Pavydas − tai ir pyktis, ir noras valdyti kitą žmogų, ir nevisavertiškumo jausmas, ir pasitikėjimo savimi bei kitais stoka. Nereikia šios emocijos gėdytis, tačiau išmokite ją kontroliuoti.
Susivokite savo jausmuose
Atsisakę sau prisipažinti, jog kamuoja pavydas, neigiame savo pačių natūralius jausmus tuo sutrikdydami savo dvasinę pusiausvyrą ir ramybę. Įsiklausykite į jausmus. Prisipažinę sau, jog pavydite galėsite apgalvoti susiklosčiusią situaciją ir ieškoti būdų, kaip kovoti su šiuo ramybės neduodančiu jausmu.
Išsiaiškinkite priežastis
Paklauskite savęs, kodėl pavydite. Jei jus užklupo šis jausmas, pagalvokite, ar tam yra rimta priežastis. Ar jus neramina tas faktas, kad mylimasis vis dažniau grįžta iš darbo pernelyg vėlai? O gal pradėjo skirti daugiau dėmesio kam nors kitam? Gal pastebėjote jo elgesio pokyčius? Išsiaiškinkite savo nerimo ar nuogąstavimų priežastis.
Neskubėkite daryti išvadų
Įtarusios galimą vyro ar partnerio neištikimybę neskubėkite rinkti jo daiktų ir mėtyti juos pro langą. Net jeigu užklupote mylimąjį kompromituojančioje situacijoje, nepulkite kelti scenų. Tokiu atveju geriausia pasišalinti ir viską ramiai apgalvoti. Įsikarščiavusios pridarysite kvailysčių, dėl kurių vėliau gali tekti gailėtis.
Pagalba būtina
Kartais pavydas būna toks stiprus, kad žmogus pats niekaip negali kovoti ar valdyti šios jį kamuojančios neigiamos emocijos. Tuomet prireikia specialistų pagalbos.