Vilniaus „Lietuvos rytas“ pralaimėjo namuose vykusį trilerį prieš Klaipėdos „Neptūną“ 73:72 ir nepateko į Lietuvos krepšinio lygos finalą. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis sėkmingiau žaidę Klaipėdiečiai „Siemens“ arenoje šoko triumfo šokį.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“, tačiau klaipėdiečiai nebuvo nusiteikę jų paleisti į priekį, o sužaidus penkias minutes sostinės ekipa pirmavo 10:7. „Lietuvos ryto“ aistruoliai beveik užpildė pirmąjį „Siemens“ arenos aukštą ir nuo pat rungtynių pradžios kėlė didžiulį triukšmą. Pirmasis kėlinys baigėsi be didesnio kurios nors komandos atotrūkio, o „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 20:18.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečių įžaidėją D. Lukashovą įspūdingu stogu apdovanojo A. Butkevičius. Komandos toliau žaidė taškas į tašką ir pirmavo tai vieni, tai kiti. Po ketvirtųjų serijos rungtynių trenerio kritikos dėl prastos formos gavęs A. Kavaliauskas, atrodo, nutarė įrodyti, ko yra vertas ir jau po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 12 taškų, 3 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus, o po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo lygus 42:42. Klaipėdos klubo gretose naudingiausiai žaidė Danielis Ewingas, kurio sąskaitoje buvo 10 taškų.

Trečią ketvirtį geriau pradėjo Klaipėdos „Neptūnas“. Po M. Mažeikos tritaškio skirtumas pasiekė 7 taškus, tačiau tada prasidėjo klaipėdiečių nesėkmių serija: traumą patyrė ir iš aikštės iššlubavo A. Brandtas, kitos atakos metu nesportinę pražangą užsidirbo A. Šikšnius ir „Lietuvos rytas“ priartėjo iki 1 taško. Tačiau „Neptūnas“ nepalūžo ir vėl spurtavo bei po keleto sėkmingų D. Ewingo epizodų įgijo 8 taškų pranašumą. Lyg A. Brandto traumos būtų negana, nuo grindų, susiėmęs už galvos, ilgai nekilo Vytautas Šarakauskas, jam prireikė keitimo. Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ atsiliko dviem taškais 57:59.

Ketvirtąjį kėlinį tiksliu tritaškiu pradėjo į aikštę sugrįžęs V. Šarakauskas. „Lietuvos rytui“ niekaip nepavyko išsiveržti į priekį, o sužaidus beveik pusę lemiamo ketvirčio „Neptūnas“ pirmavo 3 taškais. Penktąją pražangą dar neįpusėjus ketvirčiui užsidirbo sostinės klubo žaidėjas Deividas Gailius.

Likus žaisti vieną minutę neįtikėtinai sudėtingą tritaškį per rankas pataikė M. Lukauskis ir išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį vienu tašku, tačiau jau kitoje atakoje D. Ewingas ėmėsi lyderio vaidmens ir prasiveržęs pelnė du taškus. Adas Juškevičius prametė tritaškį, tačiau kamuolį atkovojo A. Kavaliauskas ir vėl persvėrė rezultatą sostinės klubo naudai. Chaotišką ataką surengę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai neturėjo galimybės atakuoti, tačiau paskutinę atakos laiko sekundę pražangą užsidirbo M. Lukauskis. Du baudos metimus sumetė D. Ewingas, o paskutinės atakos metu „Lietuvos rytas“ kamuolį prarado ir nebeturėjo laiko nieko pakeisti.

Klaipėdiečių gretose nesulaikomas buvo Danielis Ewingas, pelnęs net 24 taškus ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus. 10 taškų pridėjo Martynas Mažeika. Angus Brandtas iki patirtos traumos sumetė 8, po 7 pelnė Arvydas Šikšnius, Mindaugas Girdžiūnas ir Travisas Baderis.

„Lietuvos ryto“ gretose išsiskyrė Kendrickas Brownas, su 16 taškų. Tiek pat pridėjo ir Antanas Kavaliauskas, kuris dar atkovojo 6 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Artūras Gudaitis pelnė 12 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Gediminas Orelikas neprametė nei vieno metimo ir surinko 9 taškus.

Situacija prieš rungtynes

Klaipėdiečių treneris Dainius Adomaitis visos serijos metu favoritų etiketę klijavo sostinės klubui, taip bandydamas nuimti įtampą nuo savo žaidėjų pečių. Tai pro akis nepraslydo ir vilniečių strategui Tomui Pačėsui, jis tokį savo oponento žingsnį laiko protingu taktiniu sprendimu.

„Neptūnas“ laimėjo pirmąsias dvi serijos rungtynes ir turėjo puikias galimybes padėti tašką, tačiau „Lietuvos rytas“ atsitiesė ir iškovojo dvi pergales labai įtemptose rungtynėse: 66:64 namuose ir 73:74 Klaipėdoje.

Visos serijos metu uostamiesčio klubą į priekį traukia Jerai Grantas (po 11,8 taško, 6,3 atkovoto kamuolio per rungtynes), Danielis Ewingas (po 15,5 taško, 3,3 rezultatyvaus perdavimo) ir Martynas Mažeika (po 11 taškų). Ketvirtosiose rungtynėse Klaipėdoje iššovė ir amerikietis Travisas Baderis, kuris pataikė net 7 tritaškius iš 9.

„Lietuvos ryto“ gretose labiausiai išsiskiria Adas Juškevičius (po 10,3 taško). Kiti krepšininkai žaidžia apylygiai, tačiau didesniais statistiniais vidurkiais neišsiskiria. Vilniečių treneris po rungtynių Klaipėdoje akcentavo, kad ne kokios formos yra komandos kapitonas Antanas Kavaliauskas.

Bent jau iš pirmo žvilgsnio stipresnę priekinę liniją (A. Kavaliauskas, A. Gudaitis ir A. Lapeta) turintys vilniečiai yra puikiai stabdomi Klaipėdos ekipos aukštaūgių. „Neptūnas“ minimaliai laimi kovą dėl atšokusių kamuolių, nusiimdami po 33,3 kamuolio per rungtynes ir leisdami varžovams sugriebti po 32,3. Atrodytų, ne toks ir didelis skirtumas, tačiau reguliariajame sezone vilniečiai pagal atkovotus kamuolius buvo pirmi lygoje, o klaipėdiečiai – vos penkti.

Tiesiogiai lemiamas LKL pusfinalio rungtynes 17 val. stebėkite per TV6 ir tv3.lt