Kiekvienam karštakraujam vyrui žiūrėjimas į dailias moteriškas formas yra toks pats natūralus, kaip kvėpavimas. Ir tikriausiai toks pats būtinas, jeigu kalbėsime apie žmonių rasės išlikimą. Atsiminkite - vyrai, kurie dabar yra gyvi, prieš šimtus tūkstančių metų buvo sutverti sutelkti dėmesį į vaisingas moteris.
Biologija, slypinti už vyrų „transo“
Kai tik vyro akiratyje pasirodo smėlio laikrodžio formos moteriška figūra, jo žvilgsnis iškart nuslysta prie jo krūtinės, kojų ir užpakaliuko. Vyrai evoliucionavo taip, jog jie linkę susikoncentruoti į kūno vietas, kurios atspindi reprodukcinę moters sveikatą. Tyrėjai pastebėjo, kad potraukis smėlio laikrodžio tipo figūrai – didelė krūtinė, plonas liemuo, plokščias pilvas ir apvalus užpakaliukas – būdingas visoms kultūroms. Būtent tokia figūra vyriškos lyties atstovams atskleidžia, kad galima žmona yra jauna, sveika, ir, tikriausiai, nesilaukia nuo kito vyro. Kai tyrinėjimų rezultatai parodė, kad vyrui renkantis partnerę detektorius Nr.1 yra regėjimas, vyrai visame pasaulyje turbūt sakė: „Ir jiems dar reikėjo tyrimų, kad tai suprastų?“. Bet dauguma vyrų ir moterų dar nežino, kaip staigiai ši atrankos sistema veikia. Mokslininkai iš Kalifornijos universiteto teigia, jog vyrui nustatyti, ar moteris aistringa, ar ne, pakanka vos 1/5 sekundės. Verdiktas paskelbiamas gerokai anksčiau, nei vyras spėja sąmoningai apie tai pagalvoti. Jeigu jam patinka, ką mato, jo vyzdžiai išsiplečia, tostesterono lygis pakyla, širdis ima plakti greičiau, o jo akyse atsiranda žvilgsnis, reiškiantis, jog viskas pasaulyje trumpam išnyko. Tai – vyro smegenų „transas“.
Sukurti sekso siekimui
Vyrų smegenys išsivysčiusios taip, kad jų seksualinių malonumų siekimas yra aukščiau visko. Vyrų smegenų sritis, atsakinga už seksualinio pasitenkinimo siekimą yra 2.5 didesnė nei moterų, todėl nieko nuostabaus, jog jie „visada pasiruošę“. Pagal motinos Gamtos taisykles, vyro pagrindinis darbas – sėkmingas dauginimasis. Tyrimai rodo, kad vyrai vidutiniškai per gyvenimą norėtų turėti 14 seksualinių partnerių, tuo tarpu moterys teigė norinčios 1 ar 2. Kadangi motina Gamta sukūrė vyrus būti poravimosi lyderiais, jie taip pat buvo aprūpinti galimybe išmokti ir pasinaudoti geriausiai veikiančiais poravimosi būdais. Pavyzdžiui, šiandien vyrai ir moterys per pasimatymus eina vakarieniauti, tuo tarpu tarp mūsų protėvių veikė principas „mėsa už seksą“. Biologai atrado, kad tarp primatų, moteriškos lyties atstovės dažniau turėdavo lytinių santykių su patinu, atnešusiu joms mėsos. Vyriškos lyties atstovai, kurie parodydavo, jog sugeba aprūpinti maistu ir yra patikimi, lengviau suartėdavo su moterimi, taip padidindami savo šansus susilaukti palikuonių.
Poravimosi stiliai
Žinoma, žmonių ir gyvūnų poravimosi būdai gerokai skiriasi, tačiau mokslininkai pastebėjo keletą įdomių panašumų. Vienas iš netikėčiausių pavyzdžių – driežo (Uta stansburiana) taktika. Patinėliai oranžine gerkle naudoja „haremo“ strategiją – jie saugo būrį patelių ir su visomis poruojasi. Patinėliai geltona gerkle vadinami „slapukais“, nes jie įslenka į „haremą“ ir poruojasi su jo patelėmis. Tuo tarpu driežai mėlyna gerkle naudoja „tos vienintelės“ taktiką – jie poruojasi su viena patele ir saugo ją 24/7. Žiūrint iš biologinės pusės, visos šios strategijos gana sėkmingos norint pratęsti giminę – tiek driežams, tiek vyrams. Pačia bendriausia prasme, poravimosi varžybų laimėjimas – tai savo genų perdavimas kitoms kartoms. Ir nors sąmoningai vyrai apie tai negalvoja, instinktai skatina turėti kuo daugiau partnerių ir taip susilaukti kuo daugiau atžalų. Kad ir kaip bebūtų, biologija nėra viskas. Taigi nors ir vyrų smegenys užprogramuotos sekso vaikymuisi ir poravimuisi, žmonės sugeba nugalėti savo pirmykščius instinktus logiškais argumentais.