Vyrams reikia žinoti, kas turi įtakos varpos sveikatai, kokios dažniausiai atsirandančios varpos problemos, kaip išsaugoti sveiką vyro varpą, nes varpos sveikata – ne tik gera erekcija. Varpos sveikata vyrui yra labai svarbi, tai ne tik gebėjimas gauti ir išlaikyti erekciją, ejakuliaciją ir daugintis.

Atsiradusios varpos problemos gali rodyti, kad yra bendros sveikatos būklės sutrikimų. Be to, varpos sveikatos problemos gali turėti įtakos bendrai sveikatai, gyvenimui, nes jos ligos sukelia stresą, depresiją ir gali sumažinti pasitikėjimą savimi. Todėl reikia žinoti varpos ligų požymius, simptomus ir tai, ką galima padaryti, siekiant išsaugoti sveikatą, sveiką varpą. Varpos sveikatą įtakoja įvairūs veiksniai

1. Lytiniu keliu plintančios infekcijos, atsirandančios nuo nesaugių lytinių santykių. Tai genitalijų karpos, gonorėja, chlamidijos, sifilis ir lytinių organų pūslelinė. Dažniausi šių ligų požymiai yra: skausmingas šlapinimasis, išskyros iš šlaplės, paraudimai, bėrimai, opos arba pūslės ant varpos ar lytinių organų srityje.

REKLAMA

2. Agresyvus, akrobatinis seksas arba agresyvi masturbacija. Kai varpa, erekcijos būsenoje, staiga sulenkiama, o tokia trauma gali sukelti varpos lūžį.

3. Širdies ligos , cukrinis diabetas, kraujagyslių aterosklerozė gali riboti kraujo pritekėjimą į varpą ir sukelti erekcijos disfunkciją.

4. Kai kurie vaistai, gydant kitas ligas, gali turėti įtakos varpos sveikatai. Pvz., ilgalaikis antibiotikų vartojimas padidina grybelinės infekcijos riziką apyvarpėje ir varpos galvutėje. Priešinės liaukos gydymas (radikali prostatektomija dėl prostatos vėžio) gali sukelti šlapimo nelaikymo ir erekcijos disfunkciją.

5. Rūkymas padvigubina visas rizikas dėl erekcijos disfunkcijos.

6. Hormonų disbalansas, pvz., testosterono trūkumas arba per didelė hormono prolaktino koncentracija gali sukelti erekcijos disfunkciją.

7 .Psichologinės problemos: depresija gali sukelti lytinio potraukio (libido) praradimą. Taip pat, jeigu vyrams pasireiškia erekcijos problema, tai gali kelti susirūpinimą, kad tai įvyks dar kartą ir toliau didėja nerimas ar depresija ir tai gali dar labiau padidinti šią problemą ir sukelti impotenciją. Psichologinė trauma – pvz., vaikystėje patirtas seksualinis išnaudojimas, bendravimo sunkumai bei kūno įvaizdžio klausimai, kaltė, kad gali sukelti skausmą, susijusį su seksu.

9. Neurologiniai susirgimai: insultas, nugaros smegenų ir stuburo traumos, išsėtinė sklerozė, demencija gali turėti įtakos nervinių impulsų perdavimui iš smegenų į varpą ir sukelti erekcijos disfunkciją.

10. Senėjimas: testosterono lygio mažėjimas, senstant, gali sukelti lytinio potraukio susilpnėjimą, prireikia daugiau stimuliacijos, kad pasiekti ir išlaikyti erekciją, mažiau energinga ejakuliacija ir reikia daugiau laiko, kad pasiekti kitą erekciją po ejakuliacijos.

11. Auskarai: pradurtoje varpos odoje infekcija gali sukelti ilgalaikę erekciją.

12. Problemos su apyvarpe atsiranda tada, kai apyvarpė neapipjaustyta. Parafimozė atsiranda tada, kai varpos galvutė įstringa apyvarpėje t.y. apyvarpės po atsmaukimo negalima grąžinti į jos įprastą padėtį.

REKLAMA

13. Varpos galvutės uždegimas gali sukelti skausmą ir nemalonias išskyras. Grybelinės infekcijos gali sukelti rausvus išbėrimus ir baltas dėmes ant varpos galvutės ir apyvarpės.

14. Peyrono liga – lėtinė liga, kai atsiranda nenormalus randinis audinys varpos viduje, kuris gali sukelti varpos išlenkimą, vėliau atsiranda skausminga erekcija.

15. Varpos vėžys – Lietuvoje reta liga.

Vis dėlto dažniausios varpos problemos yra erekcijos ir ejakuliacijos sutrikimai. Erekcijos sutrikimas, tai yra nesugebėjimas gauti ir išlaikyti erekciją lytiniam aktui atlikti arba atvirkščiai, nesant seksualinei stimuliacijai atsiranda erekcija – priapizmas, tai yra patvari ir paprastai skausminga erekcija.

Ejakuliacijos (sėklos išsiveržimo) sutrikimai: anejaculation – nesugebėjimas ejakuliuoti (neišsiveržia sperma), ankstyva ejakuliacija, vėlyva ejakuliacija, skausminga ejakuliacija ir retrogradinė ejakuliacija, kai sperma patenka į šlapimo pūslę, o ne neišteka iš varpos, orgazmo metu.

Kad išsaugoti varpos ir bendrą sveikatą:

1. Būtina, esant nesaugiems lytiniams santykiams, naudoti prezervatyvus, arba išlaikyti abipusiai monogaminius lytinius santykius su sveiku partneriu, be lytiniu keliu plintančių infekcijų.

2. Patariama jauniems vyrams iki 26 metų skiepytis žmogaus papilominio viruso (ŽPV) vakcina, tai padeda išvengti lytinių organų karpų.

3. Reikia išlaikyti fiziškai aktyvų gyvenimą ir laikytis higienos. Saikingas fizinis aktyvumas gali gerokai sumažinti riziką dėl erekcijos sutrikimų. Jei apyvarpė neapipjaustyta, reikia reguliariai ją prausti su muilu, o po to nusausinti.


Rašyti komentarą...
G
Gabija
2014-12-03 09:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
mano vyras vengdavo suartėti kol neįsimylėjau. Tada apsimetinėjo, kad nesupranta kodėl nestovi, po to prisipažino, kad taip jam visą gyvenimą...vartoja tabletes per skelbimus perkamas...pas gydytojus nesilanko, o aš nepatenkinta, nes spontaniško sekso nėr....ir tabletės veikia tam kartui.Pabaigęs nebestato vieną išgėręs. Reik kartot.
Atsakyti
0

J
Justė
2014-12-09 15:07:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
neduokite vyrams gerti tų tablečių, juk dauguma kur per skelbimus, tai nelegaliai gaminamos.Taip tik prie infarkto save prives ar kepenys neatlaikys skaidyt neaiškius chemikalus. Jei nesikreipia pas gydytoją, tai nors į vaistinę tegu užsuka.
Atsakyti
0

J
Justė
2014-12-09 15:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
kai nėra rimtų ligų, erekcijos sutrikimą galima pagydyti. Pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją ir urologą.Mano vyrui gydytojas išrašė potenciją stiprinančių vaistų Spedra vadinasi.Šie medikamentai pasirūpina, kad erekcija įvyktų. Jie veikia tik tada, kai vyras jau būna seksualiai susijaudinęs.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų