14
Aleksandra Golovkina (nuotr. SCANPIX)

Šeštadienį Kaune Europos dailiojo čiuožimo čempionate įvyko moterų finalas, po kurio paaiškėjo medalius iškovojusios sportininkės bei lietuvės Aleksandros Golovkinos rezultatas.

14

Lietuvos atstovė susumavus trumposios ir laisvosios programos rezultatus surinko 155,16 balo ir atsidūrė 16-oje vietoje. Tai – pakartotas geriausias jos karjeros rekordas.

Primename, kad po laisvosios programos teisėjai A. Golovkiną įvertino 99,36 balo, o po trumposios programos lietuvė turėjo 55,80 balo. Pastarasis rezultatas buvo geriausias jos karjeroje.

Naująja Europos čempione tapo 24-erių belgė Loena Hendrickx. Ji laimėjo tiek trumpąją, tiek laisvąją programas ir iš viso surinko 213,25 balo. Būtent L. Hendrickx auksą prognozavo ir A. Golovkina.

Antrąją vietą užėmė ir sidabru pasipuošė Sakartvelui atstovaujanti rusė Anastasiją Gubanovą (206,52). Pernai būtent ji  laimėjo Europos čempionatą, o L. Hendrickx tada liko antra. Trečiąją vietą taip pat užėmė Belgijos atstovė Nina Pinzarrone.

Ji pelnė bronzą su 202,29 balo ir pasiekė kol kas didžiausią karjeros laimėjimą.