naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
51
K. Maksvytis.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (12/11) Eurolygoje patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės, kai penktadienio vakarą namuose 74:88 (15:26, 15:21, 24:14, 20:27) nusileido Belgrado „Partizan“ (12/11) komandai.

51

Kauno „Žalgiris“ (12/11) Eurolygoje patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės, kai penktadienio vakarą namuose 74:88 (15:26, 15:21, 24:14, 20:27) nusileido Belgrado „Partizan“ (12/11) komandai.

REKLAMA

Svečiai iš Belgrado mačą kontroliavo nuo pat pradžių. Gana greitai jie susikrovė dviženkį pranašumą, o žalgiriečiai strigo puolime ir niekaip varžovų negalėjo sustabdyti gynyboje.

Antrajame kėlinyje „Partizan“ pirmavo 47:30. Tiesa, vėl pilnos arenos palaikomas „Žalgiris“ nebuvo linkęs pasiduoti ir po pertraukos sugrįžo į rungtynes bei rodė kovingumą.

Po sėkmingų atakų bei geresnės gynybos jie sugebėjo priartėti iki vienženklio skirtumo. Vis dėlto tokios pačios energijos šeimininkams persinešti į ketvirtąjį kėlinį nepavyko.  

„Partizan“ lemiamą kėlinį pradėjo užtikrinčiau, surengė kelias atakas be atsako ir vėl atitrūko dviženkliu skirtumu.

REKLAMA

 „Žalgiris“ vėl bandė vytis, bet čia pats svečiai sudavė dar kelis skaudžius smūgius, atitrūko užtikrintai ir išlaikė solidų pergalingą pranašumą iki pat susitikimo pabaigos.

REKLAMA

Po rungtynių kalbėjęs „Žalgirio“ vyr. treneris Kazys Maksvytis sakė, kad varžovai šiandien tiesiog visada buvo žingsniu greitesni ir geresni.

„Varžovai buvo geresni šiandien. Visada vienu žingsniu greitesni ir viena ataka priekyje. Jie nusipelnė laimėti. Pirmąsyk per dvigubą Eurolygos savaitę pralaimėjome du kartus.

Mums reikėjo daugiau energijos po pirmojo mačo šią savaitę. Dabar turime laiko viską sutvarkyti“, – spaudos konferencijoje sakė K. Maksvytis.

REKLAMA

Ar dabar komanda yra įkritusi į psichologinę duobę ar yra ir kitos problemos“, – žurnalistai paklausė trenerio.

Manau ir tas, ir tas. Nereikia pamiršti ir nuovargio, kol važiavome, kol sekėsi, net ir netekus lyderių žaidėme ir laimėjome. Dabar toks vaizdas, kad ir nuovargis, ir, kai pralaimi, atsiranda ir psichologijos problemos.

Ar Ignas Brazdeikis dažniau galėtų žaisti įžaidėjo pozicijoje?

Laikinai gali, bet nėra įžaidėjas. O dar kai turime tokią situaciją su kamuolio įžaidimu, tai jis tą daro, bet jis ten neturėtų dar dažniau žaisti.

REKLAMA
REKLAMA

Kada galima tikėtis I. Tayloro sugrįžimo?

Optimistiškiausia, kad per taurės kovas. Yra likę porą savaičių, galbūt tada spės atsistatyti.

Didelė bėda buvo atkovoti varžovų kamuoliai puolime. Kur buvo tos klaidos juos atsitveriant?

Kovoje dėl kamuolių puolime didelės taktikos nereikia, o tik noro ir energijos. Dažniausiai tai buvo mūsų pačių nepaimti kamuoliai. Jie mačą pradėjo su situacijomis, kai kamuolys atšokdavo toli, tada jau ir mažiukai turėjo prisidėti. Turi būti energija ir azartas imti tuos kamuolius.

REKLAMA

 

Kaip bandote kompensuoti kūrėjų trūkumą įvedant kamuolį į reikalingas situacijas?

Sunkai. Žaidimas pasidarė statiškas, nemažai situacijų nugara į krepšį. Nemažai statikos, nėra ir I. Tayloro, D. Giedraitis dar nepilnai pasveikęs. Tai puolimas nuo to nukenčia, neįmetame, tada ir varžovams atsiveria šansai bėgti į greitą puolimą. Tai yra surišta. Šiek tiek sulėtėjome ir pasidarėme statiški.

Kaip komanda užsikūrė trečiajame kėlinyje?

Kai tokia arena pilna žiūrovų nieko kito nelieka. Dar kartą ačiū jiems, o šiaip ne mūsų skaičiai... jie įmetė per daug taškų.

REKLAMA

Puolimas kad kenčia tai taip, bet gynyboje tiek praleisti 88 yra per daug. Mes buvome antri, kartas pirmi, pagal gynybą, tad tie skaičiai toli gražu neatitinka. Buvo daug klaidų gynyboje.

Kiek kai kurie keisti švilpukai kerta komandai psichologiškai? 

Kaip žinote, teisėjų darbo nekomentuojame. Be, kai nesiseka, viskas griūna, td tą ubagą su lazda visi muša.

Trys pralaimėjimai dabar iš eilės. Kas bus svarbiausia norint išeiti iš šios duobės?

Viena kita laisva diena nepamaišytų. Nuovargis jaučiasi, nors to neturėtų būti. Aišku, esame profesionalai, žinome tvarkaraštį, bet jis vis vien yra. Jau esu sakęs, kad komanda turi išlikti stipri ne tada, kai laimi, o kai pralaimi. Sureaguoti, atsistatyti ir sekantį mačą eiti kovoti iš naujo.

REKLAMA
REKLAMA

Ž. Obradovičius pagyrė jus po mačo. Kiek tai smagu ir apskritai ko galima pasimokyti iš tokio patyrusio trenerio?

Visada yra ko pasimokyti. Mėgaujuosi čia būdamas, tik norisi nueiti dar toliau. Apsikeitėme keliomis mandagumo frazėmis. Jis jų daugiau pasakė, nes jo nuotaika geresnė. Bet smagu žaisti su tokiais stipriais treneriais ir mokytis iš jų ar laimint, ar pralaimint.

Bendra nuotaka nėra geriausia. Bet kaip, jūsų akimis, vyksta I. Brazdeikio progresas?

Smagu dėl jo. Gaila, kad tai nesutampa su pergalėmis. Bet, aišku, jis nebogai žaidžia, kažkiek L. Lekavičius atsigavo. Smagu dėl žaidėjų, ypatingai dėl Igno. Jaunam žaidėjui tai yra svarbu, tikiuosi, kad jis taip ir toliau žais.

Standings provided by Sofascore

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų