tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pasitinka lemiamus mūšius. Nacionalinės komandos laukia lemiami du mačai dėl bilieto į išsvajotą 2023 m. Europos krepšinio čempionatą.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pasitinka lemiamus mūšius. Nacionalinės komandos laukia lemiami du mačai dėl bilieto į išsvajotą 2023 m. Europos krepšinio čempionatą.

REKLAMA

Lietuvės ketvirtadienio vakarą Vilniuje kausis su prancūzėmis, o sekmadienį svečiuose laukia ukrainietės. Šiuo metu Lietuvos rinktinės sąskaitoje yra trys pergalės ir viena nesėkmė.

Prancūzija turi tiek pat, bet jos sąskaitoje geresnis įmestų-praleistų taškų santykis. Į Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąją vietą užėmusios rinktinės.

Norint išvengti įvairiausių nenumatytų scenarijų lietuvėms žūtbūt reikia laimėti prieš prancūzes.

Taip Rimanto Grigo auklėtinės labai priartėtų prie tikslo, kurio nepavyksta įgyvendinti nuo 2015-ųjų – prasibrauti į Europos čempionatą.

REKLAMA

Priminsime, kad pirmasis Lietuvos ir Pranzcūzijos susitikimas praėjusių metų lapkritį baigėsi prancūzių triuškinama pergale 83:56.

„Turime žaisti maksimaliai susikaupę, kad pasiektume pergalę.. Tikimės ir žiūrovų pagalbos. O mes stengiamės, ruošiamės. Turime vieną geriausių Europoje vidurio puolėjų Gintarę Petronytę, taip pat Kamilę Nacickaitę ir kitas“, – kalbėdamas apie laukiančią kovą su Ukraina sakė R. Grigas.

Tų problemų visada būna, ypač antroje sezono pusėje. Jei nebūtų tų problemų, tai būtų keista. Daugilė Šarauskaitė turi problemą su pirštu. Eglė Šventoraitė turi problemų su keliu, darysime šiandien išsamesnius tyrimus. Bet mes negalime į jas žiūrėti, nes mūsų laukia svarbios varžybos. Versimės tuo, ką turėsime“, – pridūrė teneris.

REKLAMA

Paklaustas apie išmoktas pamokas po pirmojo skaudaus pralaimėjimo, treneris atsakė: „Jos aktyviai žaidžia gynyboje, visą laiką siekia perimti kamuoliu. Praėjusiame mače buvo bėda, kad J. Jocytė dar su suomiais prieš tai traumą gavo, Sandra Okockytė žaidė iškart po koronaviruso.

Galima sakyti, kad turėjome pusantrso įžaidėjos. Buvo sunku, o ir varžovės yra labai atletiškos. Dabar stengsimės šiek tiek žaisti kitaip, turime rungtyniauti ramiau, keisti taktiką ir ieškoti rakto į pergalę“.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne visos laiku gali atvažiuoti. Norisi turėti visas mergina anksčiau, kad būtų daugiau treniruočių. Kai kurias kartu bus tik keturias dienas, o reikia šlifuoti žaidimą abejose aikštės pusėse. Vis vien, jos klubuose žaidžia gal kiek kitaip, o čia turime tapti bendra visuma“, – pridūrė R. Grigas.

„Kol kas tos galimybės yra, darysime viską, kad ten patektume. Būtų gerai nugalėti prancūzes, nes tada būtų didesnis šansas, bet net ir nenugalėjus turėsime šansą. Mes darysime viską, merginos nusiteikusios, atvyksta su dideliu noru“, – tikino treneris.

REKLAMA

Tuo tarpu rinktinės lyderė G. Petronytė sakė, kad dabar komanda turi geriausią šansą per pastaruosius aštuonerius metus žaisti Europos čempionate.

„Suprantame, ka tai realiausias šansas per pastaruosius aštuonerius metus. Motyvacija didelė, žinome, kad viskas mūsų rankose. Tad eisime ir žaisime.

Pirmajame tarpusavio mače dar buvo naujas treneris, trūko susižaidimo, žaidėme ir išvykoje. Bet praėjęs langas mums davė daug. Dabar žaisime namuose, turime pamiršti, kas buvo Prancūzijoje ir viskas bus gerai“, – tikino ji.

REKLAMA

Pasak R. Grigo, kol kas nėra žvalgomasi į kitas grupės.

„Gyvename tik šia diena. Dabar mūsų tikslas yra įveikti Prancūziją, o vėliau ir Ukrainą. Turime koncentruotis tik į artimiausias savo rungtynes. Kitos grupės  dar yra tolimas etapas. Turime gerai padaryti savo darbą ir tik tokiu būdų pasieksime norime rezultatą“, – sakė jis.

Rusų ir baltarusių grąžinimui nepritaria

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) pastaruoju metu pasisakė apie galimą rusų ir baltarusių grąžinimą. Nors sprendimo nėra, tačiau, pasak pranešimų, artimoje ateityje svarstomi galimi variantai kaip rinktinės galimai galėtų galėtų sugrįžti į tarptautinius turnyrus.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Tarptautinis olimpinis komitetas irgi pasisakė apie galimus planus leisti dalyvauti minėtų valstybių sportininkams Paryžiaus olimpiadoje po neutralia vėliava.

Apie tai paklaustas R. Grigas ir rinktinės kapitonė G. Petronytė turėjo griežtą poziciją.

„Šalys nusikaltėlės negali dalyvauti. Tai šalys, kurios naikina. Gal tai yra tik TOK žvalgyba? Manau, kad atsirastų šalių, kurios atsisakytų dalyvauti žaidynėse tokiu atveju. Lenkai jau kažką panašaus pasakė, galbūt net tokių šalių būtų apie 40. 

REKLAMA

Nusikaltėliai negali dalyvauti. Vienoje pusėje jie žudo, o kitoje žaidžia su olimpine dvasia. Visas galimybes parodai sporte, o ne ginko pagalba žudydamas kitusi“, – dėstė R. Grigas.

Jis pats savo trenerio karjeroje yra dirbęs ir Ukrainoje, ir Baltarusijoje.

„Mano buvęs asistentas laukia šanso, kada galės kariauti. Pagal amžių jo neima, bet kažkada yra sakęs, kad laukia rusų tankų. Pasidarė šiek tiek molotovo kokteilių ir laukia. Tokia vat padėtis“, – pridūrė R. Grigas.

REKLAMA

Paklaustas, ar rinktinė žaistų su Rusijos ir Baltarusijos rinktinėmis, jei taip susiklostytų, treneris atkirto: „Nežaisčiau. Manau, kad daugelis šalių nežaistų. Nes man ir Ukraina yra labai brangi. Ten dirbau keletą metų, negali toks dalykas būti sporte“.

„Nejuokaukit, – į klausimą apie galimą rusų ir baltarusių grąžinimą į tarptautinį krepšinį atsakė G. Petronytė. – Esu kategoriškai prieš. Manau, kad kiekvienas mūsų rinktinės narys būtų prieš. Mes, kaip lietuviai, turime aiškią nuomonę. Teroristams spore vietos nėra ir apskritai supraskime, kas vyksta.

REKLAMA
REKLAMA

Skaudu beprotiškai. Net nereikia turėti ukrainiečių gerų draugų. Be proto skaudu. Suprantame, kokie beprasmiai dalykai vyksta, palaikome kaip galime. Aišku, su Ukraina aikštėje esame varžovai, bet širdyse juos palaikome“.

Europos čempionato atrankos rungtynės Lietuva-Prancūzija vyks vasario 9 d. Vilniuje „Jeep“ arenoje. Rungtynių pradžia 19:30 val., įėjimas į rungtynes nemokamas.

Ketvirtadienį ir sekmadienį vyksiančias Lietuvos rinktinės akistatas su Prancūzija ir Ukraina tiesiogiai transliuos TV6 kanalas, TV3 Play ir naujienų portalas tv3.lt.

REKLAMA

Mačas su Pranzūcija prasidės 19.30 val., o sekmadienį su ukrainietėmis – 16 val.

Standings provided by Sofascore

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų