Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė per kontrolines rungtynes įspūdingai sutriuškino suomius rezultatu 87:46. Rimtesnio pasipriešinimo nesulaukę lietuviai paskutinį kėlinį pasismaginti jau leido dėl vietos 12-tuke kovojantiems krepšininkams.

Šiose varžybose rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis leido pailsėti trims svarbiems žaidėjams - Mindaugui Kuzminskui, Edgarui Ulanovui ir Mariui Grigoniui. Tai reiškia, kad treneris išbando dėl vietos rinktinėje kovojančius Žygimantą Janavičių, Martiną Gebeną, Eimantą Bendžių, Arną Butkevičių ir Roką Giedraitį.

Pirmo kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė greitomis atakomis ir taikliais metimais. Tačiau po 5 iš eilės Manto Kalniečio taškų, lietuviai atitrūko ir susikrovė dviženklę persvarą. Laimėdami kėlinį 22:9.

Antrasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, abi komandos klydo ar nepataikė savo metimų. Tačiau antrajam kėliniui įsibėgėjus, įsibėgėjo ir Lietuvos krepšinio rinktinė. Vieną po kito taškus ėmė rinkti rinktinės lyderiai J. Valančiūnas ir D. Sabonis, o suomiai duso galinguose Lietuvos rinktinės gynybos gniaužtuose.

Prisidėjo ir kiti krepšininkai, tad po dviejų kėlinių lietuviai įgijo solidžią persvarą 40:23. Persvara galėjo būti ir dar didesnė, bet suomiai kėlinio pabaigoje pataikė tritaškį ir dvitaškį.

Trečiasis kėlinys prasidėjo greitomis atakomis, tačiau jas rezultatyviai dažniau užbaigdavo Lietuvos rinktinė ir kėlinio viduryje mūsų krepšininkai turėjo jau beveik 30 taškų persvarą 57:30.

Tačiau tada suomiai atrodo trumpam atsibudo ir pataikę vieną metimą po kito sumažino skirtumą, tačiau tik trumpam. Trečiąjį kėlinį lietuviai dar labiau padidina persvarą ir rungtynes laimi 66:36.

Ketvirtame kėlinyje suomiai jokio stebuklo nebekuria, o lietuviai smaginasi toliau didindami skirtumą ir išbandydami komandos derinius bei vykdydami naujus trenerio sumanymus. Pagrindiniai komandos ramsčiai jau sėdi ant atsarginių suoliuko, o taškus renka tie žaidėjai, kurie kovoja dėl vietos rinktinės 12-tuke.

Rungtynės baigiasi gražia lietuvių ataka, kai Žygimantas Janavičius kamuolį ore perduoda Rokui Giedraičiui, o šis įdeda jį į krepšį. Lietuviai sutriuškina varžovus 87:46.

Lietuva: J.Valančiūnas 18, E.Bendžius 13, R.Giedraitis 10, D.Sabonis 9, A.Butkevičius 8.

Suomija: A.Kanervo, M.Jantunenas ir T.Palmi po 6.

4 KĖLINYS

Ketvirto kėlinio pradžioje trenerius ir komandos draugus trumpam išgąsdina J. Mačiulis nukritęs ant aikštelės parketo, bet po trumpos pertraukėlės jis ir vėl tęsė rungtynes.

Greitos atakos metu du taškus iš po krepšio įmeta R. Seibutis ir Lietuva pirmauja 73:40.

Martinas Gebenas galingai įkrauna kamuolį į krepšį ir padidina persvarą iki 37-ių taškų 77:40.

Po keletos minučių sausros du taškus pelno suomiai - 79:40.

2 taškus pelno Eimantas Bendžius ir Lietuva pirmauja 83:44.

Po Žygimanto Janavičiaus perdavimo kamuolį įspūdingai įdeda Rokas Giedraitis 87:46.

Tokiu rezultatu ir baigiasi varžybos, lietuviai laimi rungtynes taip ir nesulaukę rimtesnio pasipriešinimo.

3 KĖLINYS

Antrąją rungtynių pusę rezultatyviai pradeda J. Valančiūnas, pataikęs iš po krepšio - 42:25.

Varžovą išmaudo A ,Butkevičius ir pataiko gražų metimą iš po krepšio per priešininko rankas - 45:25.

Lukas Lekavičius smeigia tritaškį ir lietuviai pirmauja 55:27.

Suomiai pataiko retą tritaškį ir sumažino skirtumą iki 57:30.

Varžovai pelno dar 4 taškus ir priverčia D. Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės.

Suomiai tik baudomis sustabo veržlųjį L. Lekavičių, šis sumeta abu baudos metimus ir lietuviai pirmauja 64:36.

Lietuviai įmeta dar du taškus ir po nesėkmingos suomių atakos trečias kėlinys baigiasi rezultatu 66:36.

2 KĖLINYS

Pirmus taškus lietuviai pelno tik praėjus vienai antro kėlinio minutei.

Suomiai prasižengia prieš J. Valančiūną. Krepšininkas įmeta abus baudos metimus ir lietuviai pirmauja 29:11.

Suomiai pradeda sėkmingiau žaisti puolime ir sumažina atsilikimą iki 16:31.

Puikiai veikia mūsų bokštų duetas ir po D. Sabonio perdavimo J. Valančiūnas  įgrūda kamuolį į krepšį, po nesėkmingos suomių atakos J. Valančiūnas pelno dar du taškus.

Varžovai apsikeičai keliomis sėkmingomis atakomis, priekyje lietuviai 39:21.

Suomiai paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis pataiko dvitaškį ir kėlinys baigiasi rezultatu 23:40.

1 KĖLINYS

D. Adomaitis į starto penketą išleido Joną Valančiūną, Domantą Sabonį, Mantą Kalnietį, Joną Mačiulį ir Roką Giedraitį.

Pirmąjį ginčo kalmuolį atkovoja J. Valančiūnas ir skubiai meta pirmuosius taškus, skolingi nelieka ir suomiai, įmetę tritaškį.

J. Valančiūnas sėkmingai žaidžia ne tik puolime, bet ir gynyboje, blokuodamas suomių metimą.

Kova vyksta atkakliai, pirmauja tai viena, tai kita komanda.

Po penkių iš eilės M. Kalniečio taškų Lietuva pirmauja 11:7.

Po dar poros sėkmingų atakų, lietuviai pirmauja jau 15:9.

Du taškus įmeta D. Sabonis, Lietuva pirmauja 17:9. Didžiąją dalį taškų Lietuvos rinktinė pelno iš po krepšio, kol kas pataikė vienintelį tritaškį.

Suomiai jau antrą iš eilės ataką išnaudoja visą skirtą laiką, tačiau taip ir nesugeba pelnyti taškų, Lietuva pirmauja 19:9.

Baigiasi pirmas kėlinys, lietuviai laimi prieš suomius 22:9.

Klaipėdoje Domanto Sabonio į priekį vedami lietuviai suomius įveikė 80:60.

Rugpjūčio 17-ąją (šeštadienį) Lietuvos rinktinės dvikova Suomijoje su Rusijos rinktine prasidės 19:00 val.

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate pateko į H grupę, kuroje dėl vietos kitame etape kausis su Senegalo, Kanados ir Australijos rinktinėmis.

Pirmoji dvikova su Senegalu vyks rugsėjo 1-ąją.