Kuklusis ispanų burtininkas, neatpažįstamai pasikeitęs po šeimos tragedijos

Nuo momento, kai būdamas keturiolikos metų debiutavo aukščiausioje Ispanijos krepšinio lygoje iki dabar, kai yra nacionalinės komandos lyderis, Ricky Rubio pasikeitė neatpažįstamai. Kalbame ne vien apie išvaizdos virsmą iš kuklaus jaunuolio į tokią, kuri labiau primena samurajų nei krepšininką. Skaudžią nelaimęs išgyvenęs 28-erių ispanų burtininkas dabar kiekvieną dieną pasitinka taip, lyg jį būtų paskutinė.

R. Rubio (nuotr. SCANPIX)

Ispanijos rinktinė antradienį pasaulio čempionato ketvirtfinalyje susikaus su Lenkija ir galite neabejoti, kad R. Rubio atiduos viską, ką gali.

Po 14,6 taško ir 4,8 rezultatyvaus perdavimo renkantis įžaidėjas tapo tvirtu nacionalinės komandos lyderiu.

Šią „naštą“ krepšininkas priėmė su malonumu, nes kitaip jis nemoka. Viskas pasikeitė 2016-iais. Metais, kurie pakeitė R. Rubio gyvenimą.

„Mano mamai tai nepatiktų“, – apie išvaizdos pokyčius, pripažįsta Ricky.

Nuo tada, kai būdamas 21-erių įžengė į NBA, R. Rubio iš liauno vaikinuko virto į vyrą, kurio kūną nusėjo tatuiruotės, o veidą paslėpė barzda.

„Ji visada liepdavo nusiskusti, nes nemėgo, kai užsiaugindavau barzdą“, – šypteli jis.

Tačiau R. Rubio mama mirė prieš trejus metus. Dar ketverius ji kovojo su plaučių vėžiu ir pasaulį paliko vos 56-erių.

„Tokie įvykiai pakeičia tavo gyvenimą, požiūrį į jį. Tave mažiau jaudina nereikšmingi dalykai, pradedi žvelgti į didesnį paveikslą. Supranti, kad rytojaus gali ir nebūti“, – atsidūsta R. Rubio ir priduria. – Tai pavertė mane visiškai kitu žmogumi“.

REKLAMA

Grįžkime į 2016-uosius, kai Rubio pasinaudojo pertrauka sezono metu ir nustebindamas mamą Toną grįžo į namus Barselonoje, kuriuos pats ir nupirko tėvams. Į JAV gynėjas sugrįžo įsitikinęs, kad tai buvo paskutinės akimirkos, kuriomis dalinosi su artimiausiu žmogumi.

Vis tik jiems dar buvo suteikta laiko kartu, kai Ricky atlikdamas reabilitaciją, penkias savaites rūpinosi ja namuose. Padėjo maudytis, gamino maistą ir juokais sklaidė niūrią nuotaiką.

„Tai buvo metas, kai turėjo ja pasirūpinti. Buvo sunku. Bet tos penkios savaitės buvo galimybė parodyti mamai, kaip stipriai ji man rūpi“, – sunkiai rinkdamas žodžius sakė ispanas.

Gegužės 26 dieną, šeima nuvežė Toną į ligoninę ir paskutinį kartą tarė jai „sudie“. Ji nebuvo pirmas artimas žmogus, skaudžiai palikęs R. Rubio šeimą. Kai jam buvo dešimt, nuo kepenų vėžio mirė močiutė. Dar po dvejų metų dėl tos pačios priežasties kaip mama, mirė ir senelis.

Bet šį kartą viskas buvo kitaip. Mama buvo artimiausia Ricky draugė.

Ricky mamai skambindavo kiekvieną rytą, kai keliaudavo į treniruotę. Ji visada būdavo šalia, kai to labiausiai reikėdavo. Pavyzdžiui, kai krepšininkas buvo patyręs itin sunkią traumą.

„Tai tikrai pakeitė jį. Dabar jis tikrai gyvena suprasdamas, kad tą darome tik kartą“, –pripažįsta Willy Hernangomezas, kitas Ispanijos rinktinės narys.

Pakeitė taip, kad privertė sunerimti ir draugus. Rubio pradėjo pildyti norų sąrašą ir daryti tai, ką anksčiau vis atidėliodavo.

Ispanas plaukiojo su baltaisiais rykliais, šoko parašiutu, tatuiruotėmis pagerbė savo mamą ir nusprendė vien su kuprine keliauti po Australią ir Nepalą.

REKLAMA

„Maniau, kad jis stengiasi kuo greičiau susidoroti su tuo, kas nutiko“, – pripažino vienas artimiausių krepšininko draugų Charte.

Jis iškėlė klausimą viešai. R. Rubio jam paaiškino supratęs, kad turi spausti kiekvieną įmanomą lašą iš gyvenimo ir bedė pirštu į draugą.

„Tu dirbi per sunkiai, kada paskutinį kartą stebėjai saulėlydį ir ilsėjaisi?“. Tokius žodžius išgirdo Charte.

„Jis pasakė – nežinome, ar sulauksime rytojaus. Turime pakelti užpakalius ir pradėti gyventi“, – atsakymą prisiminė Rubio draugas.

Ricky vis dar galvoja apie mamą. Tada, kai dirba ir renka pinigus labdaros organizacijai. Tai primena nuolatinius mamos priminimus, kokias privilegijas jis turi, kaip milijonus uždirbantis krepšininkas.

Galvoja apie ją, kai važiuoja į treniruotę ir vedinas įpročio, siekia telefono skambučiui. Galvoja tada, kai liečia plaukus, nes tai primena tai, kaip mama rankomis šukuodavo jam plaukus, net tada, kai šis jau buvo milijonierius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų