Panevėžio „Cido“ arenoje vyko tradicinis ir jubiliejinis XV Baltijos šalių klubų šotokan karatė čempionatas. Čempionatą surengė Lietuvos shotokan karate federacija (LSKF) bei Panevėžio karatė klubas „Alfa“. Kartu su Lietuvos vaikų, jaunučių (11–15 m.) ir jaunių (nuo 15 metų) šotokan karatė klubais rungėsi ir jaunieji Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos imtynininkai. Čempionate dalyvavo daugiau kaip 300 sportininkų iš 20-ies klubų. Panevėžio miestui atstovavo dviejų klubų – „Alfos“ ir „Baltojo voro“ – atstovai.

Garbingas jubiliejus

Šios šotokan karatė šventės sumanytoju būtų galima laikyti Panevėžio karatė klubo „Alfa“ vadovą ir trenerį Alfonsą Valuntonį. Pasak karatė meistro, šis turnyras Panevėžyje surengtas jau tryliktą kartą. „Kasmet vasario mėnesį į Panevėžį suvažiuoja ne tik pajėgiausi Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių karatė kovotojai iki 18 metų. Šiemet varžybose dalyvavo net 304 sportininkai iš keturių šalių – Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Dėl tam tikrų priežasčių negalėjo atvykti svečiai iš Estijos.

Tai tradicinis turnyras, jį klubas „Alfa“ organizuoja tryliktus metus iš eilės. Anksčiau varžybos vykdavo „Aukštaitijos“ sporto rūmuose, o šiemet persikėlėme į „Cido“ areną. Čempionato svečiai liko sužavėti mūsų naująja arena. Ne tik mums patiems, bet ir žiūrovams, manau, maloniau stebėti varžybas tokioje arenoje. Visuomet stengiuosi, kad varžybos Panevėžyje būtų kuo sklandesnės. Labai stengiuosi organizuoti visiems įsimintiną renginį, kad mūsų miestas būtų patrauklus, kad visi norėtų ir vėl čia sugrįžti“, – pasakojo A.Valuntonis.

Jubiliejinis Baltijos šalių čempionatas sutapo su A.Valuntonio 50-mečiu. Garbingą jubiliejų šventusį trenerį pasveikinti atvyko ir Panevėžio miesto meras Povilas Vadopolas. Gausybės gėlių ir sveikinimų treneris susilaukė ir iš kitų klubų atstovų.

Tačiau A.Valuntonis pasiguodė, kad perspektyviausi Panevėžio karatė kovotojai palieka Panevėžį ir atstovauja kitiems klubams. „Kai mūsų klubo narys sulaukia aštuoniolikos, būna šiek tiek liūdna, nes jis dažniausiai išvyksta į Vilnių ar Kauną studijuoti ir palieka mūsų klubą. Apmaudu, tačiau realybė tokia. Auginame, treniruojame sportininką iki jo brandos, o kai jis baigia mokyklą, išvyksta į kitą miestą ir atstovauja kitam klubui. Jei visi liktų Panevėžyje, turėtume daug brandžių sportininkų“, – pasakojo A.Valuntonis.

Treneris minėjo tokius sportininkus kaip pasaulio vicečempionė Irma Šiurnaitė, pasaulio bronzos medalio laimėtojas Antanas Baliutis, Europos čempionato prizininkai Aurimas Astrauskas ir Linas Žanerūnas, Aistė Pranskevičiūtė ir kt.

Du prizininkai

Panevėžio miesto garbę gynė 15 klubo „Baltasis voras“ atstovų. „Baltojo voro“ komandoje geriausiai pasirodė Simona Rimšaitė. Jaunoji sportininkė 10–11 metų grupėje kata rungtyje iškovojo antrą vietą.

Dar vieną medalį pelnė Liutauras Repšys. Karatė kovotojas kumitė rungtyje 10–11 metų grupėje iškovojo bronzos medalį.

Kaip teigė „Baltojo voro“ vadovas ir treneris Valentinas Pečininas, buvo tikėtasi sėkmingesnio auklėtinių pasirodymo. „Tik dviem mūsiškiams iš penkiolikos pavyko iškovoti medalius. Žinoma, rezultatų norėjosi ir geresnių, tačiau verta pažymėti, kad konkurencija buvo tikrai didelė. Atvažiavo labai pajėgių sportininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių Latvijos ir Baltarusijos. Mano auklėtiniams trūko patirties, dauguma iš jų dar tik žengia pirmuosius žingsnius.

Ateityje tikrai iškovosime daugiau medalių“, – optimistiškai kalbėjo V.Pečininas.

Medalių gausa

Daug sėkmingiau pasirodė klubo „Alfa“ kovotojai. Iš viso klubui atstovavo 35 sportininkai, o net aštuoniems iš jų pavyko tapti prizininkais ir nugalėtojais.

7–9 metų grupėje kumitė rungtyje trečią vietą iškovojo Dominyka Kuncytė. 12–13 metų grupėje kumitė rungtyje pirmą vietą pelnė Emilija Biveinytė. Dar vieną aukščiausios prabos medalį kumitė rungtyje iškovojo Austėja Matuzaitė, ji nugalėjo 14–15 metų grupėje. 16–17 metų grupėje kumitė rungtyje bronzos medalį iškovojo Rugilė Šleiniūtė.

„Alfa“ klubo berniukai pasirodė neką prasčiau. 11-mečių kumitė rungties nugalėtoju tapo Marius Sadzevičius. Antrą vietą kumitė rungtyje 12 metų grupėje pelnė Domas Kuprinskas. Trečios vietos laurus 13 metų grupėje kumitė rungtyje nuskynė Lukas Radžiūnas. Čempionu tapo Mindaugas Kinderis, jis nugalėjo 16–17 metų grupėje kata rungtyje. Beje, Mindaugas praėjusių metų čempionate taip pat buvo pirmas, tačiau kumitė rungtyje.

Paprašytas įvertinti pasirodymą, A.Valuntonis išliko diplomatiškas ir teigė, kad visada reikia būti patenkintam savo auklėtiniais. „Savo sportininkų pasirodymą iš tikrųjų vertinu tik teigiamai. Vieniems buvo iškelti aukštesni tikslai, kitiems reikėjo tik išeiti ir garbingai kovoti. Reikia džiaugtis auklėtinių pasirodymais, nesvarbu, kokią vietą jie užimtų. Turime net aštuonis prizininkus, o tai geras rezultatas. Daug dirbsime per treniruotes ir ateityje stengsimės pasiekti dar daugiau pergalių“, – kalbėjo A.Valuntonis.