priklausomybės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „priklausomybės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „priklausomybės“.

Lauros gyvenimas per metus apvirto aukštyn kojomis: „Niekada nebūčiau patikėjusi“

Lauros gyvenimas pasikeitė greitai – per metus viskas apsivertė aukštyn kojomis. Ji pati ir jos artimieji yra pakraupę – kas galėjo pagalvoti. Motina rauda – ji maldauja išgelbėti jos mylimiausią vaiką.  Skausmingą šeimos situaciją sprendė „TV pagalbos“ gelbėtoja Rūta Filejeva.  Į „TV pagalbos“ gelbėtojus kreipėsi beviltiškoje situacijoje atsidūrusi moteris. Jos dukters gyvybei iškilo didžiulis pavojus, griūna ir Lauros santykis su vyru.
2024-05-15

Priklausomybės ligų centro vadovas įvardijo, kada lietuviai nustos gerti

Lietuvoje įvairiais būdais siekiama mažinti alkoholio vartojimą: draudžiamos reklamos, ribojama prekyba. Bet pagal suvartojamo alkoholio kiekį pasaulyje vis dar esame nepavydėtinai aukštoje vietoje. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ Respublikinio priklausomybės ligų centro direktorius Emilis Subata pasakė, kada lietuviai nustos tiek gerti – pasak jo, po sovietmečio turės praeiti 50 metų.

Antradienį bus atidaryta pagalbos linija norintiems mesti rūkyti

Antradienį pradės veikti speciali telefoninė linija 1819, kuria galės kreiptis norintieji mesti rūkyti. Nacionalinės metimo rūkyti pagalbos linijos specialistai nemokamai konsultuos gyventojus. Linija veiks darbo dienomis nuo 11 iki 19 val., savaitgaliais – nuo 11 iki 14 val. Norinčius mesti rūkyti konsultuos 5 pagal specialią moksliniais įrodymais grįstą metodiką apmokyti specialistai.

Panevėžyje atidaromas atnaujintas Respublikinio priklausomybės ligų centro filialas

Panevėžyje, ant marių kranto, pirmadienį atidaromas atnaujintas Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Panevėžio filialas. Atidarymo renginyje dalyvaus sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, centro direktorius Emilis Subata ir kviestiniai partneriai.  Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, atnaujintame centre bus žymiai geresnės gydymo sąlygos pacientams, moderni medicinos įranga ir naujausi baldai. Atnaujinimas prisidės ir prie geresnių darbo sąlygų personalui.

Iš priklausomybių liūno išsivadavusi moteris dabar gyvena kitaip: „Dalinuosi savo istorija“

Rae Richmond ne visada buvo lengva – turinio kūrėja prisipažino, kad praeityje kentėjo nuo priklausomybės narkotikams ir alkoholiui, taip pat nuo valgymo sutrikimų. Dabar Rae Richmond klesti kaip pikantiško turinio kūrėja ir gerbėjus stebina savo svaiginančiais įrašais. Tačiau jai ne visada buvo lengva. 56-erių metų moteris prisipažino, kad praeityje kentėjo nuo priklausomybės narkotikams ir alkoholiui, taip pat turėjo valgymo sutrikimų.
2023-11-19

Prabilo psichologas apie žiaurias vaikų priklausomybes: „Ateina tėvai ir klausia, ką daryti su 13 metų vaiku“

Vis labiau didėjant narkotikų vartojimo tarp paauglių problemai, kyla vienintelis klausimas – kaip tai sustabdyti? Ekspertai tvirtina, kad narkotikų vartojimo duomenų trūkumas užkerta kelią efektyviam problemos sprendimui. Be to, tarp jaunuolių paplitusios ir lengvai prieinamos naujosios psichoaktyvios medžiagos – ypač pavojingos, nes apie jų pasekmes nėra žinoma.

Kapų lankymo neįsivaizduojate be alkoholio? Turi jums liūdnų žinių

Ši savaitė Lietuvoje – ypatinga, yra minimos Vėlinės, prisiminami išėjusieji anapus, lankomos kapinės ir giminės susirenka pabendrauti prie valgiais, o kartais ir gėrimais, nukrautų stalų. Darbdaviai jau anksčiau yra pastebėję, kad nedarbo dienos ar ilgieji savaitgaliai gali pakenkti kai kurių žmonių gebėjimui grįžti į įprastą rutiną, o policijos pareigūnai ir medikai žino, kad veikiausiai esant laisvadieniams tarnybų pagalbos reikės daugiau.
2023-10-30

Tokie žmonės turi polinkį į priklausomybę: štai kas išduoda

Iš „Tėvai paprastai“ studijos jau 45-ąjį kartą sveikinasi laidos vedėjas ir tėtis Simonas Urbonas. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Viskas kaip ir Visatoje, taip ir gyvenime sukasi ratu, taigi ir mūsų tinklalaidė apsisuko.  Pirma mūsų laida buvo apie itin jautrius vaikus.
2023-08-31
REKLAMA
VILNIUS TECH mokslininkės atskleidė: kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra rizikingas lošėjas  VILNIUS TECH mokslininkės atskleidė: kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra rizikingas lošėjas

VILNIUS TECH mokslininkės atskleidė: kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra rizikingas lošėjas

Per 2017-2023 metus Lošimų priežiūros tarnyba prie LR Finansų ministerijos gavo 42904 prašymus neleisti lošti, iš jų 56 proc. pateikė18-30 metų ir 44 proc. 31-61 ar vyresni asmenys. Be to, per 2022-2023 metus besiregistruojančių kas mėnesį šioje tarnyboje asmenų skaičius vidutiniškai išaugo po 29,7 proc. Prašymai neleisti lošti apima azartinius lošimus, pvz.
Aktualijos 2023-08-02

Alkotesteriai padėjo: pradėjus tikrinti dirbančius transporto sektoriuje, girtų sumažėjo perpus

Kasdien į darbą girti ateina apie 10 tūkstančių lietuvių, rodo naujausias tyrimas. Pasirodo, kad geria daugiausiai net ne statybininkai, o žemės ūkyje ir paslaugų sektoriuje dirbantys žmonės. Jau keletą metų privalomai su alkotesteriu tikrinami transporto sektoriaus darbuotojai demonstruoja du kartus pagerėjusius rezultatus. Kasdien į darbą girti ateina apie 1 procentas visų dirbančiųjų. Tačiau išvertus į darbuotojų skaičių – situacija šokiruoja.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų