Europos čempionato aštuntfinalyje kaimyninių šalių akistatą po itin permainingos kovos laimėjo Lenkijos rinktinė. Igorio Miličičiaus auklėtiniai ukrainiečius pranoko tik ketvirtajame kėlinuke, kuriame svarbiais tritaškiais savo ekipą į priekį vedė ilgametis jos lyderis Mateušas Ponitka 86:95 (21:24, 24:18, 22:27, 19:24).

Lenkijos rinktinė uraganiniu puolimu pradėjo pirmąjį ketvirtį ir per jį pelnė 24 taškus. Jau pirmajame kėlinuke tris tritaškius smeigė A. J. Slaugtheris ir per jį surinko 11 taškų.

Antrajame rungtynių ketvirtyje sėkmingą atkarpą sužaidė ukrainietis Viačeslavas Bobrovas, kuris pelnė du tolimus metimus. Po vieno iš jo tritaškių ukrainiečių persvara šoktelėjo iki 41:37. Šis 203 cm. puolėjas 2017/18 m. sezone žaidė Lietuvoje, kur atstovavo Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ ekipai. Po dviejų ketvirčių jo sąskaitoje buvo 13 taškų.

Permainingoje pirmoje mačo pusėje pirmaujanti komanda keitėsi penkis kartus ir nei viena ekipa neturėjo didesnio nei septynių taškų pranašumo.

Trečiasis ketvirtis sėkmingiau prasidėjo Ukrainos krepšininkams, tačiau ketvirčio pabaigoje lenkai surengė atkarpą 7:0 ir po Michalo Sokolowskio tritaškio išlygino rezultatą 59:59.

Visgi lemiamo ketvirčio metu iniciatyvą į savo rankas vėl perėmė Lenkijos rinktinė, o jų spurtą inicijavo du tritaškius smeigęs M. Ponitka ir vieną tolimą metimą pridėjęs M. Sokolowskis. Po šių žaidėjų tritaškių lenkai atitrūko 78:84 ir vėliau jau neišleido pergalės iš rankų.

Ukrainiečiai buvo nežymūs šios poros favoritai, nes savo grupėje užėmė antrąją vietą, lenkai grupių etapą įveikė kaip trečioji komanda. Lenkija taip pat šiose rungtynėse puikiai tvarkėsi su dviem Ukrainos rinktinės lyderiais, rungtyniaujančiais NBA lygoje. Kartu sudėjus Alexas Lenas ir Sviatoslavas Mykhailiukas tepelnė 21 tašką.

Lenkija tarp aštuonių stipriausių Europos komandų pateko pirmą kartą nuo 1997 metų.

Ukraina: Viačeslavas Bobrovas 15, Artiomas Pustovijus (6/6 dvitaškių) ir Issufas Sanonas (8 rez. perd.) po 13, Sviatoslavas Michailiukas 12 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 0/8 tritaškių), Ivanas Tkačenka 10 (2/8 tritaškių), Aleksejus Lenas 9 (8 atk. kam.).

Lenkija: A.J.Slaughteris 24 (4/9 tritaškių, 5 atk. kam.), Mateušas Ponitka 22 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Aleksandras Balčerowskis 14, Michalas Sokolowskis 13 (5 atk. kam.).

Šios poros laimėtojas ketvirtfinalyje susitiks su pirmenybių favorite laikoma Slovėnijos rinktine.