Kelionė aplink pasaulį ieškant aistros: geriausi afrodiziakai

Visiems kartais nutinka, kad nustojama domėtis priešinga lytimi – ar dėl pervargimo, o gal dėl įtampos ar kitų priežasčių. O gyvenimas be meilės – nykus. Apžvelkime afrodiziakus, kurių galia tikima įvairiausiose pasaulio šalyse.

Rusija

Juodasis Rusijos auksas – ikrai. Ypač vertinami didžiųjų eršketų ir Baltijos šalių ikrai. Omletas su ikrais – tokį meilės valgį kas rytą valgydavo nepasotinamu seksualiniu apetitu garsėjusi carienė Jekaterina II.

Japonija

Gyvybei pavojingas afrodiziakas – fugu, kurią reikėtų užsigerti karšta ryžių degtine. Neteisingai paruošta ši žuvis nuodinga. Kasmet ja apsinuodija apie pusšimtis meilės aistros ištroškusių žmonių.

Indija

Ajurvedinis afrodiziakas – betelio palmės sėklos, kuriose daug alkaloidų. Tačiau ir be jų Indijoje gausu įvairiausių afrodiziakų. Pavyzdžiui, pieno, medaus, kiaušinio ir ožkų pieno sviesto mišinio. Arba piene virtos avino ar ožio sėklidės. Taip pat bazilikai, juodieji pipirai.

Kinija

Žinoma – ženšenis, bet kokiomis formomis: ekstraktai, arbata, nuovirai. Dar – raganosio rago milteliai, kurių gauti daug sunkiau nei ženšenio.

Italija

Visam pasauliui žinomas didysis meilužis Casanova nuolat gerdavo karštą šokoladą, o per pusryčius suvalgydavo 50 austrių. Afrodiziakais laikomi česnakai, triufeliai, cinamonas – pastarojo beriama į raudonąjį vyną. Rožių žiedlapiais nubarstytas meilės guolis – tradicija, atkeliavusi dar iš senovės Romos.

REKLAMA

Anglija

Elžbietos laikų Anglijoje bet kokie vaisiai, augalai ar daržovės, kurie bent kiek priminė falo formą, buvo laikomi afrodiziakais: morkos, agurkai, šparagai... Tačiau pačiu geriausiu afrodiziaku vadino madragoros šaknį, kurioje yra svaiginamų medžiagų alkaloidų. Tiesa, senojoje Anglijoje rinkti tokias šaknis buvo itin sudėtinga – jas rauti reikėdavo... kapinėse!

Arabų šalys

Paprasčiau nei galėtume įsivaizduoti: svieste keptas kiaušinis, česnakai, svogūnai, migdolai, pistacijos. Imbieras su medumi – toks mišinys laikomas itin galingu ir paveikiu. Ir dar kava, neleidžianti užmigti tada, kai to mažiausiai reikia.

Amerika

Centrinėje Amerikoje – kakava (senais laikais actekų prostitutėms ja net buvo mokama). Potenciją stiprina iš krūmo muira puama pagaminti antpilai (krūmas šiek tiek panašus į jazminą). Atogrąžų miškuose augančių lianų žievė turi ypatingų savybių – iš jų galima paruošti haliucinogeninį gėrimą (jį vietos gyventojai naudodavo per grupinius šamanistinius ir seksualinius ritualus). O štai meksikietės tiesiog puošiasi koralų medžių sėklų vėriniais – sėklyčių sudėtyje yra psichodelinių medžiagų.

Lietuva

Manote, pas mus afrodiziakai nenaudoti? Klystate! Meilės gėrimai buvo ruošiami iš gelsvių, ajerų, gyvūnų liaukų. Dabar, žinoma, paprasčiau vaistinėse nusipirkti specialių preparatų arba ženšenio, ką lietuviai ir daro.

Afrika

Afrikoje auga galingas medis yohimbe, ištystantis net iki 27 metrų aukščio. Iš jo žievės išgaunamas alkaloidas jokimbinas – galinga priemonė ir lytiniam šaltumui slopinti, ir kraujo tekėjimui lytiniuose organuose sustiprinti.

Prancūzija

Didžiulės šlovės sulaukė „ispaniškoji muselė“ (angl. spanish fly). Sklando legendos, kad garsusis markizas de Sadas savo svečius vaišindavo džiovintomis muselėmis įdarytais pyragėliais ir tada jau stebėdavo svetimų aistrų pliūpsnius. Dar – šampanas su braškėmis ir salierai, graikiniai riešutai ir tas pats karštas šokoladas.

Iranas

Ten tikima, kad kašaloto skrandyje susidaranti pilkoji ambra, randama jūros pakrantėse – nuostabi priemonė aistroms žadinti. Kad veiktų dar geriau, į ją pridedama itin brangių medžiagų – aukso dulkių, perlų, rubinų ir deimantų miltelių. Iš viso šito nuo seno formuojamos meilės piliulės, kurių dabar, tiesa, sunkoka aptikti.

REKLAMA

Austrija

Psichoanalizės tėvas Sigmundas Freudas afrodiziakais laikė gana paprastus dalykus – juodą ruginę duoną, grybus, moliūgų sėklas, džiovintus vaisius, dilgėlių patiekalus. Ko gero, jis buvo teisus – pavyzdžiui, moliūgų sėklomis ir jų preparatais šiandien gydomos prostatos problemos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų