Irkluotojai Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis iškovojo Europos čempionato bronzą

papildyta 15.39 val. sportininkų komentarais

Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos irklavimo čempionate Lietuva pagaliau turi medalį. Sekmadienio popietę bronzą iškovojo porinės dvivietės valties irkluotojai Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis.

Lietuviai 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 42,11 sek.

Trasos pradžioje lietuviai plaukė ketvirti, bet įpusėjus distancijai jie pradėjo lenkti artimiausius varžovus ir pakilo į trečią vietą, kurioje ir finišavo.

Nuo lyderių mūsų šalies įgula atsiliko kiek mažiau nei 2 sekundėmis.

Čempionais tapo kroatai, o sidabras atiteko ispanams.

„Visi yriai buvo skirtingi, todėl dar prieš startą nutarėme, kad yris po yrio krapštysime, – po finišo sakė D.Nemeravičius. – Nes matėme, kad nesigaus dirbti kaip laikrodukui, tam trukdė gūsingas vėjas... „Yris po yrio, yris po yrio“ – tik tai ir sukosi galvoje irkluojant. Žinojome, kad negalime „atleisti“, matėme, tik „atleidžiame“ ir kitos komandos pradeda artėti arba bėga“.

Paklausti, ar tikėjosi medalių Europos čempionate, D.Nemeravičius ir A.Kelmelis susižvalgė.

„Tikėjomės? Manau, kad labiau vylėmės, kad gali pavykti“, – teigė D.Nemeravičius.

A.Kelmelis priminė, kad iki pasaulio irklavimo čempionato liko penkios savaitės, todėl daug laiko poilsiui tikrai nebus.

„Atsipūsime labai trumpai ir pradėsime naują treniruočių ciklą“, – sakė A.Kelmelis.

D.Nemeravičius pabrėžė, kad bus bandoma ištaisyti visas likusias klaidas. „Tiesą pasakius, pasaulio taurės III-ajame etape mano savijauta buvo kur kas geresnė. Šįkart fiziškai jaučiausi prasčiau, – kalbėjo D.Nemeravičius. – Galbūt, buvo padaryta viena ar kelios nedidelės klaidelės pasirengime. Viską identifikuosime ir pataisysime“.

25-erių D.Nemeravičius anksčiau buvo Lietuvos porinės keturvietės įgulos narys ir su ja 2017 m. laimėjo tiek pasaulio, tiek Europos čempionatus.

Taip pat ta įgula 2016 m. ir 2018 m. pelnė Europos čempionato sidabrą, o 2020 m. – Europos čempionato bronzą.

24-erių A.Kelmeliui ši bronza – didžiausias karjeros laimėjimas suaugusiųjų varžybose.

Priminsime, kad šeštadienį dvi mūsiškių įgulos liko per žingsnį nuo apdovanojimų. Vyrų pavienių dviviečių valčių A finale broliai dvyniai Dovydas ir Domantas Stankūnai finišavo per 6 min. 51.84 sek. ir buvo ketvirti.

Netoli medalių buvo ir Donata Karalienė bei Dovilė Rimkutė. Moterų porinių dviviečių valčių A finale beveik visą laiką yrėsi trečios, tačiau likus mažiau nei 500 m iki finišo praleido į priekį itales ir finišavo 4-os (7:29.10).

Kitoms Lietuvos įguloms patekti į A finalus nepavyko.

Sekmadienį čempionatą užbaigė Viktorija Senkutė, kuri moterų vienviečių valčių B finale finišavo ketvirta – 8 min. 32.93 sek. Galutinėje įskaitoje jai atiteko 10-a pozicija.

Jus esate saunuoliai lietuvaiciai.Didelis ACIUKAS Jums,kad garsinate tokia maza valstybele Lietuva ! Sekmes Jums ir toliau...