Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno „Žalgiris“ iki šio sezono turėjo apskritą nulį ties pralaimėjimų, patirtų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje, grafa. Per visą istoriją. Dabar jų turi visus du, o čempionus į kampą įspraudęs Klaipėdos „Neptūnas“ turi unikalų šansą sukurti amžiaus sensaciją.

Kauno „Žalgiris“ iki šio sezono turėjo apskritą nulį ties pralaimėjimų, patirtų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje, grafa. Per visą istoriją. Dabar jų turi visus du, o čempionus į kampą įspraudęs Klaipėdos „Neptūnas“ turi unikalų šansą sukurti amžiaus sensaciją.

REKLAMA

Šiuo metu serijoje iki penkių pergalių – lygybė 2-2. Lemiamos rungtynės bus žaidžiamos jau šį vakarą Kaune. Mačas prasidės 18.30 val.

Panevėžio „Lietkabelis“ jau kurį laiką stebi šią seriją ir laukia varžovo pusfinalyje, bet niekas negalėjo net pagalvoti, kad „Žalgiris“ taip vargs su Dainiaus Adomaičio vyrais.

Pirmose serijos rungtynėse kauniečiai išvaistė milžinišką pranašumą ir gelbėjosi mačo pabaigoje, vėliau dukart klupo Klaipėdoje, o tarp šių pralaimėjimų sugebėjo įterpti geriausias rungtynes – namie laimėjo 87:71.

REKLAMA

Pagarba Adomaičiui

„Klaipėdos komanda tikrai gerai žaidžia, yra gerai organizuota, atlieka labai gerą varžovų analizę. Žaidžiama drausmingai, lyderiams duodama daug pasitikėjimo, individualiai žaidėjai taip pat gerai atrodo. Jie keičia gynybos sistemas, viską pradeda nuo gynybos, kas yra labai svarbu. Ir rodo charakterį – pavyzdžiui ketvirtose rungtynėse „Žalgiris“ panaikino pranašumą ir išsiveržė į priekį, bet „Neptūnas“ vėl pabėgo – reiškia, kad komanda turi charakterį. „Neptūnas“ labai gerai pasiruošė šiai serijai“, – sako krepšinio treneris ir ekspertas Tomas Purlys.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl to didžiausi nuopelnai turėtų būti skiriami D. Adomaičiui ir Mindaugui Braziui – šie perėmė „Neptūną“ gruodžio mėnesį ir dabar ryškėja komandos veidas. Nevertėtų pamiršti ir to, kad klaipėdiečiai į atkrintamąsias varžybas žengė įveikę reguliaraus sezono nugalėtoją Vilniaus „Rytą“, o skirtumas tada tarp ekipų buvo pasiekęs ir 29 taškų ribą.

T. Purlys įsitikinęs, kad D. Adomaitis yra nepelnytai nurašomas dėl kai kurių nesėkmių su Lietuvos rinktine ir „Rytu“. Dabar D. Adomaitis įrodinėja, kad geba tiek paruošti komandą, tiek priimti greitus sprendimus jau prasidėjus mačui.

„Taip, jie vienose rungtynėse nesusitvarkė su Luku Lekavičiumi, bet buvo gerų momentų, kai Lukas įmeta vieną metimą ir iš karto ateina dvigubinimas iš geros pusės – laisvi paliekami tie žaidėjai, ant kurių yra rizika. Tai smulkios detalės – pavyzdžiui perdavimo linijos yra labai gerai uždengiamos.

Tikrai pagarba treneriui. Dainius dar kartą įrodė, kad be reikalo yra nuvertinamas ir nurašomas dėl kažkokių praeities pralaimėjimų, kur kartais jie nepriklausė ne nuo jo. Tai yra labiausiai neįvertintas treneris šiuo metu“, – teigia T. Purlys.

REKLAMA
REKLAMA

„Žalgirio“ klaida?

Jeigu „Neptūnui“ užteko trenerį pakeisti vieną kartą, tai „Žalgiryje“ pokyčių būta daugiau. Lygiai prieš mėnesį – balandžio 11 d. – „Žalgiris“ pranešė, kad trečią kartą sezone keičia trenerį. Tada atleistas slovėnas Jure Zdovcas, o jį pakeitė Kazys Maksvytis, jau turėjęs susitarimą su kauniečiais, bet darbus turėjęs pradėti tik pasibaigus šiam sezonui.

Žvelgdamas į kauniečių vargus T. Purlys sako, kad toks sprendimas nebuvo racionalus ir protingas.

„Aš nelabai suprantu tokių dalykų, tai yra nepagarba. Kaip tu taip gali pasielgti su tuo pačiu J. Zdovcu? Gerbk komandą, trenerį. Čia yra žiauri nepagarba. Man tai buvo nesuvokiama, kodėl abi pusės negalėjo palaukti iki vasaros? Ar buvo taip, kad Kaziu domėjosi Eurolygos grandai? Nemanau, manau, kad tiek Kaziui reikėjo „Žalgirio“, tiek „Žalgiriui“ Kazio. Būtų atėjęs nuo sezono pradžios ir viskas būtų buvę gerai.

Galima sakyti, kad „Žalgiriui“ trūksta Edgaro Ulanovo, bet komanda tikrai neatrodo labai gerai. Tą galima sieti su tuo, kad reikia laiko prie naujo trenerio, o jis šį sezoną jau trečias. Krepšininkai gavo spaudimo, psichologiškai nesusitvarko, nelabai pasitiki savo jėgomis.

REKLAMA
REKLAMA

Man labai patiko Lino Kleizos žodžiai – tie, kurie nori žaisti jau negali, o tie, kurie gali jau nenori. Tau reikia priprasti prie trenerio, kad jis užsitarnautų pagarbą. Iki sezono galo turi tobulinti detales, o atėjęs naujas treneris yra tam, kad atneštų kažką naujo. Kiti baigia koreguoti susižaidimo detales, o „Žalgiris“ gavo dar pokyčių. Jie vėl atrodo kaip nauja komanda, kuriai reikia susižaisti, bet tai nėra ta sezono fazė, kada tą reikia daryti“, – įsitikinęs jis.

Pranykę žaidėjai

Daug kalbama ir apie tai, kad didžioji dalis komandos yra nemotyvuota – pavargusi nuo tokio sudėtingo sezono, neturinti psichologinių ir fizinių jėgų tęsti jo, o legionieriai trokšta kuo greičiau susikrauti lagaminus. Dalis žaidėjų supranta, kad jie neturi jokių šansų likti komandoje kitiems metams.

Net pats K. Maksvytis teigė, kad vienose serijose rungtynėse žaidė turėdamas pusantro žaidėjo.

Tačiau tokios kalbos T. Purlio neįtikina.

„Bet palauk – sezonas trunka 9 mėnesius. Sezono pabaigoje yra svarbiausios rungtynės – tu gali pusę sezono sužaisti prasčiau ar geriau, bet sezono pabaigą turi sužaisti maksimaliai, kaip tik gali. Pamenu, kaip Chuckas Eidsonas atsakė, kai jo paklausė ar nepasiilgo šeimos, JAV.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atsakė, kad visiškai nepasiilgo, nes dabar nori nugalėti „Žalgirį“ ir kai tą padarys, tada pradės galvoti apie kitus dalykus. Turi pasižiūrėti į save, pažiūrėti, kaip tu sužaidi. Kaip bebūtų, gali sezono metu atrodyti gerai, bet jeigu pabaigoje sužaidi blogai, tai turi būti įrašyta į CV ir akcentuojama. Turi žiūrėti, ką žaidėjas tau duoda lemiamu momentu, svarbiausiose rungtynėse.

Trenerių keitimasis neprisideda prie žaidėjų pastangų išreikalavimo, bet šiuo atveju treneriui nieko negali sakyti, jis yra įmestas į ugnį“, – pabrėžė pašnekovas.

„Neptūno“ šansas

Prieš penktąsias serijos rungtynes D. Adomaitis sakė, kad Kaune reikės, jog 2-3 žaidėjai sužaistų geriausias karjeros ar sezono rungtynes, norint vėl laimėti. Tačiau T. Purlys turi kitokią nuomonę, žvelgdamas į artėjantį mūšį.

„Aš iš dalies nelabai sutinku su tuo. Antrose rungtynėse jie laimėjo dėl gynybos, pataikydami vos 6 tritaškius iš 24. Taip paskutiniame susitikime „Neptūnas“ pataikė gerai, bet galima sakyti, kad jų žaidimo pagrindas yra gera gynyba. Kai kurie žaidėjai nepataikė, nesužaidė, bet buvo stprūs kaip komanda.

REKLAMA
REKLAMA

Penktose rungtynėse pagrindas bus psichologija. Kiek teko girdėti, Dainius dabar tikrai gerai dirba su psichologija. Ir gerai paruošia žaidėjus, duoda daug pozityvo.

Svarbu ir tai, kiek žaidėjai supras, jeigu jiems pavyks išlaikyti apylygį rezultatą iki pabaigos, kad ne jie turi pergyventi, o „Žalgiris“. Jeigu jie išsigąs, gali paprasčiausiai ir atiduoti tą pergalę. Jeigu jie tikrai pajus psichologiškai, kad padarė viską ir bijoti turi „Žalgiris“, visko gali būti. Aišku, „Žalgiris“ favoritas, bet staigmenų vėl gali būti“, – spėjo T. Purlys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų