Antrojoje Japonijos lygoje – pusšimtis lietuvio naudingumo balų

Antrojoje Japonijos lygoje fantastišką pasirodymą surengė pergalę pratęsime nukalęs Rapolas Ivanauskas. Lietuvio vedama Fukušimos „Firebonds“ (13/21) ekipa išvykoje po pratęsimo 108:105 (20:25, 21:17, 30:26, 20:23, 17:14) palaužė Šigos „Lakestars“ (25/9).

Rezultatas lygiu tapo ketvirtajame kėlinyje likus žaisti minutę (91:91), o paskutinėse atakose nė viena iš komandų nepasižymėjo ir joms teko žaisti papildomą atkarpą. Čia taip pat apsieita be lemiamų metimų – „Firebonds“ atsiplėšė 106:99 ir užtikrintai uždarė rungtynes.

R.Ivanauskas per 36 minutes surinko 26 taškus (9/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 5/5 baudų metimų), 17 atkovotų, 2 perimtus ir prarastą kamuolį, 5 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus, 4 išprovokuotas pražangas, vieną paties nuobaudą ir net 50 naudingumo balų.

Prieš tą patį varžovą lietuvis žibėjo antrame mače paeiliui, išvakarėse surinkdamas 32 taškus, 15 atkovotų kamuolių ir 47 naudingumo balus, tačiau likdamas be pergalės (89:105). Jam geriausiai talkino 19 taškų pelnęs Daiki Tsuchiya (3/5 tritaškių, 5 rez. perd.), po 14 surinko Takeshi Tada (4/8 tritaškių) ir Gregory Echenique, 11 – Terrance’as Kingas (6 atk. kam.), 10 – Taketo Kato (7 rez. perd.).

Varžovams 26 taškus sumetė buvęs žalgirietis Brockas Motumas (10 atk. kam., 5 rez. perd., 3/5 tritaškių), 24 – Kieferis Ravena (4/10 tritaškių, 8 rez. perd.), 21 – Ryanas Krieneris (13 atk. kam., 5 rez. perd.), 13 – Koya Kawamata (5 atk. kam., 5/6 dvitaškių).

„Firebonds“ po pergalės išliko penkti Rytų divizione ir neišstūmė „Lakestars“ iš lyderių pozicijos Vakaruose. Artimiausią mačą Fukušimos klubas žais trečiadienį, namie priimdamas Nijigatos „Albirex“ (5/29).