Lietuvoje vykstančiame 2023 metų Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) čempionate paaiškėjo geriausių komandų aštuonetas, tęsiantis kovas dėl medalių.

Dvi didžiausios čempionato favoritės – Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės – į ketvirtfinalį žengė skirtingu stiliumi. B grupės nugalėtojos prancūzės Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 100:69 (25:15, 33:14, 22:23, 20:17) nepaliko vilčių čekėms ir pirmosios šiame turnyre pasiekė 100 taškų ribą.

Tuo metu Vilniaus „Jeep“ arenoje kovojusioje C grupėje triumfavusios ispanės du kėlinius vargo su D grupės ketvirtojoje vietoje likusiomis belgėmis ir savo pranašumą įrodė tik po didžiosios pertraukos – 77:62 (18:18, 21:19, 23:8, 15:17).

Beje, čempionės titulą ginanti Ispanijos rinktinė su Prancūzijos komanda gali susitikti jau pusfinalyje.

Kitų grupių nugalėtojos taip pat tvirtai žengė į ketvirtfinalį. A grupės pirmoji komanda Serbija 86:46 (30:14, 16:10, 16:9, 24:13) įveikė Lietuvą, o D grupę laimėjusi Latvija  81:72 (21:13, 22:23, 22:17, 16:19) palaužė Švediją.

Antrąją ir trečiąją vietas pirmojo etapo grupėse užėmusių komandų dvikovose bene didžiausią staigmeną pateikė Portugalijos ekipa (3 vieta A grupėje), Klaipėdoje 70:68 (24:21, 12:21, 13:12, 21:14) pranokusi Vengrijos rinktinę. Pastaroji paskutinę akimirką dar galėjo išplėšti pergalę, bet Lili Rakita nepataikė tritaškio metimo.

Labai permainingai vyko ir paskutinių šių grupių ekipų tarpusavio dvikova. Suomės labai gerai pradėjo rungtynes su Izraelio komanda ir antrojo kėlinio viduryje pabėgo į priekį net 31:15. Vis dėlto po didžiosios pertraukos visas apsivertė aukštyn kojomis – Izraelio komanda perėmė iniciatyvą, diktavo savo sąlygas ir nugalėjo 63:53 (13:25, 13:8, 26:10, 11:10). Nugalėtojoms tai buvo istorinė pergalė – jos pirmą kartą pateko į 20-mečių merginų Europos čempionato ketvirtfinalį.

Per Vilniuje vykusias kitas aštuntfinalio rungtynes Turkija palaužė Lenkiją 70:63 (15:15, 22:24, 16:9, 17:15), o Italija tvirtai nugalėjo Juodkalniją 79:64 (17:16, 19:13, 29:15, 14:20).

Aštuntfinalio rezultatyviausios žaidėjos titulą pasidalino net keturios krepšininkės, savo komandoms pelniusios po 23 taškus. Taip pasižymėjo prancūzė Carla Leite, čekė Valentyna Kadlecova, latvė Luiza Sila ir švedė Tilda Sjokvist.

Naudingiausios žaidėjos kategorijoje niekas neprilygo C.Leite. Prancūzė ne tik pelnė 23 taškus (3/4 dvit., 3/4 trit., 8/9 baud.), bet ir atkovojo 4 kamuolius, perėmė – 3, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir iš viso surinko 30 naudingumo balų. Labai arti šio rezultato buvo po 29 naudingumo balus surinkusios serbė Jovana Spasovski ir Hila Karsh iš Izraelio rinktinės.

Ketvirtadienį Europos čempionate – pertrauka ir kelionių metas. Penktadienį aštuntfinalyje pergales iškovojusios komandos pratęs kovas Klaipėdoje dėl 1-8 vietų, o pralaimėjusiųjų laukia žaidimas Vilniuje dėl 9-16 pozicijų.

Rugpjūčio 4 d. tvarkaraštis (įėjimas į visas rungtynes – nemokamas)

Dėl 1-8 vietų (Klaipėdos „Švyturio“ arena): 13.00 Prancūzija – Italija, 15.30 Izraelis – Ispanija, 18.00 Serbija – Turkija, 20.30 Portugalija – Latvija.

Dėl 9-16 vietų (Vilniaus „Jeep“ arena): 13:00 Lietuva – Lenkija, 15.30 Vengrija – Švedija, 18.00 Suomija – Belgija, 20.30 Čekija – Juodkalnija.