Visuomenėje įprasta manyti, kad priklausomi žmonės gali būti tik nuo rūkymo, alkoholio, narkotikų... O čia mes visi ir klystame, nes priklausomybių turime beveik kiekvienas, pvz.: nuo maisto, saldumynų, kitų žmonių, interneto, azartinių lošimų, horoskopų, televizoriaus, galiausiai nuo kraštutinumų, kai spraudžiame save į rėmus.
Pagrindinės mūsų priklausomybių priežastys yra trys: energetinės programos (veikiančios pasąmonėje, kuri reguliuoja smegenų veiklą), emocinis alkis (vidinė tuštuma) ir „niekada nesakyk niekada“ taisyklė. Panagrinėkime šias priežastis išsamiau. Energetines programas paprastai mes pasiimame patys, savo noru guosdami, užjausdami, gailėdami kitų.
Taip mūsų guodžiamam žmogui palengvėja, pasidaro geriau, nes jis mums perduoda kažkurią iš energetinių programų, iš kurių viena gali būti – priklausomybių. Mes jos nematome, tačiau pajaučiame prieš tai nebūtu poreikiu alkoholiui, tabakui ir pan. Energetines programas lengvai galime pasiimti ir duodami auką jos prašančiajam.
Kadangi Visatoje nieko negali būti nemokamo, vyrauja energetiniai mainai: mes vargšui duodame pinigėlį, o jis mus „apdovanoja“ priklausomybių programa, kuria sėkmingai galime pasidalinti su šeimos nariais. Šios energetinės programos taip pat plinta lytinių santykių metu.
Su savo partneriais lytiniu santykiu metu visada pasidaliname priklausomybių, ligų, nesėkmių,nelaimių programomis, kurios gali įtakoti ne tik mus, bet ir ateities kartas. Kai turime priklausomybių programą, pasirinkę galime neberūkyti, negerti ir t.t. (taip pristabdysime programos veikimą), tačiau, jei ir po penkerių metų surūkysime cigaretę, išgersime stikliuką ir t.t.. - atkrisime ir vėl pradės veikti priklausomybės programa.
Kita priklausomybių priežastis – emocinis alkis. Jis dažniausiai kyla dėl nepasitikėjimo savimi, nemeilės sau (savęs nepriėmimo), vidinės tuštumos, neatradimo savo vietos paskirties gyvenime. Emocinis alkis dažniausiai iššaukia priklausomybę maistui, rūkymui. Kai negalime savęs realizuoti gyvenime, neturime daug ir patinkančios veiklos, atsiranda vidinė tuštuma ir kyla noras ją užpildyti maistu. Didelis potraukis saldumynams atsiranda, kai nėra gyvenimo džiaugsmo. Paprastai kai žmogus susitvarko su savo vidine būsena, pakeičia požiūrį į save, pradeda save mylėti ir gyventi dėl savęs (ne dėl vyro, žmonos, vaikų, tėvų...), nepamiršdamas atsakomybės ir pareigos jausmo, susitvarko priklausomybė maistui, saldumynams ir natūraliai praeina antsvorio problemos.
Trečia priklausomybės atsiradimo priežastis taisyklė - „niekada nesakyk niekada“. Tikriausiai kiekvienas esame girdėję frazę „Niekada nesakyk niekada“ ir žinote jos veikimo principą. Pasakius šią frazę, galite būti tikras, kad prieš ką einate, taip būtinai įvyks. Pavyzdžiui, jei tėvas savo sūnui pasako: „Mano giminėje niekas negėrė ir negers“, nesuvokdamas savo sūnui prisega alkoholio priklausomybės programą ir tik laiko klausimas, kada ji pradės veikti.