37
K. Maksvytis. (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos krepšinio rinktinės žygis Europos čempionate jau baigėsi. Kazio Maksvyčio auklėtiniai po dramatiškos ir pratęsimo pareikalavusios kovos turnyro aštuntfinalyje 94:102 (20:19, 25:21, 23:23, 15:20, 11:19) nusileido ispanams.

37

Dramatiškame mūšyje netrūko įnirtingos kovos. Lietuviai ketvirtajame kėlinyje jau atrodė, kad galutinai perlauš mačo eigą, bet leido įsisiausėti varžovų lyderiui Lorenzo Brownui.

Jo vedami ispanai priartėjo, o galiausiai ir persvėrė rezultatą. Vis dėlto aidint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms Ignas Brazdeikis pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir išplėšė pratęsimą.

Bet jame ispanai atrodė užtikrinčiau ir, nepaisant lietuvių bandymų, šiek tiek atitrūko ir galiausiai iškovojo galutinę pergalę.

Ispanus į pergalę vedė net 28 taškus pelnęs Lorenzo Brownas.

Po mačo kalbėjęs Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis sakė, kad tai be galo apmaudus pralaimėjimas.

„Apmaudus pralaimėjimas. Toks de javu jausmas užklumpa. Ispanai geriau pradėjo mačą ir didžiąją rungtynių dalį buvo už mus greitesni ir priėmė greitesnius sprendimus.

Antroje dalyje turėjome persvarą, bet nesugebėjome jos išlaikyti ilgiau, o jie grįžo į kovą. L. Browną gerai dengėme per rungtynių dvikovos dalį, bet jis įsibėgėjo po pertraukos. Pagrindiniai dalykai buvo iš jų puolime atkovotų kamuolių, taip pat mūsų 20 klaidų leido jiems įmesti 33 taškus.

O iš viso sudėjus šiuos du faktorius tai yra 53 taškai. Tai yra milžiniški skaičiai. Dar trūko kantrybės įžaidžiant kamuolį. Pratęsimą pradėjome su dviem geromis progomis, bet nesusimetėme, suklydome. Pritrūko vėl to paties – tiesiog neuždarėme rungtynių“, – sakė jis.

Kodėl lemiamu metu rungtynėse vis pritrūksta šalto proto?

Manau, kad esame palyginus jauna komanda, ypatingai tai aktualu gynėjų grandžiai. Svarbiais momentais nesugebame sukontroliuoti rungtynių.

Kiek planą sujaukė J.Valančiūno ankstyvos trys pražangos?

Sujaukė ir labai, nes jis išsimušė iš ritmo, tada grįžęs dar gavo vieną pražangą. Taip kad sujaukė.

Kaip galima vertinti visą čempionatą tiek žaidimą, tiek rezultatą?

Kaip galima vertinti, kai iškrenti aštuntfinalyje? Blogai. Visame čempionate nebuvo nė vieno mačo, kur ryškiai pralaimėtume ar labai blogai žaistume, bet vis pritrūkdavo ir gaila, kad taip nutiko ir dabar.

Kodėl pratęsimo pradžioje tik po kurio laiko pradėjote keistis ginantis dengiamaisiais?

Leidome Joną, nes Domantas turėjo 4 pražangas. Turėjome mintį, kad su Jonu geriau gintis flat gynyba, bet galbūt kažkiek pavėlavome ir Lorenzo Brownas įsižaidė.

Kitos situacijos buvo net ne po du prieš du situacijų, o po atkovoto kamuolio puolant ar paprasto epizoo iš aikštelės kampo. Nei vien tik ta sistema buvo bėda.

Ar ispanų taikyta zoninė gynyba buvo kažkas naujo?

Matėme, kad ją taiko kitoms komandoms. Kadangi mes turime du aukštaūgius, turėjome galvoje, kad tai gali būti vienas iš atsarginių planų.

Blogai žaidėme puolime prieš šią gynybą.

Istoriškai žiūrint po Jono Kazlausko rinktinė nepasiekia skambių pergalių ir iškrenta anksti. Kas tai lemia? Ar tai duobelė, talento trūkumas ar išgyvename krizę?

Negalėčiau to pavadinti krize ar talento trūkumu, mes jo turime pakankamai. Turbūt tos pačios priežastys, tai yra man pačiam tai pirmas čempionatas, pirma vasara. Ir tiek komandai, tiek man dar kartais trūko susižaidimo, ką turi kitos rinktinės, kurios dirba eilę metų kartu.

Kokia nuomonės apie nesportinės pražangos?

Nekomentuosiu gal apie tai, nes nėra ką. Patys viską matote.

Kodėl nepavyko atkovoti kamuolių ginantis? Juk turime solidžius aukštus žmonės.

Puolime atkovoti kamuoliai yra daug kur individualios pastangos. Yra kažkokių situacijų, kai vidurio puolėjas pakyla aukštai ir neturi galimybių susirinkti kamuolių, bet sunku paaiškinti. Fizinis parengtumas, pastangos, reikia turėti noro ir atitverti.

Kiek pabaigoje stigo A.Butkevičiaus, kuris gavo penktąją pražangą?

Turėjome A. Butkevičių, R. Jokubaitį ir I. Brazdeikį, kurie gynėsi prieš L .Browną. Aišku, kai Arnas iškrito buvo blogai, nes jis labai gerai žaidžia kritines minutes ir jo pristigo mačo pabaigoje. Taip pat ir Mariaus.

Tikslas buvo medaliai. Tad natūralus klausimas, ar tęsite darbus?

Negaliu atsakyti į tą klausimą, nesu patenkintas rezultatu, kurį pasiekėme.

Žiūrint į bendrą paveikslą, kur ši rinktinė nepateisino jūsų lūkesčių? Kur šiek tiek pritrūko?

Žiūrint bendrai, kažkiek trūko greičio. Jeigu visame pasirengimo cikle gerai bėgome, tai dabar čempionate mūsų taškai greitajame puolime būdavo 4, o šiandien įmetėme tik tris taškus.

Stigo pigių, greitų taškų, trūko kamuolio įžaidimo, trūko geresnio reagavimo į besikeičiančias gynybos sistemas, ką šiandien darė ispanai. Gynyboje visada yra kur pridėti.

Kas nutiko M.Grigoniui?

Jis pasisuko čiurną. Pabaigoje dar klausiau, ar jis gali žaisti, bet medikai ir jis pasakė, kad ne.

Dar Maksvytis ne to lygio treneris,Scariolą jį išdūrė kaip vaiką ir gal kitą kartą pasiimkit psichologą ,nes pabaigose viską sušikt 4 rungtynes iš eilės gali tik psichologiškai nestabilūs.....
Pažiūrekit, kiek metų prancūzus treniruoja tas pats treneris arba tuos pačius ispanus. Gal dėl to tos rinktinės ir žaidžia taip stabiliai ir rodo gerus rezultatus??? Gal užteks po kiekvieno čempo spardyti tuos trenerius lauk??? Galų gale tas maskvytis daug laiko ir neturėjo, o dar ir naujų žaidėjų atsirado.
Kaip treneris sėdi ant dviejų kėdžių toks ir rezultatas. Treneris but rinktinės treneris. Na dabar galės Žalgirį paruošti. Gal nesakys, kad mažai laiko buvo po pralaimėjimų. Maksvytis pats kaltas. Krepšinio federacija Maksvyti pasodino į rinktinės kėdė. Ir padarė klaidą, kad leido dar ir Žalgirį treniruot.