Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (12/2) dominavo „El Clasico“ mūšyje tarp Eurolygos lyderių ir iškovojo šeštą pergalę iš eilės.

Lietuvio treniruojama ekipa namie 93:80 (24:19, 27:23, 16:16, 26:22) įveikė Madrido „Real“ (11/3) ir tapo vienvalde lygos lydere.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 14 minučių pelnė 12 taškų (3/4 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų. Lietuvio pasirodymą apribojo tik keturios surinktos pražangos.

„Real“ geriau pradėjo rungtynes ir pirmavo 9:2, bet „Barcelona“ greitai sureagavo ir po pirmo kėlinio ne tik panaikino atsilikimą, bet ir patys išsiveržė į priekį penkiais taškais.

Antrame kėlinyje katalonų spurtas tęsėsi ir netrukus jie susikrovė dviženklį pranašumą, o po pertraukos jis šoktelėjo ir iki 14 taškų.

Nigelis Williamsas-Gossas bandė truktelėti „Real“ ir prieš lemiamą ketvirtį pelnė penkis taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki vienženklio – 58:67.

Lemiamas lūžis įvyko likus žaisti 8 minutes – „Real“ užsidirbo nesportinę ir techninę pražangas, „Barcelona“ vienos atakos metu surinko keturis taškus ir atsiplėšė 76:61.

„Real“ dar bandė kabintis ir vėl buvo sumažinę atsilikimą iki 8 taškų, tačiau arčiau varžovų „Barcelona“ neprisileido.

Nesustabdomai rungtyniavo Nikola Mirotičius – 31 taškas (4/4 dvit., 3/6 trit., 14/15 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 39 naudingumo balai.

„Barcelona“ šiame mače vertėsi be trijų traumuotų žaidėjų – Cory Higginso, Nicko Calatheso ir Alexo Abrineso.

„Barcelona“: N. Mirotičius 31 (10 atk. kam., 39 n.b.), B. Daviesas ir N. Laprovittola po 16, R. Jokubaitis 12, K. Kuričius 9.

„Real“: F. Causeuras ir Th. Heurtelis po 11, W. Tavaresas, N. Williamsas-Gossas ir S. Llullas po 10.