Europos Grand Prix lenktynes laimėjo F. Alonso

Dramatiškose Europos GP nugalėjo „McLaren“ lenktynininkas Fernando Alonso, pačioje lenktynių pabaigoje pradėjus lyti lietui įveikęs didžiąją varžybų dalį pirmavusį „Ferrari“ pilotą Felipe Massa.
Puikioje trečioje vietoje finišo liniją kirto „Red Bull“ pilotas Markas Webberis, prieš pat finišą atrėmęs „Williams“ lenktynininko Alexanderio Wurzo spaudimą.
Penktoje vietoje finišavo kitas „Red Bull“ komandos narys Davidas Coulthardas, už savęs palikęs abu „BMW Sauber“ lenktynininkus Nicką Heidfeldą ir Robertą Kubicą.
Aštuntąją vietą ir paskutinįjį šių lenktynių tašką pelnė Heikki Kovalainenas iš „Renault“, galėjęs pasirodyti daug geriau, jei jo komanda nebūtų ėmusis taktinių eksperimentų pačioje lenktynių pabaigoje.Lenktynių pradžioje suklydęs „McLaren“ lenktynininkas Lewisas Hamiltonas, pirmaujantis šių metų „Formulės-1“ čempionate, finišavo tik devintas ir liko be taškų.Taškų nepelnė ir „Ferrari“ pilotas Kimi Raikkonenas, laimėjęs du pastaruosius pirmenybių etapus.
Suomis nepasiekė finišo dėl bolido gedimo.
Po lenktynių Nurburgringo trasoje „Formulės-1“ čempionate ir toliau pirmauja L. Hamiltonas, tačiau jo persvara prieš F. Alonso sumažėjo nuo 12 iki vos 2 taškų. F. Massa nuo pirmenybių lyderio atsilieka 11, K. Raikkonenas – 18 taškų.„McLaren“ komanda, tuo tarpu, po Europos GP lenktynių dar labiau sutvirtino savo lyderio pozicijas „Formulės-1“ Konstruktorių taurės įskaitoje, persvarą prieš „Ferrari“ padidinusi nuo 25 iki 27 taškų.Lenktynių starto metu puikiai lyderio poziciją išlaikė iš pirmosios vietos startavęs K. Raikkonenas. Jo komandos draugas F. Massa sugebėjo įveikti F. Alonso ir pakilti į trečiąją vietą. Pasinaudojęs „BMW Sauber“ lenktynininkų N. Heidfeldo ir R. Kubica tarpusavio susistumdymu bei starto metu aplenkęs keturis kitus varžovus, į ketvirtąją vietą pakilo dešimtas startavęs L. Hamiltonas.
Dar prieš prasidedant lenktynėms, trasoje vietomis ėmė lyti. Krituliai sustiprėjo lenktynininkams važiuojant pirmąjį ratą – sportininkai po poros ratų nedelsdami suko į boksus pasikeisti sausam orui skirtų padangų.

Šiame lenktynių epizode nepasisekė lyderiu tuo metu buvusiam K. Raikkonenui – suomis išslydo iš įvažiavimo į techninio aptarnavimo zoną trajektorijos ir turėjo apsukti dar vieną ratą labai slidžioje trasoje naudodamas sausai dangai skirtas padangas. Dėl tokios klaidos jis nusmuko į septintąją vietą.

Lietui ėmus pliaupti kaip iš didelio kibiro, lenktynėse įsivyravo chaosas. Netikėtai pasikeitus sąlygoms pirmajame posūkyje, iš trasos išlėkė „Honda“ lenktynininkas Jensonas Buttonas.
Jam įkandin pasekė L. Hamiltonas, „Spyker“ pilotas Adrianas Sutilis, „Williams“ komandos atstovas Nico Rosbergas bei „Toro Rosso“ lenktynininkai Scottas Speedas ir Vitantonio Liuzzi. Iš šio šešetuko į trasą sugrįžo tik variklio neužgesinęs L. Hamiltonas, kurį pagalbinis personalas ištraukė naudodamiesi kranu.
Padėčiai tapus nekontroliuojamai, lenktynių teisėjai nusprendė sustabdyti kovą. Lenktynininkui sustojo ir ėmė ruoštis pakartotinam startui, kurio laukti teko daugiau nei 20 minučių.
Visų siurprizui, į pirmąją starto poziciją atsistojo debiutantas Markusas Winkelhockas iš „Spyker“, vienintelis startavęs lietaus sąlygoms skirtomis padangomis ir neturėjęs sustoti jų pasikeisti. L. Hamiltonas tuo metu buvo klasifikuojamas paskutinis, atsilikęs vienu ratu.

Davus pakartotiną startą, lenktynininkai dar porą ratų buvo priversti sekti paskuti saugos automobilį. Šiam pasitraukus iš trasos, lyderiai vienas po kito ėmė lenkti M. Winkelhocką. Į pirmąją vietą pakilo F. Massa, už jo važiavo F. Alonso, D. Coulthardas, M. Webberis, H. Kovalainenas, K. Raikkonenas, A. Wurzas, G. Fisichella.
Pavažiavę keletą ratų naudodami tarpinėms oro sąlygoms skirtas padangas, lenktynininkai vėl pasuko į techninio aptarnavimo zoną – šįkart užsidėti sausai dangai skirtų padangų.
Į trasą lyderiu sugrįžo F. Massa, jam iš paskos toliau sekė F. Alonso, K. Raikkonenas, M. Webberis, A. Wurzas, H. Kovalainenas, D. Coulthardas, R. Kubica.
Po šių sustojimų F. Massa ėmė tolti nuo F. Alonso, o šį savo ruožtu po truputį ėmė spausti K. Raikkoneną.
Lenktynių lyderio persvara prieš antroje vietoje važiavusį ispaną pamažu pasiekė beveik aštuonias sekundes. K. Raikkoneną, tuo tarpu, ištiko nesėkmė – 35-ame rate suomis pasuko į boksus ir baigė savo pasirodymą dėl technikos gedimo.

Iki lenktynių pabaigos likus penkiolikai ratų atrodė, kad F. Massa laimėti lenktynių niekas nebesutrukdys. Brazilas solidžiai pirmavo prieš F. Alonso, o už jo rikiavosi M. Webberis, A. Wurzas, H. Kovalainenas, D. Coulthardas, R. Kubica, N. Heidfeldas.
Visų nuostabai, likus vos 10 ratų iki finišo, Nurburgringo trasoje ir vėl ėmė lyti. Toks įvykių posūkis buvo akivaizdžiai nepalankus F. Massa. Lenktynininkams ir vėl pasikeitus padangas į skirtas tarpinėms oro sąlygoms, brazilas nepajėgė palaikyti antroje vietoje važiuojančio F. Alonso tempo.
Galų gale, 56-ame rate, ispanas braute prasibrovė pro varžovą ir tapo lenktynių lyderiu. Šios pozicijos „McLaren“ lenktynininkas nebeužleido iki pat finišo.
Kitas „Formulės-1“ čempionato etapas vyks rugpjūčio 5 dieną Hungaroringe, Vengrijoje.

Europos GP - Lenktynės

REKLAMA

 

Pilotas

Komanda

Laikas

 

1

Fernando Alonso

McLaren-Mercedes

2h06:26.358

 

2

Felipe Massa

Ferrari

+ 8.155

 

3

Markas Webberis

Red Bull-Renault

+ 1:05.674

 

4

Alexanderis Wurzas

Williams-Toyota

+ 1:05.937

 

5

Davidas Coulthardas

Red Bull-Renault

+ 1:13.656

 

6

Nickas Heidfeldas

BMW

+ 1:20.298

 

7

Robertas Kubica

BMW

+ 1:22.415

 

8

Heikki Kovalainenas

Renault

+ 1 ratas

 

9

Lewisas Hamiltonas

McLaren-Mercedes

+ 1 ratas

 

10

Giancarlo Fisichella

Renault

+ 1 ratas

 

11

Rubensas Barrichello

Honda

+ 1 ratas

 

12

Anthony Davidsonas

Super Aguri-Honda

+ 1 ratas

 

13

Jarno Trulli

Toyota

+ 1 ratas

 

14

Kimi Raikkonenas

Ferrari

N/F

 

15

Takuma Sato

Super Aguri-Honda

N/F

 

16

Ralfas Schumacheris

Toyota

N/F

 

17

Markusas Winkelhockas

Spyker-Ferrari

N/F

 

18

Jensonas Buttonas

Honda

N/F

 

19

Adrianas Sutilis

Spyker-Ferrari

N/F

 

20

Nico Rosbergas

Williams-Toyota

N/F

 

21

Scottas Speedas

Toro Rosso-Ferrari

N/F

 

22

Vitantonio Liuzzi

Toro Rosso-Ferrari

N/F

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų