Čekijos rinktinė kurį laiką pagirtinai tvarkėsi su graikų monstru Gianniu Antetokounmpo ir tris kėlinius vaikėsi dar vienos sensacijos Europos krepšinio čempionate, bet galiausiai subyrėjo ketvirtame kėlinyje.

Viena čempionato favoričių Graikija aštuntfinalyje čekus galiausiai palaužė 94:88 (20:20, 21:25, 22:22, 31:21).

Graikija ketvirtfinalyje žais su čempionato šeimininke Vokietija.

Antroji aštuntfinalių diena Europos čempionate buvo kupina sensacijų – Italija įveikė Serbiją, o Suomija – Kroatiją. Toliau žengė ir Lenkija, įveikusi Ukrainą.

Graikai puikiai startavo ir mačą atidarė pirmaudami 11:2, buvo įgyję ir dviženklį pranašumą, bet prabudę čekai patys atsakė spurtu 12:0 ir ilšlygino mačo eigą.

Po dvidešimties minučių žaidimo Čekija pirmavo 45:41 ir fantastiškai tvarkėsi su Giannu Antetokounmpo, kuris per pirmą mačo pusę buvo surinkęs vos 5 taškus.

Po pertraukos graikų monstras jau užsikūrė, bet čekai paskutinę trečio kėlinio sekundę įsūdė tritaškį ir į lemiamą ketvirtį nusinešė tą pati keturių taškų pranašumą.

Prasidėjus šiam čekai tris minutes nesugebėjo pralaužti graikų gynybos, o šie kėlinį atidarė labai galingai – 15:3 ir pavojingai atitrūko 78:70.

Čekija dar kurį laiką laikėsi per penkių taškų atstumą, bet tada galutinį žodį tarė G. Antetokounmpo – dėjimą palydėjo taiklus tritaškis ir graikai įgijo dviženklį pranašumą.

Prasidėjus paskutinei minutei čekai nukirpo deficitą per pusę, bet dar vieną tritaškį įsūdė G. Antetokounmpo.

Galiausiai mačą graikų monstras baigė su 27 taškais (6/9 dvit., 2/8 trit., 9/12 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyviais perdavimais ir 30 naudingumo balų.

Čekijos rinktinėje spindėjo būsimi Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai „Barcelona“ klube – Janas Vesely pelnė 21 tašką, o Tomašas Satoransky išdalino net 17 rezultatyvių perdavimų. Jis dar pridėjo 8 atkovotus kamuolius ir 3 taškus. Abu krepšininkai surinko po 22 naudingumo balus.

Graikija: G. Antetokounmpo 26, N. Calathesas 14, I. Papapetrou 13, K. Sloukas 10.

Čekija: J. Vesely 21, V. Hrubanas 17, P. Auda ir O. Balvinas po 12, J. Bohačikas 11.