Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Šios pasaulio pirmenybės įeis į istoriją“, – neabejoja UEFA Čempionų lygoje teisėjų inspektoriumi dirbantis lietuvis Paulius Malžinskas. Varžybose Rusijoje pirmąkart matysime revoliucinę naujovę – teisėjų vaizdo peržiūrų sistemą (VAR).

„Šios pasaulio pirmenybės įeis į istoriją“, – neabejoja UEFA Čempionų lygoje teisėjų inspektoriumi dirbantis lietuvis Paulius Malžinskas. Varžybose Rusijoje pirmąkart matysime revoliucinę naujovę – teisėjų vaizdo peržiūrų sistemą (VAR).

REKLAMA
REKLAMA

Laukia daug diskusijų

„Be jokios abejonės, tai – pati didžiausia teisėjavimo naujovė, revoliucinė. Šis pasaulio čempionatas įeis į istoriją“, – įsitikinęs P. Malžinskas.

VAR kol kas nebuvo naudojama nė vienose planetos ar Europos pirmenybėse. Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) vaizdo peržiūrų sistemą išbandė prieš metus Konfederacijų taurės varžybose.

REKLAMA
REKLAMA

VAR įdiegta Vokietijos Bundeslygoje, Italijos „Serie A“, Olandijos „Eredivisie“, Belgijos lygoje, Anglijos futbolo asociacijos (FA) taurės turnyre.

„Pasaulio čempionato metu laukia daug diskusijų. VAR bus viena pagrindinių pokalbių ir žurnalistų darbų temų, – neabejoja P. Malžinskas. – Į daugelį tiek skeptiktų, tiek optimistų klausimų – ar vaizdo peržiūrų sistema prigijo, ar ji turi būti tobulinama, ką reikėtų keisti – atsakys pasaulio čempionatas.“

Rusijoje aikštės teisėjui savo nuomonę dėl diskutuotino epizodo pateiks vaizdo peržiūrų asistentas. Tiesa, peržvelgti epizodą gali ir pagrindinis arbitras, jei nuspręstų, kad to reikia.

„Nesu prieš pažangą ir VAR. Neigti technologijas sporte būtų nelogiška ir nekonstruktyvu. Tačiau dėl paties vaizdo peržiūrų formato galima diskutuoti“, – asmenine nuomone dalijosi P. Malžinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Madas diktuoja Europa

Lietuvio vertinimu, teisėjavimo stilius pasaulyje nesikeičia. Arbitrai tiesiog prisitaiko žaidimo permainų – futbolas tampa greitesnis, sporto šakoje daugiau dvikovų. Be to, teisėjai adaptuojasi prie naujovių – ne tik VAR, o ir vartų linijos technologijos, radijo ryšio tarp kolegų.

Rusijoje dirbs 35 aikštės teisėjai, 63 asistentai ir 13 vaizdo peržiūrų talkininkų.

Pasaulio čempionate bus 10 pagrindinių arbitrų iš Europos. Atvyks po šešis Afrikos, Pietų ir Šiaurės Amerikų teisėjus. Penki Rusiją pasieks iš Azijos, du – Okeanijos.

Kontinentams arbitrų kvotas nustato FIFA.

„Reikia būti objektyviems – Azijos ar kitų konfederacijų teisėjai ne visada turi tokio lygio rungtynių patirties. Be to, kai kuriuose kontinentuose dar neišbandyta VAR sistema. Savo ruožtu Europos arbitrai visada buvo lyderiai. Tie, į kuriuos visi lygiuodavosi“, – vertino P. Malžinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kadaise teisėjų madas pasaulyje diktavo italas Pierluigi Collina, vėliau – anglas Howardas Webbas.

P. Malžinsko nuomone, dabar tokių ryškių asmenybių nėra, bet visi arbitrai labai pajėgūs ir kvalifikuoti.

Lietuviams prasimušti sunku

P. Collina į pasaulio čempionatą vyks kaip teisėjų inspektorius.

Tokias pat pareigas P. Malžinskas ėjo 13-oje tarptautinių praėjusio sezono rungtynių. Tarp jų – UEFA Čempionų lygos grupių etapo mačas tarp Maskvos CSKA ir „Basel“, pasaulio pirmenybių atrankos turnyro susitikimai Italija – Lichtenšteinas, Ukraina – Kosovas. Pastaroji dvikova vyko neutralioje aikštėje Lenkijoje.

Vis dėlto į finaliniame turnyre Rusijoje lietuvis nedirbs. P. Malžinsko teigimu, pasaulio ar Europos čempionatuose pluša FIFA bei Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) nariai, vadovai. Tarp jų yra ir minėtasis P. Collina.

Čempionų lygoje yra teisėjavusi ir lietuvių brigada, su aikštės arbitru Gediminu Mažeika priešaky.

REKLAMA
REKLAMA

Kaunietis priklauso antrajai pagal pajėgumą Europos teisėjų grupei. Elitinėje – 25 arbitrų pavardės.

Lietuviams iki planetos ar senojo žemyno pirmenybių dar trūksta.

„Arbitrai pasaulio čempionatui atrinkti prieš daugiau kaip metus. Darbas, pasiruošimas vyksta seniai“, – tikino P. Malžinskas.

Prognozė – anglai ramiai pasieks pusfinalį

Pasaulio čempionatas Rusijoje vyks birželio 14–liepos 15 dienomis.

„Jei atvirai, stebėdamas futbolą tiesiog mėgaujuosi juo, labai nesigilinu į statistikos duomenis, taktikas, komandų sudėtis. Žinoma, teisėjavimo niuansai įdomūs. Stebiu tendencijas, atkreipiu dėmesį į arbitrų darbą. Bus įdomu pamatyti teisėjus iš Pietų Amerikos, Australijos ir kitų konfederacijų“, – neslėpė P. Malžinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų