Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (12-11) patyrė jau trečiąją nesėkmę iš eilės Eurolygoje. Rezultatu 74:88 (15:26, 15:21, 24:14, 20:27) jie nusileido Belgrado „Partizan“ krepšininkams.

Nors tik nedidelė mačo dalis žalgiriečiams buvo sėkminga, tačiau į sirgalių veidus šypsenas grąžindavo nuostabūs Kevariusso Hayeso dėjimai. Aukštaūgis po rungtynių sakė, kad tokie momentai ne tik jam, bet ir visai komandai padeda labiau užsivesti.

„Tikrai nuostabus jausmas, tai duoda daugiau energijos. Apskritai, energija sklindanti iš fanų padeda komandai, nes mes tada norime žaisti geriau.“

Paklaustas, ar kuo įspūdingesnius dėjimus jis sukuria specialiai, krepšininkas šypsojosi ir sakė, kad apie tai rungtynių metu nelabai galvoja.

„Bandau tiesiog pabaigti ataką stipriai, o tas pozityvus efektas, kuris ateina po to, yra neišvengiamas. Nesvarbu, ar tai būtų geras dėjimas, ar geras blokas – tai priduoda energijos. Tai stengiuosi padaryti geriausiai“, – kalbėjo aukštaūgis.

Visgi keli džiaugsmingi momentai nepanaikina pralaimėjimo nuotaikų. K. Hayesas sakė, kad dar vieną nesėkmę „Žalgiriui“ lėmė gynybos trūkumas.

„Mes turime žaisti gynyboje visas 40 minučių. Buvo vietų, kai mes tai parodėme, bet paskui praradome ritmą. Manau, kad jei būtume to nepametę, būtume turėję galimybę sėkmingai užbaigti rungtynes ketvirtame kėlinyje.“

Po ilgosios pertraukos į trečiąjį rungtynių ketvirtį sugrįžę žalgiriečiai, atrodė, žaidė su nauja jėga. Žaidimą apžvelgęs K. Hayesas atkreipė dėmesį, kas šiame kėlinyje galėjo padėti žaidimui klostytis geriau.

„Manau, kad po pertraukos grįžome su daugiau užsivedimo. Gynyba reikalauja disciplinos, energijos ir mes sugebėjome tai parodyti spausdami juos taip, kaip jie mus.

Manau, kad tai mums padėjo įgauti pasitikėjimo ir puolime, pradėjome daugiau dalintis kamuoliu. Padariau keletą dėjimų, įmetėme keletą metimų ir tai tikrai padėjo mums užsidegti“, – gerus dalykus vardino krepšininkas.

Kitas susitikimas Kauno „Žalgirio“ jau ateinantį penktadienį laukia su Vitorijos „Baskonia“ klubu. K. Hayesas svarstė, kad iki kito žaidimo ištaisius keletą klaidų, būtų galima ir vėl džiaugtis pergalėmis.

„Reikia visas 40 minučių stipriai žaisti gynyboje ir labiau dalintis kamuoliu puolime. Šiandien šiose vietose kartais strigome.

Kuo daugiau dalinsimės kamuoliu ir ta energija, tuo labiau galėsime išlaikyti žaidimą savo rankose ir geriau žaisti gynyboje. Tada viskas bus taip, kaip turi būti.“