinkimas nenustebino.

Mantui patarimų nereikia

„M. Kalniečio išrinkimą kapitonu vertinu labai teigiamai. Taip ir turėjo būti. Mantas to vertas, rinktinėje praleidęs ne vienus metus, atvykstantis kiekvieną vasarą“, – tv3.lt analizavo R. Javtokas.

Jis, paklaustas, ar ir pats būtų balsavęs už M. Kalnietį, net nesudvejojo: „Žinoma!“ Ilgametis komandos kapitonas po pauzės pridūrė: „Rinktinėje yra ne vienas geras vyrukas. Tačiau Mantas pagal savo patirtį ir kitus dalykus atitinka visus standartus.“

M. Kalniečiui rinktinės kapitono pareigos – ne naujiena. Jis tokio komandos draugų pripažinimo sulaukė 2014-aisiais, prieš pasaulio čempionatą Ispanijoje. Tačiau į jį įžaidėjas taip ir neišvyko. Gynėjas paskutinėse draugiškose rungtynėse susidūrė su kroatu, lietuviui išniro raktikaulis.

REKLAMA

„Svarbiausia, kad šįkart visi išvengtume traumų, – tapęs kapitonu sakė M. Kalnietis. – Stengsiuosi nenuvilti komandos draugų ir visos rinktinės. Nemanau, kad kažkas kardinaliai keisis. Darysiu tai, ką ir nebūdamas kapitonu. Gal atsakomybė didesnė, bet spaudimo nejaučiu. Smagu.“

R. Javtokas savo įpėdiniui patarimų neturi. „Mantas pats viską žino“, – šypsojosi dabartinis Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius.

Komandos draugai seka paskui kapitoną

Robertas rinktinės kapitonu nuolat buvo renkamas nuo 2009-ųjų. Iš Šiaulių kilęs krepšininkas praleido 2012-ųjų olimpiadą. Tąkart kapitonu buvo Linas Kleiza. 2014-aisiais R. Javtoko raištis perduotas M. Kalniečiui, o šiam gavus traumą – Pauliui Jankūnui.

„Šiemet R. Javtoko netektis – didelis smūgis rinktinės atmosferai. Bandysime kažką klijuoti iš naujo, daryti kitaip. Tikrai nesistengsiu kopijuoti“, – žadėjo M. Kalnietis.

Pats „Žalgirio“ sporto direktorius konkrečių kapitono funkcijų neįvardija: „Tai – individualu. Kiekvienas krepšininkas naudoja savo turimas savybes. Tiesą pasakius, aš tą patį būčiau daręs ir nebuvęs kapitonu. Tiesiog stengiausi su visais gerai sutarti. Jei komandos draugai mato, kad tai, ką darai yra gerai, jie seka paskui.“

R. Javtokas 2003–2006 metais buvo Vilniaus „Lietuvos ryto“ kapitonu. Krepšininkas taip pat yra žaidęs „Šiauliuose“, Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija), Maskvos „Dinamo“ ir „Chimki“ (Rusija), „Valencia“ (Ispanija) bei „Žalgiryje“.

Vidurio puolėjo komandų kapitonais yra buvę tokie lyderiai kaip Andrius Giedraitis, Andrius Šležas, Fragiskos Alvertis ir kiti.

„Geriausio niekada nesu rinkęs ir to nedarysiu. Tiesiog visada labiau norisi, kad kapitonu būtų vietinis žaidėjas. Tačiau visi mano kapitonai buvo nuostabūs žmonės“, – tikino R. Javtokas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų