Emocingame vaizdo klipe — pavogti taškai ir žaidėjų apmaudas

Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje ilgam paliks kartėlį Lietuvos krepšininkų ir rinktinės sirgalių prisiminimuose. Nepaaiškinami teisėjų sprendimai rungtynių pabaigoje atėmė progą pasivaržyti dėl labai svarbios pergalės ir kelialapio į ketvirtfinalį. Jau aišku, kad rinktinė negaus ir tiesioginio kelialapio į kitų metų Tokijo žaidynes.

Dėl paskutinio epizodo, kuriame Rudy Gobertas numušė ant lanko šokinėjusį kamuolį, Lietuvos rinktinės štabas pateikė oficialų protesto laišką. Sekmadienio rytą LKF federacijos atstovas spaudai Vaidotas Zajarskas pranešė, kad FIBA protestą atmetė, tačiau pripažino klaidą.

Iškart po rungtynių tv3.lt žurnalistai kalbino rinktinės žaidėjus, kurie aikštę buvo priversti palikti nuleistomi galvomis, o spaudos konferencijoje Dainius Adomaitis tiesiogine ta žodžio prasme sproginėjo iš pykčio, plūdo rungtynių arbitrus bei pačią FIBA.

„Eikit patys pasižiūrėkit, kas čia nutiko. Šie vyrukai (rodo į Valančiūną) aukojo visą savo vasarą, du mėnesius be šeimų, be jokios papildomos piniginės motyvacijos, būtent jie nusipelno didžiausios pagarbos. Bet liūdna tai, kad kažkas tiesiog negerbia šio žaidimo“, – angliškai girdint visam pasauliui rėžė Adomaitis.

D. Adomaičio spaudos konferenciją anglų kalba žiūrėkite:

Ne ką mažiau jis emocingai atsakinėjo į klausimus ir Lietuvos žiniasklaidai.

„Nereikia būti protingu labai. Žaidžia dvi Europos komandos, todėl duokite tris Senojo žemyno arbitrus. Jūs paklauskite FIBA organizacijos apie tai. Visiems tai aišku. Žaidžiame su Australija labai svarbų mačą ir du švilpia Puerto Riko teisėjas. Rungtynių metu ketvirtajame kėlinyje vienas teisėjas sako žaidėjui, jog yra labai sujaudintas čia būdamas, nes jam tai pirmas tokio lygio susitikimas. Jūs juokaujat?“, — sakė treneris.

REKLAMA

Treneriui pritarė ir Marius Grigonis.

„Gale sprendžiasi rungtynės iš poros metimų, poros švilpukų ir viskas. Visose varžybose nesvarbu kur, visada tas pats. Viską lemia pora sprendimų. Visi matė, kad kamuolys buvo numuštas, tik teisėjai nematė”, — apie atmestiną teisėjų darbą kalbėjo gynėjas.

Rungtynių Lietuva-Prancūzija akimirka (nuotr. FIBA)

Paskutinis į dvyliktuką patekęs Arnas Butkevičius teigė, kad susitaikyti su tokiu pralaimėjimu bus labai sunku.

„Šiame čempionate man daug gerų dalykų nutiko, bet, aišku, norėjosi ilgesnės kovos, kartėlis išliks... Akivaizdžiai, visiškai buvo daužtas kamuolys ranka į lanką ir kiek aš žinau pagal taisykles, jei liečia konstrukciją, lentą ar tinklelį netgi, taškai turi būti užskaityti. O ten buvo visiškas mušimas į lanką su ranka”, — paskutinį epizodą įvertino puolėjas.

E. Ulanovo interviu žiūrėkite:

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų