55
Renaldas Seibutis (nuotr. Fotodiena.lt)

Penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje Kauno „Žalgirio“ (2/10) ekipa priimė dėl vietos į kitą Eurolygos etapą kovojančią Maskvos srities „Khimki“ (6/6) ekipą. Po permainingos kovos savo pranašumą įrodė svečiai iš Rusijos laimėję rezultatu 76:71 (20:17, 15:20, 21:12, 20:22).

55

Kauno „Žalgiris“ 71:76 Maskvos srities „Khimki“

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys:

Sužaidus tris minutes rezultatu 5:3 pirmauja svečiai iš Rusijos. Tiesa, „Khimki“ kol kas labai prastai mėto, tačiau žalgiriečiai dar prasčiau kovoja dėl atšokusių kamuolių.

Sužaidus pusė pirmojo kėlinio Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir toliau nepaleidžia į priekį „Khimki“ žvaigždyno. Šeimininkai atsilieka 9:10.

Kauno „Žalgiris“ sugebėjo persverti rezultatą į savo pusę ir likus žaisti dvi minutes iki pirmojo ketvirčio pabaigos kauniečiai pirmauja 17:14.

Žalgiriečiai nesugebėjo išsaugoti savo persvaros ir po dešimties minučių Lietuvos čempionai atsilieka rezultatu 17:20.

Antras kėlinys:

Po pirmų dviejų antro kėlinio minučių „Žalgiriui“ nepavyksta sustabdyti „Khimki“ žaidėjų. Maskvos srities klubas pirmauja 24:19.

Sužaidus pusė kėlinio žalgriečiai atsilikimą iki svečių sumažino vos iki 1 taško. „Khimki“ pirmauja rezultatu 26:25. „Žalgirio“ gretose iniciatyvos ėmėsi Edgaras Ulanovas, lietuvis šiandien jau pelnė 7 taškus.

Likus žaisti pora minučių iki ilgosios pertraukos kauniečiai ir vėl išsiveržė į priekį. Šeimininkai po kelių sėkmingų epizodų puolime ir gynyboje pirmauja rezultatu 34:27.

Prieš antrąją rungtynių pusę Kauno „Žalgiris“ pirmauja rezultatu 37:35.

Trečias kėlinys:

Sužaidus tris minutes trečiajame ketvirtyje ir vėl į priekį išsiveržė svečiai iš Maskvos. „Khimki“ krepšininkai pirmauja 42:40.

Po penkių trečiojo kėlinio minučių „Khimki“ krepšininkai ir toliau išlieka priekyje rezultatu 46:44. Trečiajame kėlinyje per penkias minutes kauniečiai pelnė tik 7 taškus.

Likus žaisti dvi minutes trečiajame kėlinyje kiek didesnę persvarą susikaupė „Khimki“ klubas. Rusijos ekipa pirmauja jau septyniais taškais, 54:47.

Nerezultatyvioje kėlinio pabaigoje abi komandos pelnė tik po du taškus pelnė žalgiriečiai ir šeimininkai atsilieka 49:56

Ketvirtas kėlinys:

Sužaidus keturias minutes „Khimki“ krepšininkai iš lėto dėlioja taškus ant i. Maskvos srities ekipa lemiamą kėlinį laimi rezultatu 9:2 ir iš viso jau susikaupė 14-os taškų persvarą, 65:51.

Iki rungtynių pabaigos liko žaisti dvi minutės, o žalgiriečiai atsilieka 58:72.

Rungtynių pabaigoje kauniečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki varžovų, tačiau vistiek patyrė pralaimėjimą rezultatu 71:76.

Situacija prieš rungtynes:

Po penktojo „Top 16“ turo, įveikusi Kauno „Žalgirį“ 111:80, Maskvos srities „Khimki“ komanda džiaugėsi didžiausia sezono pergale ir pirmąja vieta F grupėje su rezultatu 4-1. Tačiau prabėgus porai mėnesių „Khimki“ jau turi neigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą (5-6), dalijasi tik 5-7 pozicija grupėje ir turi… naują trenerį.

Praėjusią savaitę neapsikentę pralaimėjimų serijos, kai pridėjus VTB Vieningosios lygos rezultatus per 9 rungtynes buvo iškovota vos viena pergalė, „Khimki“ vadovai ryžosi atsisveikinti su Rimu Kurtinaičiu. „Khimki“ komandai dvi Europos taures iškovojęs treneris praėjusią vasarą buvo pasirašęs naują trejų metų sutartį, tačiau net ir už tokio kontrakto nutraukimą priklausanti solidi kompensacija neatbaidė rusų klubo vadovų nuo permainų.

Naujuoju strategu buvo pasirinktas griežtumo simboliu laikomas Duško Ivanovičius. Prieš tai Vitorijos, Barselonos ir Atėnų „Panathinaikos“ ekipas Eurolygoje treniravęs serbas prieš savaitę debiutavo skaudžiu pralaimėjimu Bamberge, kuris išlaikė „Khimki“ komplikuotoje situacijoje F grupėje. Norint patekti į „Top 8“ etapą, rusams gali nepakakti ir dviejų pergalių per likusias 3 rungtynes su „Žalgiriu“, Pirėjo „Olympiacos“ ir Madrido „Real“ komandomis.

„Khimki“ puolimas su vidutiniškai renkamu 81,8 taško Eurolygoje yra penktas. Prie to daugiausiai prisideda brangiausias šio sezono Eurolygos krepšininkas Aleksejus Švedas, per rungtynes pelnantis po 16,7 taško. Su tokiu rezultatu jis yra įsispraudęs antroje vietoje tarp Maskvos CSKA lyderių Nando De Colo (vid. 19,3 tšk.) ir Milošo Teodosičiaus (vid. 16,6 tšk.). Beje, A.Švedas dviženklį taškų skaičių pelno jau 14 Eurolygos rungtynių iš eilės ir taip pat yra neblogai asistuojantis žaidėjas (vid. 4,1 rez. perd.). Pagal rezultatyvius perdavimus Eurolygos trejetuke galima rasti ir pagrindinį komandos įžaidėją Tyrese‘ą Rice‘ą (vid. 6,5 rez. perd.).