Italijos teniso rinktinė po 47 metų pertraukos tapo stipriausia pasaulyje. Sekmadienį Daviso taurės pasaulio grupės finale Malagoje (Ispanija) italai 2:0 nugalėjo australus.

Dramatiškame pirmajame vienetų mače Matteo Arnaldi (ATP-44) po beveik pusantros valandos kovos 7:5, 2:6, 6:4 įveikė Alexei Popyriną (ATP-40).

Pirmojo seto pradžioje italas išbarstė 2 geimų pranašumą (3:1, 3:3), o vėliau nerealizavo 4 „break poiontų“ iš eilės. Vienuoliktajame geime jau A.Popyrinas galėjo perimti iniciatyvą, bet nepasinaudojo dviem galimybėmis tašku laimėti varžovo padavimų seriją. Dvyliktajame geime A.Popyrinas du kartus buvo per tašką nuo pratęsimo, tačiau M.Arnaldi vis lygindavo rezultatą, kol galiausiai susikūrė dar vieną „break pointą“ ir šį kartą nesuklydo.

Antrasis setas M.Arnaldi prasidėjo itin prastai (0:4). Ketvirtajame geime jis nerealizavo „break pointo“, o daugiau progų laimėti varžovo padavimų serijas neturėjo.

Užsivedęs A.Popyrinas trečiajame sete turėjo daugybę progų laimėti varžovo padavimų seriją, bet per tris geimus nerealizavo net 7 „break pointų“. Aštuntajame geime „break pointą“ turėjo ir M.Arnaldi, bet iššvaistė savo progą, o devintajame geime 8-ą „break pointą“ iš eilės vėjais paleido A.Popyrinas. Atrodė, kad tenisininkai artėja prie pratęsimo, bet dešimtajame geime M.Arnaldi išsiveržė į priekį 40:30, tada išprovokavo varžovo klaidą ir išplėšė pergalę.

Rinktinių lyderių mače tokios įtampos nebuvo. Jannikas Sinneris (ATP-4) per 1 valandą 22 minutes 6:3, 6:0 pranoko Alexą de Minaurą (ATP-12) ir šventė titulą kartu su komandos draugais.

Pirmojo seto pabaigoje australas dar turėjo progą panaikinti deficitą, bet aštuntajame geime nerealizavo „break pointo“. Vėliau australas pralaimėjo savo padavimų seriją, o antrajame sete neturėjo jokių vilčių ir gavo „riestainį“.

Daviso taurės laimėtojais kartu su J.Sinneriu bei M.Arnaldi tapo Lorenzo Musetti (ATP-27), Lorenzo Sonego (ATP-47) bei Simone Bolelli (ATP dvejetų-55).

Italai Daviso taurę laimėjo antrą kartą istorijoje. Pirmą titulą jie iškovojo dar 1976 m.

Australija Daviso taurę yra laimėjusi net 28 kartus, bet pastarąjį kartą tai padarė tik 2003 m. Pernai australai pasiekė finalą ir 0:2 nusileido kanadiečiams.