REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geriausios planetos dailiojo čiuožimo poros galanda pačiūžas ir rengiasi pasirodymams kovoms dėl aukščiausios prabos medalių. Tarp pasaulio čempionato dalyvių pirmą sykį mūsų šalies istorijoje bus ir dvi Lietuvos poros.

Geriausios planetos dailiojo čiuožimo poros galanda pačiūžas ir rengiasi pasirodymams kovoms dėl aukščiausios prabos medalių. Tarp pasaulio čempionato dalyvių pirmą sykį mūsų šalies istorijoje bus ir dvi Lietuvos poros.

REKLAMA

Japonijoje prasidedančiame pasaulio čempionate dalyvaus Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius bei jaunoji pora Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė.

Poroms čempionate keliami kiek skirtingai tikslai. Priminsime, kad A. Reed ir S. Ambrulevičius prieš keletą vykusiame Europos čempionate liko per plauką nuo medalio bei užėmė ketvirtąją vietą.

„Susirenka visi geriausi, nes visų porų tikslas yra būti šiame čempionate. Mūsų geriausios poros tikslas yra būti dešimtuke, o jaunesniai porai būtų gerai patekti į finalą. Tai bus jų pirmasis pasaulio čempionatas, pora dar tik formuojasi, tai reikės ir papildomos sėkmės“, – portalui Tv3.lt sakė Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentas Vytas Jasutis.

Čempionate nebus rusų ir baltarusių, kuriems vis dar draudžiama dalyvauti tarptautinėse varžybose.

Dėl apdovanojimų Tokijuje ledo šokių varžybose kovos 33 poros, o į finalą pateks 20 geriausių porų. Mūsiškiai startuos penktadienį.

REKLAMA
REKLAMA

Agresoriams landos uždarytos

Pasaulio fechtavimo federacija praėjusią savaitę paskelbė, kad rusiai ir baltarusiai yra grąžinami į tarptautines federacijas. 

REKLAMA

Pastaruoju metu dar kelios federacijos vis garsiau kalba apie taip pat galimą minėtų šalių sportininkų grąžinimą į tarptautines varžybas. Tiesa, po neutralia vėliava.

Vis dėlto tarptautinė čiuožimo sąjunga, anot V. Jasučio, laikosi tvirtos savo nuostatos ir ji artimiausiu metu nesikeis.

„Kai buvo nuspręsta neleisti jiems dalyvauti, visi balsavo vieningai. Tad ir dabar, kol bus karas, jų nebus. Kalbu ir apie trenerius, ir apie sportininkus. Dabar Tokijuje vyko konferencija ir šis klausimas visiškai nebuvo paliestas, viskas yra, kaip buvę ir jokių pokyčių nebus.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinė sąjunga yra vieninga ir jokie pokyčiai nėra planuojami. Rusai ir baltaurisiai toliau nedalyvaus“, – sakė V. Jasutis.

Reed pilietybės klausimas šiuo metu padėtas į stalčių

Dėl Kanadoje gimusios A. Reed mūsų šalies pilietybės jau keliskart buvo kreiptasi į Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą.

Nes sportininkei neturint Lietuvos paso pora negali dalyvauti didžiausioje sporto šventėje – olimpinėse žaidynėse. Jų nebuvo jau ir Pekino žiemos žaidynėse praėjusiais metais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Reed neturint Lietuvos pilietybės virš poros galvų pakimba nežinomybės debesys. Ore kybojo ir galimas klausimas, ar apskritai A. Reed tokiu atveju nebaigtų karjeros.

Situacijai nesisprendžiant neaiškus bent jau poros likimas, nes jie negali atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse. Vis tik V. Jasutis situaciją kiek patikslino.

„Kol kas šie visi dalykai yra padėti į šalį, pora orientuojasi į sportą ir varžybas. Vėlgi, spaudoje buvo išsakyta ne visai teisinga mintis, nes A. Reed nesirengia baigti apskritai karjeros, tiesiog yra tas didelis nusivylimas, kad tu sąžiningai dirbi ir kai kas mano, kad nesi vertas vieno ar kito dalyko.

REKLAMA

Kiek ji investuoja, įdeda pastangų, noro, finansų. Tai žmogus, mylintis mūsų šalį ir natūraliai tikiesi, kad atkreips dėmesį į tave tie, kurie sprendžia tuos politinius procesus. Tuomet ir atsiranda nusivylimas“, – apie A. Reed situaciją sakė Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentas V. Jasutis.

„Ji ir toliau nori čiuožti, dirbti ir šie dalykai tikrai jai dabar netrukdo atstovauti Lietuvai ir kartu siekti aukštų rezultatų“, – pridūrė jis.

REKLAMA

A. Reed nesant mūsų šalies pilietei finansinias išlaidas, susijusius su treneriais ar pasiruošimu, jai dažnai tenka dengti iš savo kišenės.

A. Reed pilietybės prašymas kiek anksčiau buvo atmestas motyvuojant tuo, „kad nėra duomenų, kurie neabejotinai patvirtintų asmens ypatingus nuopelnus Lietuvos Respublikai“.

Ar ateityje laukia dar vienas bandymas ir vėl kreipimasis į prezidentūrą?

„Ta tema kol kas yra padėta į stalčių. Kai atsiras papildomų argumentų, tada ją vėl ištrauksime. Tikiuosi, ji nebus labai apdulkėjusi. Kai rasime papildomų argumentų, trauksime ją iš stalčiaus arba gal patys jie ištrauks“, – šypsodamsis atsakė V. Jasutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų