Sekmadienį Sočyje vyko įspūdingos 15-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Rusijos GP. Jose 100-ąją karjeros pergalę dramatiškai iškovojo britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ bolidu.

L.Hamiltonas startavo iš 4-os vietos, bet pajudėjo labai prastai ir nukrito iki 7-os pozicijos. Vėliau jis susitvarkė su Fernando Alonso („Alpine“) ir ilgą laiką važiavo 6-as. L.Hamiltonas su vidutinio kietumo padangomis ilgai išbuvo trasoje ir išlaikė neblogą tempą. Tai jam padėjo aplenkti ne vieną varžovą.

Su kietomis padangomis britas demonstravo dar geresnį greitį, aplenkė kanadietį Lance‘ą Strollą („Aston Martin“) su ispanu Carlosu Sainzu („Ferrari“) ir pradėjo vytis britą Lando Norrisą („McLaren“).

Iš „pole“ pozicijos startavęs L.Norrisas beveik visą laiką kontroliavo lenktynes. Po visų pilotų sustojimų jis ir toliau buvo pirmas. L.Hamiltonas jį visiškai prisivijo, tačiau L.Norrisas tada padidino tempą ir sėkmingai laikėsi pirmoje vietoje. Viską pakeitė staiga prapliupęs lietus. Keletą ratų lašnojo nestipriai, bet paskutiniuose ratuose trasa jau buvo visiškai permirkusi.

L.Hamiltonas turėjo didelę persvarą prieš trečioje vietoje buvusį varžovą, todėl nusprendė pasukti į boksus ir pasirinko tarpinėms sąlygoms skirtas padangas. Tuo tarpu L.Norrisas pasiryžo rizikuoti. Jis tikėjosi įveikti 4 likusius ratus su sausai trasai skirtomis padangomis.

L.Norrisas tada dar turėjo 26 sek. persvarą prieš L.Hamiltoną, bet lietus tik intensyvėjo. L.Norrisas net nebegalėjo sustabdyti bolido ir buvo priverstas sukti į boksus, nes kitu atveju tikriausiai nebūtų atvažiavęs iki finišo. L.Norrisas tada nukrito į 8-ą vietą, bet prieš finišą dar aplenkė suomį Kimį Raikkoneną („Alfa Romeo“) ir finišavo 7-as.

L.Hamiltonas paskutiniuose ratuose ramiai įtvirtino pergalę. Antrą vietą įspūdingai iškovojo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Jis startavo paskutinis ir prieš prasidedant lietui važiavo 7-as. Tada M.Verstappenas nusprendė greitai sukti į boksus ir iš to daug išlošė. Trečia vieta džiaugėsi didesnių taktinių klaidų nedaręs C.Sainzas.

L.Hamiltonas su 246,5 taško tapo naujuoju čempionato lyderiu ir aplenkė M.Verstappeną (244,5). Trečias liko V.Bottas (151). Konstruktorių įskaitoje „Mercedes“ (397,5) dar labiau nutolo nuo „Red Bull“ (364,5). Treti rikiuojasi „McLaren“ (234).

16-osios sezono lenktynės spalio 10 d. numatytos Turkijoje.