REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alytaus krepšinis grįžo į tas rankas, kuriose jautėsi laimingiausias. „Dzūkijos“ vadovu tapo Antanas Sakavickas, anksčiau dirbęs šlovingos „Alitos“ direktoriumi. Vėliau alytiškis klajojo po kitus klubus, kuriuos nuolat krėtė skandalai.

Alytaus krepšinis grįžo į tas rankas, kuriose jautėsi laimingiausias. „Dzūkijos“ vadovu tapo Antanas Sakavickas, anksčiau dirbęs šlovingos „Alitos“ direktoriumi. Vėliau alytiškis klajojo po kitus klubus, kuriuos nuolat krėtė skandalai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekis – 400 tūkstančių eurų

Pasak A. Sakavicko, jis sulaukė klubo direktorės Laimos Pačėsienės skambučio. Buvo pasiūlyta prisidėti prie „Dzūkijos“.

REKLAMA

A. Sakavickas ilgai svarstė, mat pastaruosius dvejus metus nuo sporto buvo atitolęs – dirbo ekonomikos, turizmo srityse.

Po pasiūlymo praėjus kelioms savaitėms, įvyko A. Sakavicko ir „Dzūkijos“ vadovų susitikimas. Abi pusės pasidalijo savo klubo vizijomis.

„Mąstome daugiau mažiau vienodai. Turbūt todėl, kad esame dzūkai. Mūsų tikslas vienas – kad į miestą grįžtų krepšinio pergalės, – tv3.lt sakė A. Sakavickas. – Mano apsisprendimą lėmė meilė Alytui, krepšiniui, tėvams, kurie pastaruoju metu gana dažnai serga, jiems reikia pagalbos.“

REKLAMA
REKLAMA

A. Sakavicko siekis – 400 tūkstančių eurų „Dzūkijos“ biudžetas. Esą jis leistų sukomplektuoti pakankamai konkurencingą komandą, kuri galėtų konkuruoti dėl vietos pirmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) šešetuke.

„Dzūkija“ vasarą komandos mozaiką pradėjo nuo trenerio. Vairas patikėtas Andrejui Urlepui. 60-metis slovėnas Alytuje dirbs ketvirtą sezoną.

„Derybos su krepšininkais nėra lengvos, nes mes, kaip žaisdami „PlayStation“, turime 10 lygiaverčių konkurentų“, – lygino A. Sakavickas.

Tomo Pačėso įtaka – jaučiama

Anksčiau „Dzūkijos“ vadovo pareigas anksčiau ėjo Europos ir Eurolygos čempionas Giedrius Gustas. Dabar funkcijos perleistos A. Sakavickui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie permainas „Dzūkijos“ vadovybėje neseniai pranešė LKL prezidentas Remigijus Milašius. Jis teigė nesibaiminantis spalvingos A. Sakavicko praeities.

„Manau, T. Pačėsas ten viską griežtai ir gerai kontroliuoja“, – sakė R. Milašius.

Pats T. Pačėsas ne kartą tvirtino, kad jis su „Dzūkija“ niekuo nesusijęs. Nebent regionu.

„Na, jo žmona yra komandos savininkė. Pats suprantate – žmonės kartu miega ir turbūt kalba ne tik apie šeimyninius, o ir krepšio reikalus“, – paklaustas apie T. Pačėso įtaką „Dzūkijoje“, atsakė A. Sakavickas.

REKLAMA

Skandalai iš nieko neatsiranda

Naujasis „Dzūkijos“ vadovas Alytaus klubą vadina gimtuoju ir tuo, kuriame pradėjo savo sportinę karjerą.

„Alita“ egzistavo dešimtmetį – 1995–2005 metais. A. Sakavickas ten dirbo pusę klubo gyvavimo laiko.

Alytiškiai 2002, 2003 metais laimėjo LKL bronzos medalius.

Komandai vadovavo tokie treneriai kaip Vladas Garastas, Vitoldas Masalskis, Sigitas Krukis, Rimantas Endrijaitis ir Algirdas Brazys.

„Alitos“ marškinėlius vilkėjo krepšininkai Tomas Pačėsas, Rytis Vaišvila, Gintaras Kadžiulis, Žygimantas Jonušas, Tadas Klimavičius, Saulius Kazevičius, Nerijus Varnelis, broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, dukart NBA čempionu tapęs ukrainietis Stanislavas Medvedenko.

REKLAMA

„Taip, teko dirbti su Antanu. Klube bėdų neturėjome. Jis nėra konfliktiškas žmogus“, – tv3.lt prisiminė S. Krukis.

Ilgametis „Alitos“ treneris, paklaustas, ar, tokiu atveju, visi su A. Sakavicku susiję skandalai laužti iš piršto, atsakė: „Na, niekas iš niekur neatsiranda. Kodėl nepasklido gandas, kad, tarkim, Antanas Sireika, Jonas Kazlauskas ar V. Garastas dalyvavo lažybose?“

„Kėdainių klubas supuvęs iš vidaus“

A. Sakavickas taip pat yra dirbęs Kėdainių „Nevėžio“ direktoriumi. Alytiškis pasitraukė po 2014–2015 metų sezono. Tada Kėdainių komanda išlaviravo – pergale aplenkė „Mažeikius“ ir liko priešpaskutinė, devinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tą sezoną „Nevėžį“ gaubė sutartų rungtynių migla. Kartą prieš pat susitikimą nukeltas Kėdainiuose turėjęs vykti mačas su „Mažeikiais“. Tada LKL teigė gavusi Lošimų priežiūros tarnybos raštą ir turėjusi vidinės informacijos, kad rungtynės gali būti sutartos.

„Nenorėčiau grįžti į tas negeras istorijas. Tyrimai vyko ir nieko neįrodė. Nežinau, kas išpūtė tuos gandus, bet tų rungtynių, kurios buvo atidėtos, pralaimėti negalėjome – būtume iškritę iš lygos. Tai – visiškas absurdas, sufabrikuotas dalykas. Galbūt tuo metu Kėdainių klubas nebuvo reikalingas lygai“, – svarstė A. Sakavickas.

REKLAMA

Jo, teigimu, tą sezoną „Nevėžis“ iš LKL gavo tris raštus dėl įtartinų rungtynių.

„Paklauskite LKL, kiek jų buvo man išėjus iš klubo. Mano žiniomis – ne mažiau penkerios. Domėjausi tuo, nes teršiamas mano vardas ir man skaudu. „Nevėžyje“ situacija nepasikeitė, viskas vyksta taip pat. Gal reikia pažiūrėti į tuos klubo savininkus, kurie liko? Ten viskas iš esmės supuvę, supuvusi komanda. Ten nėra pinigų, todėl tokie dalykai vyksta“, – kaltinimus metė A. Sakavickas.

Buvęs „Nevėžio“ vadovas teigia kovojęs nešvariu Kėdainių klubo žaidimu. Esą už tai sulaukė keršto – buvo supjaustytos direktoriaus automobilio padangos.

REKLAMA

Be to, A. Sakavickas esą atliko įvairiausius tyrimus, jų rezultatus siuntė į LKL. Direktorius, manęs, kad mažiausiai laimėti nori Lukas Brazdauskis ir Paulius Semaška, juos atleido. Tai sukėlė kai kurių krepšinio ekspertų šypseną, mat pirmasis žaidė 15 rungtynių, antrasis – aštuonerias. P. Semaška aikštėje praleisdavo po 10 minučių.

„Šį žmogų turėtų sekti policija“

2015-aisiais A. Sakavicką „Nevėžio“ direktoriaus kėdėje pakeitė Ingrida Marijošienė.

„Su Antanu bendravau tik porą savaičių, kol vyko pasikeitimas“, – tv3.lt sakė I. Marijošienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Direktorės teigimu, „Nevėžis“, jos valdymo metu esą negavo nė vieno rašto dėl įtartų rungtynių.

Vadinasi, A. Sakavickas meluoja?

„Manau, tai krepšinio pasaulio nestebina, – juokėsi I. Marijošienė. – Kai pradėjau dirbti, vis dar gaudavome raštų iš Klaipėdos policijos dėl ankstesnio sezono. Be to, tebesiplauname skandalų šleifą. Sirgaliai, žiūrovai vis dar prisimena tai, kas buvo.“

I. Marijošienės žodžių nepatvirtino LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas. Jo teigimu, 2015–2016 metų sezone įtarimas kilo dėl dvejų „Nevėžio“ rungtynių – po mačą LKL ir Baltijos krepšinio lygose. Praėjusiame sezone tokia informacija LKL nepasiekė.

REKLAMA

Apie A. Sakavicką kategorišką nuomonę turi buvęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir dabartinis Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius.

„Šitas žmogus turėtų būti labai seniai sekamas Lietuvos policijos. Tai – vienas didžiausių LKL kenkėjų. Esu su juo susidūręs ir patirtis labai nekokia“, – tv3.lt atviravo M. Šernius.

Treneris, paprašytas patikslinti, sakė: „A. Sakavickas man yra prisistatęs kaip neoficialus Dovydo Rediko ir dar kelių Lietuvos krepšininkų agentas. Be to, sulaukdavau Lošimų priežiūros tarnybos skambučių, kad į aikštę negaliu leisti tam tikrų žaidėjų. Nurodymus vykdydavau.“

REKLAMA

Ar su tuo gali būti susijęs A. Sakavickas?

„Net neabejoju. Tikiuosi, LKL dėl informacijos, kurią ne vienas lygos vadovas žino, priims tvirtą sprendimą ir neleis šiam žmogui dirbti LKL klube“, – kalbėjo M. Šernius.

Karti „Šiaulių“ patirtis

A. Sakavickas dirbo ne tik krepšinio, o ir futbolo, ledo ritulio klubuose. Lietuvis devynerius metus valdė Rygos „Skonto“. A. Sakavickas su šiuo klubu tapo Latvijos futbolo čempionu, bet pernai „Skonto“ bankrutavo.

2015-aisiais A. Sakavickas tapo futbolo klubo „Šiauliai“ generaliniu direktoriumi.

„Manau, artėjančiame sezone turėsime apie milijono litų biudžetą. Ateityje suma tikrai turėtų augti. Apie prizines vietas galėsime kalbėti po dvejų ar trejų metų“, – tąkart ambicingai kalbėjo A. Sakavickas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis „Šiauliuose“ neužsibuvo. Po keturių mėnesių, gegužės pradžioje, A. Sakavickas pasitraukė.

„Klubas absoliučiai neturėjo finansavimo. Mieste mačiau potencialą, bet nemačiau jokių perspektyvų. Kardinaliai skyrėsi mano ir klubo vizijos. Aš norėjau kurti superkomandą, turėjau galimybę atvežti Anglijos U-21 rinktinės žaidėją, bet savininkai į klubą nenorėjo investuoti absoliučiai jokių pinigų“, – pasakojo A. Sakavickas.

Tą sezoną „Šiauliai“ užėmė devintąją A lygos poziciją. Šiauliečiai surinko tiek pat taškų kaip ir Pakruojo „Kruoja“ (20), kuri sezono taip ir nebaigė.

Tada Šiaulių klubą taip pat krėtė sutartų rungtynių skandalai. Kai kurie mačai dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) gautos informacijos pradėti vėliau.

„Pamenu rungtynes su „Klaipėdos granitu“. Visi sakė, kad susitiko dvi žulikų komandos. Mačą pradėjome vėluodami 15 minučių. Bėgau į persirengimo kambarį, mečiau butelius į grindis ir klausiau, kas vyksta. O, paaiškėjo, kad nebuvo nieko. Rungtynės baigėsi 2:2, rezultatą išlyginome 94 minutę. Po to visi, kurie mus kaltino, sakė: o, viskas gerai, rungtynės švarios. Galiu pasakyti, kad į tokius dalykus tikrai nesiveliu. Man tai svetima ir tai gadina sportą“, – tikino A. Sakavickas.

Tuomet Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidentu dirbo Saulius Lesnickas. Jis, su tv3.lt kalbėdamas apie A. Sakavicko vadovavimą, nesiplėtė: „To, ką Antanas žadėjo, ateidamas į klubą, nebuvo. Šiaulių futbolas neatgijo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų