Irklavimo rinktinės treneris apie olimpiečių pasirodymą: moterys – neblogai, dėl vyrų – nusivylimas

Lietuvos irkluotojams trečiadienis Tokijo „Jūros miško“ trasoje nebuvo sėkmingas – B finaluose vyrai atplaukė paskutiniai, o moteris nuo bronzos medalio skyrė kiek mažiau nei sekundė. Irkluotojų treneris Kęstutis Keblys po šių pasirodymų neslėpė apmaudo, bet įžvelgė ir pozityvo.

Lietuvos moterų porinė dvivietė – Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė – Tokijo žaidynėse 2000 m distancijoje atplaukė ketvirtos. Mūsiškės distanciją įveikė per 6 min. 47,44 sek. Iki bronzos lietuvėms trūko 0,91 sek.

Olimpinėmis čempionėmis tapo rumunės, kurios finišavo per 6 min. 41,03 sek.

Sidabrą iškovojo Naujoji Zelandija, kurios nuo čempionių atsiliko net 3,79 sek. Bronza atiteko Nyderlandų sportininkėms.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Irkluotojų kovos A ir B finaluose

„Matėsi, kad rumunės yra dominuojančios – ir visą sezoną. Mergaitės visą laiką buvo šalia. Aš vertinčiau tikrai neblogai. Aišku, visada yra skaudu ketvirta vieta. Ji pati skaudžiausia. Bet žinant visą istoriją, kada šita komanda pradėjo kartu treniruotis, sakyčiau, kad tikrai neblogas rezultatas. Aišku, norėtume geresnio, bet vertiname tikrai neblogai“, – po trečiadienio plaukimų sakė irklavimo rinktinės treneris Kęstutis Keblys.

2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse bronzą iškovojusi pora į vieną valtį vėl sėdo tik šių metų sausį, o M. Valčiukaitė gydėsi nugaros traumą ir pripažino, kad vienu metu nežinojo, ar galės vaikščioti.

K. Keblys pasiteisinimų neieškojo, bet užsiminė, kad įtakos galėjo turėti ir starto vieta – pirmasis takelis. Šis yra šalia didelės sienos ir ten dažniausiai yra mažesnė vėjo pagalba.

„Bet čia – spėlionės“, – pabrėžė jis.

Savo ruožtu vyrų porinė dvivietė – Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius varžėsi B finale, kuriame tarp šešių įgulų atplaukė paskutiniai – trasoje užtruko 6 min. 20,87 sek. Nuo plaukimą laimėjusių Rusijos irkluotojų mūsiškiai atsiliko 7,14 sek.

Galutinė lietuvių vieta Tokijo žaidynėse – 12.

Keturvietės vyrai – Armanas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis – taip pat tenkinosi paskutine vieta B finale.

2000 m nuotolį jie įveikė per 5 min. 51,64 sek. Šiame plaukime greičiausi buvo Kinijos sportininkai – nuo jų lietuviai atsiliko 5 min. 46,07 sek.

Galutinė keturvietės vieta Tokijo žaidynėse – 10.

„Dėl vyrų dvivietės yra nusivylimo. Šnekėjome su komanda, blogiausia, kad mums nepasisekė realizuoti to, ką turėjome per treniruotes, kokiius greičius demonstravo.

Keturvietė – tikrai paskutinę dieną suirklavo geriausiai, bet aklimatizacija, šiek tiek kita komanda – daug faktorių, kas lėmė (tokį rezultatą, aut. past.). Vertinti sudėtinga“, – sakė K. Keblys.

Iš Lietuvos irkluotojų savo pasirodymo dar nebaigė tik Mindaugas Griškonis – jis ketvirtadienį varžysis vienviečių valčių 2000 m distancijos rungties pusfinalyje.

Šio startas – 5 val. ryto Lietuvos laiku.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų