„Celtics“ dar per žingsnį priartėjo prie NBA aukso žiedų

Šiąnakt antrose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) finalo rungtynėse antrąją pergalę iškovojo namie žaidusi Bostono „Celtics“ komanda, 108:102 (30:22, 34:20, 29:19, 24:41) privertusi kapituliuoti Los Andželo „Lakers“ ekipą. Po šios pergalės Bostono krepšininkai serijoje pirmauja jau 2:0.

Pirmą ketvirtį dviem taškais laimėjo svečių klubas, bet antrame kėlinuke „Celtics“ visiškai perėmė iniciatyvą ir įgijo dviženklį pranašumą (54:42).

Po didžiosios pertraukos šeimininkai padidino pranašumą net iki 16 taškų (62:46), tačiau „Lakers“ priartėjo iki 9 taškų – 59:68. Po minutės pertraukėlės Bostono žaidėjai spurtavo 13:0 ir pabėgo nuo savo varžovų rekordiniu skirtumu – 81:59.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje “Lakers” krepšininkai nežinojo, kaip sustabdyti varžovų naujoką Leoną Powe’ą, kuris vieną po kitos sėkmingai užbaigdavo savo komandos atakas. Per trumpą atkarpą puolėjas pelnė 11 taškų, o iš viso surinko 21 tašką, prametęs vieną dvitaškį iš septynių ir keturis baudos metimus iš trylikos.

Kai atrodė, jog rungtynių baigtis nebekelia abejonių (likus 3min. 40 sek. iki pabaigos – 102:86), „Lakers“ krepšininkai pakilo į lemiamą šturmą ir likus žaisti 38 sekundes komandas skyrė jau tik du taškai – 104:102. Vis dėlto „keltams“ pavyko atsilaikyti: iš pradžių Paulas Pierce’as sumetė abu baudos metimus, o vėliau tą patį padarė ir Jamesas Posey. Galutinis rezultatas 108:102 ir serija keliasi į Los Andželą.

28 taškus nugalėtojams sekmadienio rungtynėse pelnė Paulas Pierce`as, 21 - Leonas Powe`as, po 17 - Kevinas Garnettas (14 atkovotų kamuolių) ir Ray Allenas, 8 - Jamesas Posey.

Svečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Kobe Bryantas (30 tšk.), Pau Gasolis (17 tšk. ir 10 sugriebtų kamuolių), Vladimiras Radmanovičius (13 tšk. ir 10 atk. kam.), Lamaras Odomas (10 tšk.) bei Jordanas Farmaras (9 taškai).

Trečiąsias bei ketvirtąsias NBA lygos finalo serijos rungtynes komandos Los Andžele žais antradienį bei ketvirtadienį.

Priminsime, kad „Celtics“ klubas NBA čempionu yra tapęs net šešiolikta kartų (paskutinį sykį – 1987 metais), o „Lakers“ krepšininkai – keturiolikta.