51
E. Ulanovas.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (12-11) užbaigė niūriai. Rezultatu 74:88 (15:26, 15:21, 24:14, 20:27) jie nusileido Belgrado „Partizan“ ekipai.

51

Kauniečiams aikštelėje dominuoti nesisekė jau nuo pirmųjų mačo minučių. Željko Obradovičiaus auklėtiniai „Žalgirio“ aukštaūgius apdalino tolimais metimais.

Po rungtynių „Žalgirio“ kapitonas Edgaras Ulanovas sakė, kad mintys po tokio pralaimėjimo liūdnos, tačiau pastebėjo, kad svečiams iš Serbijos jie nusileido ir dėl nuovargio.

„Jeigu apibendrinant rungtynes, tai pirmoje pusėje nusileidome priešininkams šviežumu. „Partizan“ tikrai vienu žingsniu buvo greitesni ir tikrai jautėsi tas vangumas iš mūsų pusės.

Buvo daug kalbų užsivedimui, bet tikrai energijos mumyse nebuvo tokios, kokia turėtų būti Eurolygos rungtynėse“, – sakė E. Ulanovas.

Trečiajame kėlinyje, atrodė, kad žalgiriečiai jau ima žaidimo kontrolę į savo rankas. Kėlinį jie laimėjo 24:14, tačiau po tokio epizodo Kauno komanda ir vėl prarado žaidimo kontrolę paskutiniame mačo ketvirtyje.

E. Ulanovas sakė, kad lengvos pergalės čia ir nebuvo galima tikėtis bei pagyrė ir greitą priešininkų reakciją.

|„Partizan“ yra ne šeštokų komanda. Jie pakeitė savo planą, pakeitė savo gynybą, pradėjo viską keisti, o pas mus sustojo judėti kamuolys visiškai, prasidėjo mūsų klaidos, jų greitos atakos.

Jie pasigavo savo pagreitį, kelis metimus įmetė ir susigrąžino prarastus taškus. Žaidžiam ne prieš eilinius priešininkus, jie reaguoja į situacijas, keičia gynybas ir jiems tai pasiteisina.“

Krepšininkas pabrėžė, kad labiausiai „Žalgiriui“ pastaruoju metu trūksta kamuolio judėjimo, komandiškumo.

„Antroje pusėje trečiame kėlinyje tikrai buvo momentai, kai kažkiek sugrįžome, bet vis tiek bendroje eigoje keturių kėlinių labai mus draskė.

Jau kelintos rungtynės kūrybos. Paprasčiausiai pritrūksta kamuolio judėjimo, bandome viską individualiai sužaisti, o jei dar ir šiuos kamuolius iš mūsų atima, tai mums nebelieka nieko tik neparuošti metimai.“

Ši nesėkmė prieš Belgrado krepšininkus jau trečioji iš eilės „Žalgirio“ nesėkmė Eurolygoje. Paklaustas, ar toks žaidimo kokybės trūkumas gali būti dėl įžaidėjo trūkumo, E. Ulanovas neslėpė, kad Isaiah Tayloro ir Keenano Evanso nebuvimas gali būti viena iš priežasčių.

„Tai galbūt viena iš aplinkybių, bet sezonas yra ilgas – visuomet komanda gali pakliūti į tokį etapą, kai pralaimės kelis kartus iš eilės. Tai nėra lengva, kuo greičiau turime išlipti iš tos balos, išlikti kartu ir kitose rungtynėse turime grįžti į pergalių kelią“, – užtikrintai sakė komandos kapitonas.