Honkonge sekmadienį finišuoja priešpaskutinis – 11-as – šio sezono FIBA pasaulio 3x3 vyrų krepšinio turo etapas. Jame dalyvauja ir pajėgiausia Lietuvos komanda – Šakių „Gulbelė“ (Paulius Beliavičius, Modestas Kumpys, Aurelijus Pukelis, Paulius Beliavičius).

Grupės barjerą peržengę lietuviai turnyro ketvirtfinalyje 22:13 nepaliko vilčių Rygos „Riga“ (Latvija) komandai, kuriai atstovavo visi keturi Tokijo olimpiados 3x3 krepšinio čempionai. „Gulbelės“ gretose išsiskyrė A.Pukelis, surinkęs 8 taškus ir iš artimesnio nuotolio sumetęs 8 iš 9 metimų. Jis dar sugriebė 5 atšokusius kamuolius. M.Kumpys (10 atkovotų kamuolių) ir M.Užupis (6 atk. kam.) pelnė po 5 tšk., o P.Beliavičius (5 atk. kam.) – 4. „Gulbelė“ kovą dėl kamuolių laimėjo net 27:12. Tai padėjo lietuviams atlikti 35 metimus „iš žaidimo“, kai latviai metė vos 23 kartus.

Šeštadienį B grupėje „Gulbelė“ startavo puikia pergale 21:13 prieš antrą vietą pasaulio reitinge užimančią Limano „Liman“ (Serbija) komandą, bet antrajame ture netikėtai 20:21 nusileido „Beijing“ (Kinija) ekipai, kuriai pergalę išplėšė įspūdingas Hanyou Gou tolimas metimas, nors „Beijing“ ekipa tuo metu beturėjo 0.6 sek. savo atakai. „Beijing“ galiausiai tapo grupės nugalėtojais, „Gulbelė“ užėmė antrą vietą, o „Liman“ liko už atkrintamųjų varžybų borto.

6 geriausios turnyro Honkonge komandos dalinsis 122 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą. Nugalėtojams atiteks 40 tūkst. JAV dolerių.

Honkonge taip pat kovojama dėl įskaitinių pasaulio turo taškų. Būtent po šio etapo paaiškės visos 12 geriausių sezono komandų, pateksiančių į finalinį etapą Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai).

„Gulbelė“ su 255 taškais bendroje sezono įskaitoje užima 7-ą vietą ir jau yra užsitikrinusi bilietą į finalinį etapą. Marijampolės „Mantinga“ (96 tšk.), žaidusi tik 3 etapus, rikuojasi 16-a ir finalinį etapą nepateks.

Paskutinis sezono etapas bus surengtas gruodžio 10-11 d.