• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER 5 SCO 1
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN 1 SUI 3
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP 3 CRO 0
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA 2 ALB 1
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL 1 NED 2
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO 1 DEN 1
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB 0 ENG 1
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU 3 UKR 0
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL 0 SVK 1
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT 0 FRA 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR 3 GEO 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR 2 CZE 1
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO 2 ALB 2
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER 2 HUN 0
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO 1 SUI 1
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO 1 SRB 1
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN 1 ENG 1
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP 1 ITA 0
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK 1 UKR 2
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL 1 AUT 3
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED 0 FRA 0
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO 1 CZE 1
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR 0 POR 3
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL 2 ROU 0
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO 0 HUN 1
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI 1 GER 1
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 21:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 18:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 18:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 21:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 21:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 18:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 18:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 21:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 21:40
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Kazys Maksvytis pasirinko žaidėjus, kurie ruošis olimpinei atrankai Puerto Rike ir sieks iškovoti kelialapį į Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes.

25

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Kazys Maksvytis pasirinko žaidėjus, kurie ruošis olimpinei atrankai Puerto Rike ir sieks iškovoti kelialapį į Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes.

REKLAMA

Į galutinį dvyliktuką galimybę prasimušti turės ir rezervinės rinktinės krepšininkai, o šioje rinktinėje žais tokie talentai kaip Ąžuolas Tubelis, Ignas Sargiūnas, Augustas Marčiulionis ar NCAA pirmenybėse žibėjęs Rytis Petraitis.

Nei pagrindinėje, nei rezervinėje rinktinė šią vasarą tikrai neišvysime trijų krepšininkų, kurie atstovavo Lietuvą pasaulio čempionate – Margirio Normanto, Gabrieliaus Maldūno ir Vaido Kariniausko. Tuo tarpu E. Bendžius savo vietą rinktinėje galės išsikovoti per rezervinę rinktinę.

Visgi pristatydamas didžiausias rinktinės netektis K. Maksvytis iškart išskyrė vienu iš komandos lyderių pasaulio čempionate buvusį ir vidutiniškai po 11 taškų pelnydavusį Igną Brazdeikį, kuris šią vasarą nori pasigydyti įsisenėjusią pėdos traumą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Gaila, bet šią vasarą nebus Igno Brazdeikio, jis pagrinde dėl sveikatos problemų negali, nori išsigydyti traumą, nes turi pėdos problemą ir jo klubas nieko neleidžia daryti sezono metu, tai jis tą darys po sezono. <...>Jei atsimenate, teko anksčiau aplankyti Iggy, tuomet jo nuomonė ir sveikatos situacija buvo kita. Klubas žiūri savo tikslų. Neaišku, Iggy žais ar ne, bet klubas nori matyti jį treniruotėse iki sezono pabaigos. Gal tuo metu jis galėtų išsigydyti traumą. Jis yra kažkiek kitoks žaidėjas, gerai žaidžiantis vienas prieš vieną, bet šventa vieta tuščia nebūna, kompensuos kiti žaidėjai“, – Sporto medicinos klinikoje vykusioje spaudos konferencijoje teigė 46-erių strategas.

REKLAMA

Jis taip pat paaiškino, kodėl rinktinių sąrašuose nėra perspektyviausiu šalies talentu laikomo Mato Buzelio. Neseniai atnaujintame ESPN reitinge jam šią vasarą žadamas penktasis šaukimas NBA naujokų biržoje.

„Turbūt kita pavardė visiems įdomi yra Matas Buzelis. Bent jau atrankoje jo tikrai nebus, nes vyksta labai svarbus jo gyvenime įvykis - NBA draftai. Be visų procedūrų po to dar vyksta sutarties pasirašymas ir jis galbūt net fiziškai nespėtų atvykti arba galėtų prisijungti tik paskutinę sekundę, kas būtų irgi nelogiška, nes būtų nesitreniravęs su mumis“, – sakė K. Maksvytis. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak rinktinės stratego, net ir be šių netekčių rinktinė yra pajėgi patekti į olimpines žaidynes, o galutinis rinktinės dvyliktukas bus aiškus gerokai vėliau.

„Tikimės, kad du trys žaidėjai iš rezervinės rinktinės pateks ir į antrąjį etapą, į pagrindinę rinktinę <...>. Manau, kad su šituo sąrašu mes galime pasiekti savo tikslų ir be abejo nėra jokio kito tikslo, neturime plano B, yra vienas tikslas – patekti į olimpines žaidynes“, – teigė K. Maksvytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rezervinėje rinktinėje taip pat išvysime Eimantą Bendžių, kuris solidžiai žaidė pasaulio čempionate, tačiau rungtynėse su JAV patyrė  Achilo sausgyslės traumą ir šiame sezone Sasario „Dinamo“ gretose aikštėje taip ir nebepasirodė. Iškart po čempionato 34-erių puolėjui buvo atlikta operacija.

„Yra ir vyresnių žaidėjų šiame etape, kaip Eimantas Bendžius, kuris praktiškai metus laiko nėra žaidęs kontrolinių rungtynių. Norime suteikti jam šansą bei pasižiūrėti, kaip jis atrodys po tiek laiko be rungtynių“, – sakė strategas.

REKLAMA

K. Maksvytis buvo paklaustas, kas rinktinėje galėtų atlikti pasaulio čempionate gerai žaidusių I. Brazdeikio ir M. Normanto funkcijas aikštėje ir kaip pagrindiniais olimpinės rinktinės gynėjų linijos ramsčiais jis įvardijo Arną Butkevičių, Deividą Sirvydį ir Tomą Dimšą.

Gerai šį sezoną Kauno „Žalgiryje“ atrodė pavojingiausius Eurolygos gynėjus po visą aikštelę smaugdavęs Dovydas Giedraitis. Pasak K. Maksvyčio, dėl D. Giedraičio nepakvietimo į rinktinę spredimą priėmė jis pats.

REKLAMA

„Jis yra turbūt pirmas žaidėjas už sąrašo ribų. Čia jau buvo mano asmeninis sprendimas, aš pasirinkau Tomą Dimšą“, – tikino buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris.

Įtempta situacija išlieka dėl Jono Valančiūno

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pakomentavo situaciją dėl Jono Valančiūno, kuris dar neturi sutarties su jokiu NBA klubu, o LKF nemaža pinigų suma turės apdrausti krepšininką, jei norės šio paslaugų olimpinėje atrankoje. M. Balčiūno teigimu, daugiau apie NBA bokšto draudimą bus galima pasakyti birželio 17 dieną, kai pagrindinė rinktinė susirinks į pirmąją treniruočių stovyklą Palangoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausiai emocijų kelia Jono Valančiūno situacija. Tiek treneris, tiek aš esame pastoviame kontakte su Jonu. Žinote, Jonas Valančiūnas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės yra sinonomai, aštuoniolika metų be pertraukos atstovauja rinktinės ir šiemet lygiai toks pats tikslas, tiktai galutinio sprendimo formulėje yra nemažai kintamųjų, kurie yra nepastovūs.

Jeigu tai priklausytų tik nuo LKF ir Jono, sprendimas jau būtų padarytas. Bet kai atsiranda būsimo klubo požiūris, būsimo kontrakto dydis, būsimo trenerio norai ir kiti dalykai, tai situacija iš tiesų nėra paprasta ir mes ją sekame, analizuojame, pastoviai renkame informaciją. Visos suinteresuotos pusės – federacija, Jonas ir draudikai daro viską, kad kuo greičiau išsispręstų ta situacija“, – teigė M. Balčiūnas.

REKLAMA

Spaudos konferencijos metu taip pat buvo paklausta ar K. Maksvytis jaučia nerimą dėl J. Valančiūno situacijos, todėl į pagrindinį keturioliktuką pakvietė net keturis aukštaūgius? Tiesa pats Laurynas Birutis dar praėjusią vasarą buvo minėjęs, kad rinktinėje savęs neįsivaizduoja kaip trečiu vidurio puolėju.

„Kol kas atsakymo neturime, tad reikia apsidrausti <...> Situacija keičiasi ir pažiūrėsime, kaip ji toliau rutuliosis. Gali būti, kad į čempionatą važiuos trys centrai, bet gal ir du“, – sakė K. Maksvytis.

REKLAMA

K. Maksvytis taip pat sakė, kad kalbėjosi su puikiai Eurolygos ketvirtfinalyje žaidusiu Donatu Motiejūnu ir šiam nebūtų bėda rinktinėje užimti trečiuoju vidurio puolėjo vaidmenį bei žaisti olimpinėse su mažesne role. 

„Tiktų. Tiek jam, tiek visiems svarbiausia yra ne vaidmuo, o tikslas. Abiems rinktinėms kenkia ankstyvos datos. Į rinktinę gali vėluoti tokie žaidėjai kaip Motiejūnas, Grigonis, Jokubaitis. Kažkiek trikdžių yra, bet tai nekeičia mūsų tikslo“, – sakė K. Maksvytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Intriguojantys rezervinės rinktinės talentai – Augustas Marčiulionis ir Ąžuolas Tubelis

Rezervinė rinktinė kartu su K. Maksvyčiu pradės sportuoti birželio 10 dieną Jonavoje ir sužais trejas draugiškas rungtynes su Libano komanda.

Rinktinės strategas praėjusią vasarą rezervinės rinktinės vairą buvo perleidęs Dariui Songailai, o šią vasarą ją treniruos pats. Kaip vieną pagrindinių šios rinktinės netekčių jis įvardijo Matą Jogėlą, kuris pernai buvo arti pagrindinės rinktinės slenksčio. 

REKLAMA

„Norėjosi pirmajame etape matyti ir Matą Jogėlą, bet jis darosi nedidelę operaciją ir praleis šį etapą. Pirmajame etape yra ir vyresnių žaidėjų, kaip Eimantas Bendžius, kuris metus nežaidė ir norime suteikti jam šansą bei pažiūrėti, kaip atrodys po tiek laiko be oficialių rungtynių. Stengėmės neįtraukti žaidėjų iš jaunimo rinktinių, kad nesukliudyti jų pasirengimo. Tikimės, kad du ar trys žaidėjai pateks į pagrindinę rinktinę“, – sakė darbėniškis.

REKLAMA

Jis taip pat įvertino, kuriuos iš rezervinės rinktinės krepšininkų jam knieti pačiupinėti labiausiai.

„Įdomu pamatyti jaunimą, mažiausiai matėme Augustą Marčiulionį. Įdomu, kaip Ąžuolas Tubelis įsijungs į pagrindinę rinktinę. Kaip ir visiems, labai patinka Igno Sargiūno aštrumas, geras žaidimas. Jei jie yra pirmajame etape, reiškia, tikime jų potencialu ir po kelių metų regime pagrindinėje rinktinėje“, – sakė jis.

Pagrindinės rinktinės sąrašas:

Arnas Butkevičius (Kauno „Žalgiris“), Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris“), Laurynas Birutis (Kauno „Žalgiris“), Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“), Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris“), Domantas Sabonis (Sakramento „Kings“), Jonas Valančiūnas (Naujojo Orleano „Pelicans“), Rokas Giedraitis (Belgrado „Crvena Zvezda“), Rokas Jokubaitis („Barcelona“), Marius Grigonis (Atėnų „Panathinaikos“), Mindaugas Kuzminskas (Atėnų AEK), Tadas Sedekerskis (Vitorijos „Baskonia“), Donatas Motiejūnas („AS Monaco“), Deividas Sirvydis (Panevėžio „Lietkabelis“).

REKLAMA
REKLAMA

Rezervinė rinktinė:

Augustas Marčiulionis, Marius Valinskas, Ignas Sargiūnas, Laurynas Beliauskas, Martynas Arlauskas, Lukas Kreišmontas, Paulius Danusevičius, Rytis Petraitis, Eimantas Bendžius, Ąžuolas Tubelis, Dovydas Romančenko, Marekas Blaževičius, Liutauras Lelevičius, Arnas Velička.

Visa spaudos konferencija:

Nieko gero nelaukit,
Nieko gero nelaukit,
kol rinktines treneris bus sitas nevykelis. Nera lietuviu geru treneriu, samdykit uzsienieti. Jums pavizdys Latvijos rinktine.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų