37
W. Hernangomezas ir L. Brownas (nuotr. FIBA Europe)

Ispanijos žiniasklaida po šalies rinktinės pergalės Europos čempionato aštuntfinalyje prieš lietuvius negailėjo pagyrų savo krepšininkams ir išskyrė ypač Kazio Maksvyčio auklėtinius baudžiusį Lorenzo Browną. Ispanai mūsiškius po pratęsimo įveikė 102:94.

37

Lorenzo Brownas – didysis herojus amerikietis, išvedęs Ispaniją į ketvirtfinalį“, – rašė dienraštis „Marca“.

Tik šią vasarą Ispanijos pilietybę gavęs įžaidėjas mače su lietuviais pelnė 28 taškus, nors per pirmąją rungtynių dalį buvo surinkęs tik penkis.

Daugiausiai jo dėka ispanai lemiamu metu ketvirtajame kėlinyje neleido lietuviams pabėgti, o vėliau ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą.

Galiausiai pratęsimą Lietuvos rinktinei išplėšė Ignas Brazdeikis, bet per papildomas penkias minutes ispanai su L. Brownu priešaky privertė lietuvius kapituliuoti ir krautis lagaminus namo.

„Prieš lietuvius L. Brownas lemiamais momentais priėmė visus tinkamus sprendimus ir vedė komandą į pergalę“, – rašė „Mundo Deportivo“.

Ispanų žiniasklaidoje negailima liaupsių rinktinės žaidimui. Ispanai išgyvena kartų kaitą, kadangi iš senosios gvardijos dabartinėje komandoje vis dar yra tik veteranas Rudy Fernandezas.

Tačiau ispanai A grupėje su keturiomis pergalėmis liko pirmi, dabar aštuntfinalyje nukovė lietuvius ir toliau atkrintamosiose tikrai turi palankų kelia pakovoti dėl medalių. Ketvirtfinalyje jų galimi varžovai yra kroatai arba suomiai.

„Jis surengė stebuklingą pasirodymą ir uždavė toną žaidimui, kuris tapo pergalingu prieš varžovus, kurie mus jau buvo dukart įveikę pastaruoju metu“, – viename iš straipsnių rašo ir kitas ispanų žiniasklaidos gigantas „AS“.

„L. Brownas reikiamu metu atgaivino komandą“, – priduria „AS“

„Ispanijos rinktinė buvo tarsi tvirtas blokas, kuris nepalūžo. Jie parodė kovingumą ir rodė puikią kovinę dvasią prieš talentingus varžovus“, – rašoma „Mundo Deportivo“.

„Ispanijos rinktinė pasiekė pasididžiavimo vertą pergalę“, – antraštėje rašo ir Barselonos sporto dienraštis „Sport“.

Ispanų žiniasklaidoje jau kalbama ir apie būsimus čempionato medalius taip pat paminimas įdomus faktas.

„Komanda vėl pateko į ketvirtfinalį ir tą padarė 21-ąjį kartą iš eilės ir taip pagerino buvusios SSRS rekordą. Ši komanda niekada nemiršta. Tai yra tarsi palikimas perduodamas iš kartos į kartą. Rinktinė neturi ribų“, – rašoma viename iš „Marca“ straipsnių.