Daugkartinis Azijos čempionas Lingzhe Mengas pasižymėjo puikia gynyba ir pergalė šventė po lygiai 1:1 pasibaigusios kovos.
Tarptautinė graikų-romėnų imtynių federacija šiame sporte taiko taisyklę, kad rezultatui esant lygiam (1:1), pergalę švenčia tas, kas iškovojo paskutinį tašką.
„Tomis taisyklėmis pasinaudojo, kad 1:1 ir kas paskutinis laimi tašką, tas laimi. Tiek jam ir užteko. Pelnyta pergalė, viskas teisinga, bet taisyklės blogos, mano nuomone. Ant imtynės pirmą kėlinį išeik, būk pasyvesnis, kad priešininkas gautų tašką, jeigu esi savimi užtikrintas, kad apsiginsi. Ir antrą kėlinį lygios kovos užtenka, kad tu gautum tašką.
Pasak lietuvio, olimpiniame turnyre dar niekas neprarasta.
„Dabar kaip tik imtyniauja čilietis su egiptiečiu, kas laimės, tas kovos su kiniečiu, kuriam aš pralošiau. Jeigu kinietis laimės ir pateks į finalą, tai man suteiks progą kovoti paguodos kovoje. Ją laimėjęs galėčiau kovoti dėl trečios vietos“, – teigė bronzos medalį vis dar galintis iškovoti lietuvis.
Sportininkas pažėrė kritikos ir olimpinių kvotų graikų-romėnų imtynėse tvarką. Pirmasis varžovas iš Afrikos tapo lengvais priešpiečiais prieš ketvirtfinalį ir padėjo išsaugoti nemažai jėgų.
„Manau reikėtų keisti kvotų sistemą ir dar tokių europiečių kaip aš pakviesti dar penkis. Kur mes turime pragarą praeiti, kad patekti į olimpiadą, o jie va tiesiog tokie atvažiuoja turistai kaip sakant. Marokietis per Arfikos zoną pateko, tai man atrodo čia blogai dalinamos kvotos“, – rėžė jis.
Lengvas ketvirtfinalis
Tokijo žaidynėse debiutavęs 30-metis klaipėdietis galingai pradėjo dvikovą su mažiau patyrusiu 22-ejų marokiečiu Oussama Assadu ir įveikė jį 9:0.
Aštuntfinalio kovą vienas iš trijų Lietuvos imtynininkų Paryžiuje pradėjo agresyviai ir iškart bandė pasiguldyti varžovą į parterį.
Praėjus pusantros minutės M.Knystautas gavo tašką ir pasirinko kovojimą parteryje. Ten M.Knystautas sugebėjo apimti varžovą, permetė jį vieną kartą, antrą, trečią ir ketvirtą kartus ir galiausiai per 1 min. 39 sek. laimėjęs 9:0 šventė pergalę.
Po dvikovos lietuvis teigė, kad varžovą galėjo įveikti netgi greičiau.
„Gal šiek tiek jaudulys, bet žinojau, kad priešininką prigausiu. Palaukiau ir gan lengvai, nes žinojau, kad parteryje esu stipresnis, tą ir išnaudojau. Ne mano puolimas, o Maroko gynyba buvo mano stiprioji pusė. Pas jį silpna gynyba“, – savikritiškas buvo imtynininkas.
Lietuvio dvikovas rasite čia:
M. Knystautas kovojo greta Eifelio bokšto esančiuose Marso laukuose įrengtoje „Champ de Mars“ arenoje, kuri pastatyta buvo 2021-ais metais ir įprastai yra naudojama kaip Prancūzijos karinių mokymų centras, tačiau žaidynių metu buvo pritaikyta imtynininkų kovoms.
Į Paryžiaus žaidynes paskutinis iš mūsų šalies olimpiečių dėl teigiamo kito olimpiečio dopingo testo įšokęs M. Knystautas teigė, kad svarbiausia buvo išnaudoti savo patirtį ir ja kompensuoti pasirengimo itn reikšmingoms varžyboms stoką.
„Žinote, man jau trisdešimt metų, antra olimpiada, patirties turiu. Tokijo buvo be žiūrovų, dabar daug smagiau imtyniauti. Geriausiai pavyko parteris, dabar olimpiada tik prasidės, nes Marokas buvo silpniausias varžovas, toliau bus sunkiau“, – sakė 2022 m. pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas K. Knystautas
M. Knystautui pergalė leido užsitikrino mažiausiai aštuntąją vietą Paryžiuje. Ketvirtfinalyje lietuvio laukia akistata su kinu Lingzhe Mengu. Šią dvikovą taip pat galėsite stebėti gyvai portale tv3.lt.
O.Assadui tai buvo debiutinės olimpinės žaidynės karjeroje. Iki šiol jo geriausias pasiekimas – 2022 m. Afrikos čempionato bronza. Graikų-romėnų imtynininkas M. Knystautas Tokijo žaidynių aštuntfinalyje nusileido tituluotam turkui Riza Kayaalpui.
Paryžiuje taip pat svorio kategorijoje iki 97 kg varžysis Mindaugas Venckaitis, o moterų imtynių turnyro svorio kategorijoje iki 50 kg kovos Gabija Dilytė.
Vieta Paryžiaus žaidynių sunkiasvorių turnyre M. Knystautui atsirado po to, kai dėl dopingo kontrolės taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuotas tunisietis Amine Guenichi.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!