• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugumai seksualiai aktyvių žmonių pats sekso atsisakymo faktas yra nesuvokiamas, tačiau jeigu egzistuoja hiperseksualumas, kodėl turėtų stebinti aseksualumas?

REKLAMA
REKLAMA

Andy Hollando istorija

Andy Hollandui dabar 21-eri. Vaikinas iš pažiūros atrodo laimingas, lengvai bendraujantis bei besidomintis tais pačiais dalykais, kaip ir jo bendraamžiai. Tačiau vienas dalykas, kuriuo Andy vis tik išsiskiria iš kitų, yra lytinė orientacija: jo seksualiai netraukia nei vyrai, nei moterys. Hollandas apskritai neturi jokio susidomėjimo seksu.

REKLAMA

Sakyti, jog toks požiūris slypi sekso baimėje, negalima – mat Andy lytinius malonumus gyvenime išbandė. Dabar Warwicko universitete Anglijoje studijuojantis Hollandas paauglystėje visiškai nesidomėjo seksu. Prieš kelerius metus jis susipažino su viena mergina, su kuria pradėjo draugauti. Nors ir be didesnio susidomėjimo, tada dar dvidešimtmetis vaikinas vardan smalsumo nutarė su ja pasimylėti. „Galvojau, kad gal tokia patirtis išjudins užmigusius hormonus. Svarsčiau, jog kažkur slypintis mano seksualumas pasireikš, tačiau taip nenutiko“, - patirtimi dalinosi Andy. Galiausiai praėjus dviems mėnesiams nuo draugystės pradžios jaunuoliai pasuko skirtingais keliais. To priežastis – skirtingas seksualinis apetitas.

REKLAMA
REKLAMA

Iki pat šių dienų Hollandas absoliučiai nesidomi seksu: „Tai linksmas ir visai malonus užsiėmimas, tačiau man jis tikrai nerūpi. Poreikio pakartoti tokią patirtį nejaučiu“.

Faktas, kad vyras absoliučiai neturi jokio susidomėjimo seksu, nėra labai įprastas. Dėl šios priežastis Andy lankėsi pas gydytojus: norėjo įsitikinti, jog neturi psichikos sutrikimų. Gausiu plaukuotumu nepasižymintis bei seksualinio potraukio nejaučiantis vaikinas svarstė, kad jo aseksualumą galbūt įtakojo žemas testosterono lygis organizme. Medikai nenustatė jokių – nei fizinių, nei psichinių – sutrikimų, galėjusių tai įtakoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tessos Barratt istorija

Pirmoji Tessos Barratt meilė – dar vaikystėje matyto filmo „Transformeriai“ personažas Rat Trap. Dabar jau 22-ejų mergina iki šiol antklodes velka patalyne su šio veikėjo piešiniais. „Aš nežinau, kaip iš tikrųjų jaučiuosi vis dar mylėdama realiai net neegzistuojančią žiurkę“, - juokėsi Tessa.

REKLAMA

Mergina niekada gyvenime neturėjo rimtos draugystės su vyru, be to – prisipažino vis dar esanti nekalta. Tačiau tokio gyvenimo priežastys slypi visai kituose, negu galima pagalvoti, dalykuose. „Būtų labai sudėtinga sugalvoti priežastį, kuri mane pastūmėtų pradėti užsiiminėti seksu. Tikrai jo nebijau. Paprasčiausiai mylėjimasis nėra tai, ką norėčiau daryti. Čia galbūt ir slypi atsakymas, kodėl domiuosi moksline fantastika ar „Transformeriais“: šiuose dalykuose paprasčiausiai visiškai neegzistuoja seksas“, - kalbėjo Tessa.

REKLAMA

Mergina sakė esanti kitokia, nei tie žmonės, kurie atsisako seksualinio gyvenimo dėl tam tikrų religinių ar moralinių pažiūrų. „Celibatas yra pasirinkimas, o aseksualumas – orientacija. Jos nepasirenki, nes su tuo tiesiog gimsti“, - sakė Barratt.

Lytinį gyvenimą gyvenantiems žmonėms paprastai sudėtinga suvokti asmenis, tvirtinančius, kad negali jausti jokio seksualinio potraukio kitiems. „Kai kurie aseksualumo koncepciją įsivaizduoja esant itin sunkiai suprantamą. Jie negali suvokti, kaip tu gali būti žmogus ir nenorėti sekso“, - atviravo Tessa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprastai visi aseksualiai labai jautriai reaguoja į klausimus apie masturbaciją. Dažniausiai juos erzina nereikšmingas aplinkinių kišimasis į asmeninius įpročius. Įdomiausia tai, kad toks pasipiktinimas ir kyla būtent todėl, kad praktiškai visi aseksualai masturbuojasi. „Aš galiu seksualiai susijaudinti, tačiau niekada neužsimanysiu sekso su kitu žmogumi. Mūsų situacijoje lytinis susijaudinimas neturi nieko bendro su poreikiu seksui“, - aiškino Barratt.

Labai nesudėtingai šią jauną mergina galima būtų apšaukti frigidiškumu ar tiesiog baimės seksualiniams santykiams turėjimu. Anot pačios Tessos, dauguma žmonių taip ir daro. „Apskritai, po aseksualumo šydu labai paprasta pasislėpti tokiems asmenims, kurie iš tikrųjų bijo sueities ar vaikystėje susidūrė su traumuojančiais įvykiais, įtakojusiais dabartinį lytinį potraukį. Noriu pasakyti, jog aseksualumas iš tikrųjų yra absoliučiai skirtingas dalykas“, - lygino mergina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų