Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau dešimtmetį kasmet grupelė Lietuvos imtynininkų dunda tūkstančius kilometrų geležinkeliais į varžybas Rusijos pietuose. Pustrečios paros meditacijos įkaitintame vagone vaikinus veikia keistai. Regis, svilinant stepių karščiui Rostovo geležinkelio stoties perone turėtų išlipti tvankiuose vagonuose kiek paskrudusi ir pakrikusi keturių asmenų kuopa, praneša imtynes.lt.

REKLAMA

„Tokie sunkumai komandą suvienija ir užgrūdina, todėl Rostove vaikinai nepanėšėjo į pavargusius kuinus. Jie švytėjo ir man priminė skaitytą pasakojimą apie į šias vietoves prieš 50 metų iš Lietuvos atgabentus ištvermingus trakėnus, – kalbėjo treneris Olegas Antoščenkovas. – Kelionė varginanti, manęs klausinėja, kokio velnio taip toli trenktis. Atsakymas banalus – tokio lygio varžybų vaikinams reikia, norint rodyti rezultatus Europos ar pasaulio čempionatuose. Olimpinis čempionas ir dukart olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Vartarezas Samurgaševas su broliu Rafailu sugeba į savo vardo turnyrą prisivilioti imtynių talentus iš Armėnijos, Ukrainos, Kazachstano, Uzbekijos, Turkijos, Irano ir kitų valstybių, kurioms imtynės yra šventas reikalas. Vien tik rusai atveža virš dvidešimties komandų. Kur, jei ne čia grūdinti charakterį, geriau pažinti pietiečių imtynių mokyklą, perprasti taktines kovos gudrybes. Su estais, latviais, baltarusiais ar lenkais kas mėnesį dalyvaujame treniruočių stovyklose, esame perkandę vieni kitus ir verdame savo sultyse. Todėl beldžiamės nuo monotonijos į pasaulio kraštą“, – juokiasi treneris.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet išvyka buvo sėkminga – trys lietuviai, du medaliai. Aukščiausiai ant pjedestalo užkopė klaipėdietis Paulius Galkinas. Svoryje iki 63 kilogramų (15 dalyvių) Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis įveikė armėną Koriuną Amirianą (3:1), patiesė Vitalijų Čekavijų iš Abchazijos ir nugalėjo rusą iš Vladimiro miesto Saidą Katajevą (3:1). Finalinėje imtyje teisėjai pergalę skyrė Achmedui Kaicuchovui iš Kabardino-Balkarijos (1:3).

„Paulius rankas kaip šakes įbedė varžovui tarp pažastų ir pranešiojo jį du kėlinius. Kartais pažiūrėdavo į teisėją, laukdamas, kada gi už pasyvumą ir aklą gynybą bus nubaustas varžovas, bet, kaip sakoma, šįsyk Rusijos atstovui iš Kabardino-Balkarijos padėjo namų sienos“, – linksmai nusiteikęs pasakojo treneris.

To paties svorio kategorijoje sėkmingai startavo Airidas Danusevičius. Pirmoje imtyje dar vienas LOSC auklėtinis išeliminavo namuose kovojusį Gariką Pertosianą (3:0). Vėliau sekė pralaimėjimas Galkino skriaudikui A.Kaicuchovui (1:3) ir imtynininkui iš Čerkesko (Rusija) Muajedui Animukovui (1:3). Galutinėje rikiuotėje Airidas Danusevičius užėmė penktą vietą.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų