REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodo, moters kvatojimas sukelia stipriausias teigiamas emocijas aplinkiniams ir būtent dailiosios lyties atstovių juokas yra labiausiai užkrečiamas.

REKLAMA
REKLAMA

Amerikiečių psichologai ištyrė žmonių juoką ir nustatė, kad nuoširdžiai kvatojame tik tada, kai mūsų burna yra atvira. Mokslininkai atliko eksperimentą su 28 dalyviais, kuriems parodė 50 humoristinių epizodų. Dalyvių reakcija buvo nufilmuota ir išanalizuota. Po to visi dalyviai turėjo atskirai įvertinti kiekvieną linksmą klipuką ir išrinkti jiems labiausiai patikusius. Tyrimo rezultatai buvo vienareikšmiai – visiems dalyviams patiko tie patys epizodai, o nuobodžiausiais buvo laikomi tie, kurių metu dalyviai krizeno pro sučiauptas lūpas arba šyptelėjo vos vieną kartą.

REKLAMA

Tuo pat metu psichologai aiškinosi, kaip aplinkinius veikia įvairių tipų juokas. Labiausiai užkrečiamu pripažintas moteriškas kvatojimas, kuris tiksliausiai būtų užrašytas kaip „cha, cha, cha“. „Reiškinį, kai vienai moteriai pradėjus kvatoti, krizenimu užsikrės ir šalia esantys, galima nesunkiai paaiškinti moteriško juoko mechanizmu“, – pasakoja mokslinio tyrimo autorius Džordžijos universiteto mokslinis bendradarbis Michaelas Ourenas.

REKLAMA
REKLAMA

Juokas asocijuojasi su pačiais geriausiais įspūdžiais, tai yra nesąmoninga organizmo reakcija, kurią imame praktikuoti dar nuo ankstyvos vaikystės. „Juokas yra fundamentalus teigiamų socialinių santykių sukūrimo ir palaikymo mechanizmas“, – mano psichologas. Pavyzdžiui, yra dalykų, iš kurių žmogus nesijuoks, jei nebus aplinkinių, tačiau žvengs susiriesdamas, būdamas bičiulių kompanijoje. Statistiniai duomenys teigia, kad apsuptas žmonių Tu 30 kartų labiau esi linkęs juoktis. „Nors žmonės visame pasaulyje kalba begale kalbų ir dialektų, visi vienodai suprantame universalų „cha, cha“, – pastebi M. Ourenas.

O ateityje mokslininkai ketina sukurti specialią programinę įrangą, kuri galėtų sumodeliuoti žmonėms būdingas reakcijas. Tikimasi, kad tokia programa galėtų pasitarnauti projektuojant robotus, kurie galėtų atlikti visus žmonių vykdomus veiksmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų