• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

35-erių metų amžiaus Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės meistrui Edvinui Krungolcui 2008-ieji metai buvo nepaprastai sėkmingi..

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, pats atletas tvirtina, kad metų idealiais pavadinti negalėtų, nes iki pilnos laimės pritrūko olimpinio aukso. Be to, XXI amžiaus muškietininkas atvirai prisipažįsta buvęs nemaloniai nustebintas, kad už geriausio Lietuvos sportininko titulą gavo tik laikrodį, o ne naujo automobilio raktelius ar 40 tūkstančių litų čekį, kaip kad būdavo anksčiau.

REKLAMA

Jūsų teismui – „Balsas.lt“ interviu su E. Krungolcu. Apie 2008-ius metus, geriausio Lietuvos sportininko titulą, šiuolaikinės penkiakovės taisyklių pakeitimą, ateities planus ir kita.

Metai - geri, bet ne idealūs

- Kaip vertinate 2008-iuosius metus? Ar galėtumėte juos pavadinti idealiais? – „Balsas.lt“ paklausė E. Krungolco.

REKLAMA
REKLAMA

- Na, idealūs tai vargu bau, nes iki idealumo pritrūko Pekino olimpinių žaidynių aukso. Be abejo, sidabras taip pat neblogai, todėl metus vadinčiau labai gerais. Nereikia pamiršti, kad, be visų sportinių laimėjimų, dar ir šeimą sukūriau.



- O ar prieš jiems prasidedant tikėjotės, kad metai bus tokie geri?

- Tikėtis kažko sunku, bet visada reikia. Galiu pasakyti tik tiek, kad ta linkme ir buvo dirbama, to ir siekiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Krungolcą nuliūdino laikrodis



- Neseniai pirmą kartą buvote pripažintas geriausiu metų Lietuvos sportininku. Ar malonus ir kiek svarbus jums šis laimėjimas?

- Jei atvirai, tai jausmai dviprasmiški. Kaip pripažinimas, jis labai malonus, juk žmonės balsavo ir išrinko, bet tik tiek, kad nesitikėjau gauti tokio prizo – laikrodžio. Turbūt sutiksite, kad tai ne 40 tūkstančių litų premija ar naujo automobilio rakteliai.

REKLAMA

Nežinau, kas čia lėmė, ar diskriminacija, ar krizė, bet galėjo bent iš anksto perspėti, nes dabar tas laikrodis mane kiek nuliūdino ir privertė pasijausti nepatogiai.

Taisyklių pakeitimų nesibaimina

Vienoje seniausių pasaulyje sporto šakų penkiakovėje – perversmas. Tam, kad ji ir toliau liktų olimpinėje programoje, buvo nuspręsta iš penkių rungčių padaryti keturias – sujungti bėgimą ir šaudymą. Nors kiek šie pakeitimai turės įtakos Lietuvos atstovams ir jų rezultatams, dar nėra aišku, geriausias praėjusių metų mūsų šalies sportininkas Edvinas Krungolcas tvirtina, kad kitos išeities nebuvo, o naujas taisykles išbandyti savo kailiu bus visai įdomu.



- Šiemet Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nelauktai nusprendė pakeisti penkiakovės taisykles ir sujungti dvi rungtis – bėgimą ir šaudymą – į vieną. Kaip manote, ką toks pakeitimas duos ir kaip jis gali paveikti jūsų rezultatus?

REKLAMA

- Negaliu prognozuoti, kol to nepabandžiau. Treniruotes jau derinu prie pasikeitusių taisyklių, bet varžybose dar neteko dalyvauti.

Vienareikšmiškai vertinti šias naujoves yra gana sunku. Jos priimtos siekiant penkiakovę padaryti populiaresne ir patrauklesne žiūrovams sporto šaka, nes kitu atveju buvo grasinama, kad ji gali būti apskritai išbraukta iš olimpinės programos, o tai būtų smūgis penkiakovės prestižui. Taigi buvo pasirinkta mažesnė iš dviejų blogybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Man asmeniškai tiek bėgimas, tiek šaudymas yra vienos iš geriausių ir mėgstamiausių rungčių. Bus matyt, ar dabar kas pasikeis. Tačiau tiek metų buvo treniruotasi ir ruoštasi vienaip, o dabar viskas apverčiama. Vis dėlto turėtų būti įdomu.

„Pikta, kad iš šiuolaikinės penkiakovės daromas šou“



- Jūsų treneris Jurijus Moskvičiovas pareiškė, kad dabar bėgimo ir šaudymo rungtis taps beveik loterija, kaip jojimas, ir kad visų sportininkų galimybės taps lygios. Ar sutinkate su jo nuomone?

REKLAMA

- Aš taip pat manau. Tik gal negalima pasakyti, kad visi sportininkai visiškai susilygins, bet galimybės priartės vienų prie kitų.



- O ar nepikta, kad iš šiuolaikinės penkiakovė bandoma padaryti šou?

- Aišku, pikta, bet nėra kito kelio. Jei nepasiteisins šitos naujovės, visko gali būti, kad bus prigalvota dar ko nors.

Karjeros baigti dar neketina

- Sakykite, o ar ta baisioji pasaulio finansų krizė, kuri taip purto daugelį sporto šakų, palietė ir penkiakovę?

REKLAMA

- Manau, kad ta krizė palies visą sportą. Mūsų, penkiakovininkų, pagrindinės pajamos iš stipendijų, tad jei dabar PVM pakils iki 20 procentų, gausime kur kas mažiau pinigų.



- O ar šie du faktoriai – finansų krizė ir penkiakovės taisyklių pakeitimas – neprivertė jūsų susimąstyti apie karjeros pabaigą?

- Ne, kol kas dar apie tai negalvoju. Krizė – laikinas dalykas, ateis ir praeis. Sveikata dabar gera, traumos nekamuoja, tad kol turiu jėgų ir noro, tol sportuosiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kokios svarbiausios varžybos laukia 2009-aisiais metais?

- Kaip ir kasmet, Europos ir pasaulio čempionatai. Europos čempionatas šiemet vyks birželio mėnesį Vokietijoje, o pasaulio pirmenybės – rugpjūčio mėnesį Didžiojoje Britanijoje.



- Ačiū už pokalbį ir sėkmės!

Faktai:

Šiuolaikinė penkiakovė kilo iš senovės penkiakovės, kuri apėmė penkias disciplinas: disko metimą, ieties metimą, ilgą šuolį, bėgimą stadione ir imtynes. Penkiakovė buvo įtraukta į olimpines žaidynes dar 708 metais prieš Kristų.

REKLAMA

Šiuolaikinė penkiakovė – penkių visiškai skirtingų sporto šakų (fechtavimosi, plaukimo, jojimo, bėgimo ir šaudymo) kombinacija. Tai daugiausiai pastangų reikalaujantis sportas olimpinėse žaidynėse.

2008-aisiais metais Lietuvos penkiakovininkai džiugino savo rezultatais: Pekino olimpinėse žaidynėse Edvinas Krungolcas iškovojo sidabro medalį, o Andrejus Zadneprovskis – bronzos.

REKLAMA

E. Krungolcas šiemet pirmą kartą išrinktas geriausiu Lietuvos sportininku. Iki tol penkiakovininkas arčiausiai šio titulo buvo 2006-aisiais metais, kai užėmė antrą vietą ir nusileido tik Virgilijui Aleknai.

Geriausiam 2008-ų metų Lietuvos sportininkui E. Krungolcui buvo įteikta Stanislovo Kuzmos skulptūra „Šaulys“ ir šveicariškas laikrodis, nors 2007-ų metų laureatui krepšininkui Ramūnui Šiškauskui atiteko „Šaulys“ ir kilogramo aukso luitas, o 2006-ų rinkimų metų nugalėtojui V. Aleknai – skulptūra ir 40 tūkstančių litų čekis.






AFP/Reuters/Scanpix/BFL nuotr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų