Po įspūdingo finalo ir dar įspūdingesnio finišo tribūnose buvę lietuviai tiesiog sprogo nuo teigiamų emocijų, o savotiška šventė vėliau persikėlė ir į užkulisius.
Kartu su kitais Lietuvos delegacijos nariais pirmąjį medalį stebėjo ir Lietuvos irklavimo federacijos vadovas Mindaugas Griškonis.
„Prarėkėme balsą ir emocijos labai geros, – savo jausmus apibūdino jis. – Iki šiol dreba kūnas, manau, ne man vienam, o visiems mūsų irklavimo žmonėms. Jaudinuosi labai. Įvyko tai, ko mes labai tikėjomės, bet tikėjomės ne iš Viktorijos, o iš kitos įgulos, kuriai nepasisekė. Esame labai laimingi, kad turime Viktoriją čia.“
Toks Viktorijos pasiekimas yra dar įspūdingesnis žinant tai, kad prieš keletą metų federacija irkluotoją buvo nurašę, kaip „neperspektyvią“ ir nutraukę jai finansavimą.
„Buvęs mūsų federacijos prezidentas prieš mums su Sauliumi Ritter ateinant į federacijos valdybą pašalino Viktoriją iš irklavimo rinktinės sąrašų, atėmė visą finansavimą, skirtą pasiruošimui. Buvo paprasčiausiai išmesta iš mūsų irklavimo rinktinės“, – šį sprendimą prisiminė M. Griškonis.
„Viktorija tuos metus labai norėjo sportuoti, išėjo į dviračių federaciją ir dalyvavo varžybose. Mums su Saulium laimėjus federacijos rinkimus Viktoriją susigrąžinome į mūsų rinktinę, skyrėme visą finansavimą ir šiandien yra kaip yra“, – pridūrė Rio de Ženeiro olimpinių žaidynių vicečempionas.
Tai, kad sportininkė sugebėjo aukštu lygiu varžytis dviračių sporte, o olimpinėse žaidynėse nuskinti bronzos medalį irklavime, rodo tikrai nepaprastas olimpietės savybes.
„Tai tik parodo kiek sportininkė yra stipri, pajėgi ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Pakeisti sporto šaką per vienerius metus yra labai sudėtinga, o vėl grįžti po metų į buvusią sporto šaką yra unikumas“, – stebėjosi ir federacijos prezidentas.
Šuolį lėmė trenerio sugrįžimas
Visgi net ir žinant Viktorijos savybes, sunku suvokti, kiek daug šį sportininkė pasiekė per metus. Paklaustas, kas lėmė būtent tokį greitą iškilimą, M. Griškonis nurodė vieną pasikeitusį aspektą.
„Viktorijos sprogimą lėmė mūsų naujasis vyr. treneris, kuris pradėjo dirbti. Buvęs mūsų treneris sugrįžo po kitos valstybės treniravimo pas mus ir padėjo mums įvykdyti kvalifikaciją net penkioms įguloms.
Viso vykdomojo komiteto sprendimu buvo vėl sugrąžintas vyr. treneris, kuris stojo už visų aukšto meistriškumo sportininkų valdymo. Jis mums padėjo viską sudėlioti ir sportininkus išvesti į pačią geriausią fizinę formą olimpinėse žaidynėse. Čia yra pats didžiausias mūsų, kaip federacijos, indėlis į Viktorijos medalį šiandien“, – sakė jis.
Nepaisant išorinių savybių, V. Senkutė nusipelnė visų pagyrų, o jos nusiteikimas ir olimpinė ramybė visus. Būtent tokį jos suvokimą apie susitelkimą į svarbiausias varžybas pabrėžė ir M. Griškonis.
„Iš esmės pas ją yra užsispyrimas, noras tobulėti, dirbti ir, žinoma, smegenys. Be smegenų sporte tu esi niekas“, – dėstė LIF prezidentas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!