Boksininkas Eimantas Stanionis kovos dėl Europos čempionato aukso

Bulgarijoje vykstančiame Europos bokso čempionate paaiškėjo finalo poros. Penktadienį vykusiuose pusfinaliuose Lietuvos boksininkams sekėsi skirtingai.

Svorio kategorijoje iki 69 kg Eimantas Stanionis pusfinalyje vieningu teisėjų sprendimu 3:0 (29:28, 29:28, 29:28) įveikė Ispanijai atstovaujantį Youba Sissokho Ndiaye. E. Stanionis tapo vos trečiu Lietuvos boksininku po Nepriklausomybės atkūrimo, patekusiu į Europos čempionato finalą.

“Manau, kad pergalę lėmė didesnis noras laimėti ir tikslumas. Mano smūgiai buvo daug tikslesni, prie to prisidėjo ir patirtis, įgyta APB profesionalų lygoje, kur kovoji net aštuonis raundus, daugiau analizuoji varžovą ir kiekvienas smūgis gali būti lemiamas. Nors prie mėgėjų bokso vis dar sunku prisitaikyti – čia daugiau smūgių ir trys raundai prabėga labai greitai, bet man pavyko persiorentuoti ir kontroliuoti dvikovos eigą. Pusfinalis buvo galo sunkus ir dėl nuovargio. Ketvirtfinalyje atidaviau visas jėgas, tiesiog visas “išsikroviau”, nes ketvirtfinalio kovoje su čempionato šeimininku bulgaru sprendėsi ne tik medalių, bet ir kelialapio į pasaulio čempionato likimas”, – sakė E. Stanionis.

REKLAMA

“Eimantas atidavė visas jėgas ir parodė viską, ką moka geriausia. Labai laukėm šios pergalės, nes įdėta labai daug darbo. Reikėjo didžiulių fizinių ir psichologinių jėgų, nes pastaruoju metu vyko daugybė kovų APB lygoje, po jų boksininkui reikia bent mėnesio atsigauti, o mes tiek laiko neturėjome. Bet Eimantas sugebėjo tinkamai nusiteikti, save motyvuoti ir net sunku paaiškinti iš kur, bet surado vidinių jėgų kovoti iš visų jėgų. Į priekį jį veda begalinis noras iškovoti kelialapį į olimpiadą”, – sakė po lietuviams sėkmingo ketvirtfinalio plaukus nusiskutęs Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas. – “Pažadėjau, kad jeigu Eimantas ir Evaldas iškovos medalius, nusiskusiu plikai. Pažadą reikia vykdyti”.

Šeštadienį finale E. Stanionis dėl aukso medalio kovos su praėjusio 2013 metų Europos čempionato prizininku baltarusiu Pavelu Kastraminu. Pusfinalyje P. Kastraminas 3:0 (29:27, 29:28, 29:27) įveikė švedą Clarence’ą Ibrahimą Goyeramą Bojangą.

“Prieš pusfinalį atrodė, kad jėgų visai nebeliko, bet po pergalės užplūdo emocijos, atrodo, kad esu kupinas jėgų. Rytoj laukia paskutinė kova Europos čempionate ir nereikės nieko taupyti ar tausoti savęs. Esu pasirengęs eiti kaip į karą, nes labai noriu aukso medalio. Baltarusį gan gerai pažįstu, nes Baltarusijoje vykusiose stovyklose ne kartą teko “sparinguotis” su juo. Aš jį pakankamai gerai žinau, bet ir jis žino mane. Bus labai sunki ir įdomi kova”, – apie finalo dvikovą kalbėjo E. Stanionis, kuriam pirmadienį sukaks 21 metai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų