Barnaule (Rusija) prasidėjo kova dėl paskutinių likusių kelialapių į Tokijo olimpiados baidarių ir kanojų irklavimo varžybas. Olimpinius kelialapius laimės tik finalų nugalėtojai.

Mindaugas Maldonis vyrų vienviečių baidarių 200 m rungtį pradėjo galingai. Lietuvis dominavo pirmajame atrankos plaukime (36.978 sek.) ir pelnė vienintelį tiesioginį kelialapį į finalą, išvengdamas pusfinalio plaukimo.

Nuo M.Maldonio gerokai atsiliko net ir artimiausi jo persekiotojai – bulgaras Denislavas Cvetanovas (37.728) bei slovakas Matušas Jedinakas (38.083).

Ne ką mažiau įspūdingas buvo ir Andrejaus Olijniko startas. Iš dvivietės baidarės į vienvietę persėdęs sportininkas 1000 m įveikė per 3 min. 38.905 sek., laimėjo pirmąjį atrankos plaukimą ir taip pat pateko tiesiai į finalą. A.Olijnikas net daugiau nei 5 sek. aplenkė antroje vietoje buvusį meksikietį Mauricio Figueroa (3:44.657).

Pusfinalio plaukimo išvengė ir Vadimas Korobovas. Jis laimėjo vyrų vienviečių kanojų 1000 m rungties antrąjį atrankos plaukimą (4:00.195 min.) ir pateko tiesiai į finalą. Lietuviui priešintis bandė iranietis Mohammadas Nabi Rezaei (4:00.893).

Ieva Vaitiekūnaitė moterų vienviečių baidarių 200 m rungties pirmąjį atrankos plaukimą baigė 6-a (47.764 sek.). Pusfinalyje ji finišavo paskutinė – 8-a (46.004).

Moterų vienviečių kanojų 200 m rungties pirmajame atrankos plaukime Gabrielė Čerepokaitė liko 7-a (1:01.880 min.). Pusfinalyje ji buvo 5-a (53.559), o į finalą pateko 3 šio plaukimo dalyvės.

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai iki šiol yra dalyvavę visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo.