Kaune vykstančiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate penktadienį buvo išdalintas antrasis turnyro medalių komplektas, kurį išsidalino vyrų rungtyje besivaržę sportininkai.

Istorinį sidabro medalį iškovojo 22-ejų estas Aleksandras Selevko. Vyrų varžybose estas po trumposios programos netikėtai buvo 3-ias ir penktadienį laisvojoje programoje įrodė, kad geras startas nebuvo atsitiktinumas.

A. Selevko už laisvąją programą pelnė 166,94 balo ir daugiau nei 8 balais pagerino karjeros rekordą (158,74).

Likus dviejų sportininkų startams A. Selevko lyderiavo ir tada užsitikrino mažiausiai bronzą. Po jo pasirodęs favoritas prancūzas Adamas Siao Him Fa krito, atliko neleistiną salto, už kurį prarado du taškus, bet vis tiek surinko daugiausiai balų.

Tuo tarpu šveicaras Lukas Britschgi krito sykį, laisvojoje programoje buvo tik 10-as ir atsidūrė už esto.

A. Selevko su 256,99 balo tapo Europos vicečempionu ir karjeros rekordą pagerino daugiau nei 18 balų. Jį aplenkė tik titulą apgynęs A.Siao Him Fa (276,17), o bronzą iškovojo italas Matteo Rizzo (250,87).

Iki šio čempionato Estija neturėjo medalių per Europos dailiojo čiuožimo čempionato istoriją, o dabar tapo pirmąja Baltijos šalimi, laimėjusia šių pirmenybių sidabrą. Lietuva per istoriją yra pelniusi 2 bronzos medalius, Latvija – 1 bronzą.

Šeštadienis bus pati įdomiausia diena Lietuvos dailiojo čiuožimo fanams. Moterų varžybų laisvąją programą atliks Aleksandra Golovkina, o šokių ant ledo laisvojoje programoje startuos Deividas Kizala su Paulina Ramanauskaite bei Allison Reed su Sauliumi Ambrulevičiumi.

Pastarieji po ritminės programos yra treti ir realiai pretenduoja į medalį.