Patarimai keliaujantiems į gamtą automobiliu

Vasara – puikus metas planuoti savo atostogas. Įprastas keliones autobusu ar lėktuvu vis dažniau į tokias, kurioms reikalingas nuosavas automobilis, keičiantys vairuotojai turėtų nepamiršti kelių svarbių dalykų.

Techninė apžiūra – būtina

Niekas labiau neapkartinantų kelionės nei transporto priemonės gedimas. Vien tik patiems patikrinti pagrindinius dalykus – neužtenka, todėl norėdami, kad kelionė nesibaigtų tik prasidėjusi, prieš išvykstant atlikite nuodugnią techninę automobilio apžiūrą servise. Kadangi kai kurie gedimai būna nematomi plika akimi, specialistams patikrinus automobilį bus galima ruoštis kelionei. Vienu iš labiausiai veikiančių automobilio būklę faktorių karštomis dienomis tampa aukšta temperatūra. Toks gedimas, kaip automobilio variklio perkaitimas, gali ne tik sugadinti viešnagę, bet ir nemažai kainuoti. Jeigu susiruošėte ekspromtu ir laiko techninei apžiūrai automobilių servise nėra laiko, neužmirškite patikrinti aušinimo ir stabdžių skysčių lygio. Taip pat patikrinkite, prieš kiek laiko keitėte variklio alyvą – ją rekomenduojama keisti nuvažiavus 10-12 tūkst. kilometrų.

REKLAMA

Patikrinkite padangas

Saugumą kelyje užtikrina geros padangos. Išsiruošus į ilgesnę kelionę, būtina atkreipti dėmesį į jų protektoriaus gylį ir oro slėgį. Šiltais orais prie vandens telkinių pasilepinti norintys dažnai tas vietas bando pasiekti ekstremaliais būdais. Siekdami privažiuoti kuo arčiau, vairuotojai neretai važiuoja automobilių eismui nepritaikytais laukais ar pievomis. Eismo taisyklių nepaisymas dažnai baigiasi nemenkais finansiniais nuostoliais – praduriamos padangos, sugadinami automobilio ratai. Norėdami išvengti papildomų nuostolių, verčiau rinkitės saugesnį kelią.

Atsipalaiduoti už vairo nederėtų

Atostogų vėjams pučiant galvoje, kai kurie vairuotojai pamiršta, jog atsipalaiduoti už automobilio vairo nevertėtų. Geras oras, atostogų atmosfera ir nuotaika turi įtakos, dėl ko vairuotojai ne tik praranda dėmesingumą, sulėtėja jų reakcija, bet taip pat dažniau paspaudžia greičio pedalą ar imasi neracionalių sprendimų.

Lietuvos kelių policija vairuotojus ragina nesėsti išgėrus už vairo, neviršyti leistino greičio ir neužmiršti laikytis saugaus eismo taisyklių.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų