Naująjį NBA sezoną puikiai pradėjo Domantas Sabonis, tačiau jo atstovaujama Indianos „Pacers“ (0-1) svečiuose 122:123 (38:27, 37:32, 13:33, 34:31) nusileido Šarlotės „Hornets“ (1-0) klubui.

Lietuvis buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas ir per 39 minutes surinko 33 taškus (9/13 dvit., 4/6 trit., 3/4 baud.), 15 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus, 6 klaidas bei keturis sykius pažeidė taisykles.

Keturi pataikyti tritaškiai yra pakartotas aukštaūgio karjeros rekordas.

Lietuvis artu buvo arti asmeninio rezultatyvumo karjeros rekordo, kurį pasiekė vasarį į Minesotos „Timberwolves“ krepšį sumesdamas 36 taškus.

Rungtynes sudaro visiškai skirtingos dvi dalys. Pirmojoje dominavo Indianos ekipa, kuri laikė žaidimi gijas savo rankose ir buvo atitrūkę net 67:51.

Tačiau Lamelo Ballo veddami „Hornets“ viską aukštyn kojomis apvertė po didžiosios pertraukos. Jis kartu su komandos draugais iniciavo įspūdingą spurtą 28:2, trečiąjį kėlinį jie laimėjo net 20 taškų skirtumu (33:13).

Tuomet šeimininkai ketvirtajame kėlinyje kiek išsiveržė į priekį, bet D. Sabonis su komandos draugais laimėjo atkarpą 14:3 ir viskas sprendėsi tik paskutinėmis minutėmis – 110:109. Po dviejų baudos metimų šeimininkai pirmavo 123:122.

Lemiamą metimą paskutinėmis sekundėmis, galėjusį išplėšti komandai pergalę, metė D. Sabonis. Deja, jis buvo netikslus ir Indianos klubui teko pripažinti varžovų pranašumą.

Nugalėtojams L. Ballas per 29 minutes pelnė 31 tašką (4/14 dvit., 7/9 trit., 2/2 baud.), 9 atkovotus kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Gordonas Haywardas dar pridėjo 27 taškus.

„Pacers“ gretose be lietuvio dar išsiskyrė Malcolmas Brogdonas, pasižymėjęs 28 taškais.

„Hornets“ puolėjas Arnoldas Kulboka buvo registruotas rungtynėms, tačiau trenerio sprendimu ant parketo nepasirodė.

„Hornets“: LaMelo Ballas 31 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Gordonas Haywardas 27, Ishas Smithas ir Kelly Oubre po 14, Milesas Bridgesas 13, Cody Martinas 10 taškų.

„Pacers“: Domantas Sabonis 33 (15 atk .kam.), Malcolmas Brogdonas 28, Chrisas Duarte 27, Justinas Holiday 11 taškų.