Antradienio vakarą sužaistos paskutinės atrankos į 2024 metų Europos futbolo čempionatą rungtynės, po kurių paaiškėjo 21 iš 24 čempionate žaisiančių rinktinių.

Paskutinį bilietą atrankos varžybose iškovojo Kroatijos rinktinė. D grupėje žaidę kroatai viską išsprendė patys 1:0 nugalėdami Armėnijos futbolininkus. Pergalę jiems lėmė Ante Budimiro įvartis.

Kitose šios grupės rungtynėse dvikova tarp Turkijos ir Velso baigėsi lygiosiomis 1:1.

B grupėje paskutinėse atrankos rungtynėse nutrūko Prancūzijos pergalių serija. Prancūzai po septynių iš eilės pergalių išvykoje 2:2 sužaidė lygiosiomis su Graikija ir nesugebėjo užbaigti atrankos varžybų nepraradę nė taško.

Pirmajame kėlinyje Prancūzija pirmavo po Randalo Kolo Muani įvarčio, bet po pertraukos Anastasios Bakasetas ir Fotis Ioannidis ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą graikų naudai.

Graikija kurį laiką pirmavo prieš Prancūzijos rinktinę, tačiau Youssoufas Fofana 74-ąją minutę pasirūpino kitokia mačo baigtimi.

Lengva pergale atranką šioje grupėje baigė Nyderlandai 6:0 sutriuškinę Gibraltarą. Šiose rungtynėse trimis įvarčiai pasižymėjo Calvinas Stengas.

Penktu pralaimėjimu iš eilės I grupėje pasižymėjo Andora, kuri 0:2 nusileido Izraelio futbolininkams. Toje pačioje grupėje Baltarusija 1:0 įveikė Kosovo rinktinę, o Rumunija 1:0 nugalėjo šveicarus.

Kvalifikaciją jau įveikė ir kelialapį į 2024 m. Europos futbolo čempionatą jau turi: Albanija, Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Anglija, Kroatija, Danija, Ispanija, Italija, Italija, Kroatija, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Škotija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Turkija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.

Dar trys rinktinės paaiškės papildomame atrankos etape. Ten žais tokią teisę Tautų lygoje iškovojusios rinktinės.

Dėl paskutinių bilietų varžysis: Bosnija ir Hercegovina, Estija, Suomija, Sakartvelas, Graikija, Velsas, Islandija, Izraelis, Kazachstanas, Ukraina, Liuksemburgas, Lenkija.