32
I. Brazdeikis.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Eurolygos atkrintamąsias gaudantis Kauno „Žalgiris“ (17/15) dvigubą turnyro savaitę užbaigė dar viena labai svarbia pergale, kai penktadienio vakarą namuose 95:74 (21:16, 31:24, 22:15, 18:17) sutriuškino „Valencia“ (14/18) klubą.

32

„Žalgiris“ žengė dar vieną svarbų ir būtiną žingsnį atkrintamųjų link. Kauniečiams reguliariajame sezone lieka dar dvejos rungtynės.

Mačą abi komandos pradėjo rezultatyviai. Nors žalgiriečiams šiek tiek pavyko atitrūkti, bet svečius gelbėjo fantastiškai pirmajame kėlinyje žaidęs aukštaūgis Jasielis Rivero.

Paskui jau atsibudo ir kiti „Valencia“ žaidėjai bei ispanų klubas po spurto 7:0 antrojo kėlinio pradžioje pirmavo 25:23.

Kurį laiką vyko kova taškas į tašką, bet artėjant ilgajai pertraukai „Žalgirį“ timptelėjo tris tritaškius pataikęs Karolis Lukošiūnas. Čia pat įspūdingą dėjimą su pražanga pridėjo I. Brazdeikis.

„Žalgiris“ kėlinio pabaigoje atkarpą laimėjo net 15:3 ir komandos ilsėtis išėjo šeimininkams pirmaujant 52:40.

Po didžiosios pertraukos pilnut pilnutėlėje Kauno arenoje svečiai neturėjo daug šansų. Kaip reikiant užsikūręs „Žalgiris“ vis tolo. Po tritaškių trečiojo kėlinio pabaigoje jie jau pirmavo net 74:55.

Toliau teliko jau tik formalumas. Žalgiriečiai nebepaleido itin svarbios pergalės ir finalinė mačo sirena paskelbė šeimininkų pergalę 95:74.

„Žalgiris“ šiandien pataikė 70 proc. dvitaškių (21/30), 48 proc. tritaškių (14/29) ir atliko 21 rezultatyvų perdavimą.

Kitą savaitę „Žalgirio“ komanda namuose priims Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16, Ignas Brazdeikis 15 (4 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 12 (4/7 trit.), Isaiahas Tayloras 12, Arnas Butkevičius 11 (4 atk. kam.), Rolands Šmits 11, Laurynas Birutis 8 (6 atk. kam.).

„Valencia“: Jamesas Webbas 18 (4/8 trit., 6 atk. kam.), Jasielas Rivero 17 (8/8 dvit., 6 atk. kam.), Shannonas Evansas 15 (5 rez. perd.), Xabieras Lopezas-Arostegui 7, Josepas Puerto 6, Kyle Alexanderas 4, Jaredas Harperas 4 (9 rez. perd.).